Home » Aktualności » Wycieczka do Bochni i Krakowa.

 

Wycieczka do Bochni i Krakowa.

 

11 kwietnia 2024 r. przywitał nas słoneczną pogodą, co tylko potwierdziło fakt, że na wycieczkę wyruszyły „superaśne” klasy ZSCKR w Chrobrzu: 1 TRH, 1 TŻO, 4 TRŻO, 5 TRŻs i nawet słońce sprzyjało naszej przygodzie.
Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni nieczynnej wydobywczo, w której eksploatację prowadzono od 1251 do 1990 roku. Zabytkowy obiekt jest czynny dla ruchu turystycznego i leczniczego. To polski pomnik historii, który w 2013  został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
W Bochni odwiedziliśmy również Muzeum Motyli Arthropoda, które posiada największą stałą ekspozycję  motyli  świata w Polsce  liczącą  ponad 6 tysięcy okazów pochodzących z całego świata. Zbiór jest uwieńczeniem pasji kolekcjonerskiej Jacka Kobieli trwającej ponad 40 lat. Część kolekcji pochodzi z łowów własnych, zdobytych podczas podróży po Europie, Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, reszta to okazy nabyte od kolekcjonerów, a także entomologów w różnych zakątkach świata. 
Po jakże pracowitym turystycznie przedpołudniu udaliśmy się do Krakowa, konkretnie  na skraj Starego Miasta, gdzie barwna tradycja małopolskiego Zalipia wpisuje się w kulinarne dziedzictwo grodu królów Polski. To miejsce to restauracja „ZalipiankiEwy Wachowicz stworzone z pasją, powstałe z miłości do gotowania, z szacunkiem dla natury, bazujące na lokalnych produktach i sprawdzonych recepturach. Tam w spokojnej atmosferze zjedliśmy wykwintny obiad.
Po przyjemnościach dla podniebienia przyszedł czas na oczyszczenie duszy i uwolnienie emocji pod wpływem spektaklu „Balladyna” Juliusza Słowackiego w Krakowskim Teatrze Stu.
Wszyscy uczestnicy wycieczki dobrze się bawili, a maturzyści na pewno z nostalgią i rozrzewnieniem będą wspominać swoją ostatnią szkolną wycieczkę, dzięki której  na chwilę zapomnieli o czekających ich egzaminach.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar