Home » Szkoła »

 

Centrum Informacji Multimedialnej

 

Czynne w godzinach pracy biblioteki szkolnej.

Centrum Informacji Multimedialnej powstało dzięki projektowi współfinansowanemu przez Unię Europejską : Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych.

Nasza biblioteka została wyposażona w Centrum składające się z czterech stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, wyposażonych dodatkowo w multimedialną „Powszechną encyklopedię PWN”, słowniki PWN: języka polskiego, wyrazów obcych, ortograficzny, poprawnej polszczyzny, a także „Atlas świata PWN”. Składa się on z kompletu map fizycznych i tematycznych całego świata, ponad 5000 ilustracji (zdjęcia, rysunki, schematy interaktywne), ponad 50.000 starannie wyselekcjonowanych haseł encyklopedycznych, z bogato ilustrowanych esejów i wędrówek multimedialnych, galerii tematycznych i artykułów przeglądowych.

Podczas pracy w Centrum, użytkownik może skorzystać z urządzenia wielofunkcyjnego, czyli wydrukować, skanować, kserować materiał.

Zgodnie z przeznaczeniem, użytkownikami Centrum są nie tylko uczniowie, słuchacze i pracownicy naszej szkoły, ale także środowisko zewnętrzne (absolwenci, rodzice uczniów oraz osoby niepowiązane ze szkołą). Powyższe osoby bardzo chętnie korzystają z Centrum w każdej wolnej chwili.

Strony przydatne dla ucznia i nauczyciela:

Polska Biblioteka Internetowa – www.pbi.edu.pl

Biblioteka Internetowa WOLNE LEKTURY – www.wolnelektury.pl

Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej – literat.ug.edu.pl

Galeria Malarstwa Polskiego – www.pinakoteka.zascianek.pl

Federacja Polskich Bibliotek Cyfrowych – fbc.pionier.net.pl

Wielka Encyklopedia PWN – pwn.pl

Encyklopedia Interia – encyklopedia.interia.pl

Centralna Biblioteka Rolnicza im. Michała Oczapowskiego –  www.cbr.edu.pl

Wikipedia – wolna encyklopedia – wikipedia.org

Wydawnictwo Operon: aktualności, recenzje, materiały systematyzujące wiedzę przed egzaminem maturalnym itp – http://www.operon.pl/aktualnosci

Miej pewność, że korzystasz z legalnych źródeł wiedzy: www.legalnakultura.pl

Posiadamy zbiór wartościowych, polskich filmów: „Filmoteka Szkolna” (DVD). Zapraszamy.

 

 

Accessibility Toolbar