Home »

 

Wolontariat

 

„Sercem nie można służyć za pieniądze, sercem służy się za darmo, bezinteresownie.”

/Kardynał Stefan Wyszyński/

Opiekunowie i osoby odpowiedzialne za działalność Wolontariatu: Ewa Rzepa, Monika Stolarska, Jerzy Wojtasik.

Rok szkolny 2023/2024

Cały czas trwa zbiórka plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację Adasia z Woli Zagojskiej. Zapraszamy do udziału. Miejsce zbiórki: biblioteka szkolna.

-13 września 2023 r.po wakacyjnej przerwie członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego

w naszej szkole, honorowo oddali krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

w Kielcach.

Za udział w akcji serdecznie dziękujemy uczniom klasy piątej: Natalii Czerw, Kacprowi Cichockiemu, Mariuszowi Gałce i Michałowi Bednarskiemu. – 6 października 2023 r. – odbyło się spotkanie młodzieży z pracownikiem działu promocji z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach – p. Olgierdem Okszą-Orskim. Podczas prelekcji uczniowie wysłuchali informacji dotyczących krwiodawstwa i krwiolecznictwa, a następnie wypełnili ankietę sprawdzającą zdobytą wiedzę.

 – W dniach 7-14 listopada 2023 r. Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę nowych zabawek    i przyborów szkolnych dla dzieci leczonych na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach oraz Oddziałach Pediatrycznych. Organizatorem zbiórki była Fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”                   w Jędrzejowie.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli aktywny udział w akcji:

 • cała klasa III TŻO, wychowawczyni p. Iwona Orządała-Bandoła, psycholog szkolny p. Joanna Zięba;
 • cała klasa IV TRŻ i wychowawczyni p. Teresa Ryczek;
 • wychowawczyni klasy I TŻO p. Anna Kotecka. Uczniowie: Karolina Liberek, Zuzanna Oborska, Dominik Jach, Patryk Fetela, Arkadiusz Skwarczek;
 • uczniowie klasy V TRŻ: Michał Bednarski, Kacper Cichocki, Kacper Czapliński, Patryk Janik, Katarzyna Kwiecień, Natalia Marciszewska, Paula Rzepecka, Kacper Biesaga, Dawid Grzęda, Mateusz Kruk, Michał Kuc, Damian Nowak, Bartłomiej Rusek, Adam Zuchowicz;
 • uczniowie klasy II TR: Artur Pawlik, Damian Musiał, Bartosz Poros.

Serdecznie Wam dziękujemy!

Przybory szkolne i zabawki zostaną dostarczone małym pacjentom w Dniu Pluszowego Misia za pośrednictwem Fundacji Miśka Zdziśka.

-10 stycznia 2024 r. – czterech uczniów z kl. V TRŻ należących do Klubu Honorowych Dawców Krwi, zgłosiło się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Serdecznie dziękujemy Michałowi Bednarskiemu, Mariuszowi Gałce, Bartłomiejowi Ruskowi i Filipowi Salwie. Michał, Bartek i Filip oddali płytki krwi, na które czekało ciężko chore dziecko, natomiast Mariusz oddał krew pełną.

 – 30 stycznia 2024 r. – zakończyliśmy akcję: „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Wynik zbiórki to 1269 kg elektrośmieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zbiórki!

Rok szkolny 2022/2023

Zapraszamy całą Społeczność szkoły oraz Osoby spoza szkoły do udziału w ZBIÓRCE PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK w celu wsparcia leczenia i rehabilitacji Adasia z Woli Zagojskiej.

Jeśli chcesz pomóc Adasiowi, zbierz nakrętki i dostarcz je do naszej biblioteki. Masz większą ilość nakrętek – zadzwoń do nas, a my przyjedziemy po nie.

7 września 2022 r. – serdecznie dziękujemy członkom naszego Klubu Honorowych Dawców Krwi za udział w akcji krwiodawstwa, która odbyła się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.
W akcji udział wzięli uczniowie klas czwartych: Michał Bednarski, Filip Salwa, Kacper Czapliński, a także p. Joanna Trela, p. Mariusz Augustyn i p. Marcin Szczepanik. Michał Bednarski oddał osocze – dziękujemy za ten cenny dar!

 – 4 października 2022 r. – Światowy Dzień Zwierząt i Święto Drzewa. W naszej szkole odbyła się impreza z okazji Święta Drzewa i Światowego Dnia Zwierząt, którą przygotowała Drużyna Harcerska DW NIDENIS we współpracy ze Szkolnym Kołem Przyrodniczym i Wolontariatem.

Gościem specjalnym był pan Tadeusz Ptak opiekun Ptasiego Azylu Ptakolub w Złotej. Pan Ptak przywiózł uratowane i wyleczone ptaki i zwierzęta: gawrona, trzy pustułki i dwa jeże, które wspólnie wypuściliśmy na wolność. Następnie odbyła się akcja sadzenia drzewa, której patronuje Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja. Zasadziliśmy jawor klonolistny.

Kolejnym punktem imprezy były dwa konkursy: Gra w zielone i Konkurs na najbardziej zielony strój.

Ekologiczny konkurs ,,Gra w zielone” polegał na odszukaniu liści z zielonego papieru ukrytych na terenie parku. Na liściach zamieszczono numer pytania z dziedziny biologii i ekologii. Zadaniem uczniów było odszukanie liści i udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie.

Zwycięzcą konkursu został Sebastian Zjaszczykiewicz z klasy I TŻ.

„Konkurs na najbardziej zielony strój” rozstrzygnęło jury pod przewodnictwem pani prof. Haliny Wojtasik.

Zwycięzcy:

I miejsce: Katarzyna Liberek, kl. III TŻ.

II miejsce: Wiktoria Noga, kl. II TR.

III miejsce: Szymon Zjaszczykiewicz, kl. I TU.

Zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!

Dla ptaków i zwierząt mieszkających w Ptasim Azylu w Złotej przygotowaliśmy coś dobrego do jedzenia.

– 26 października – 15 listopada 2022 r. – w naszej szkole odbyła się zbiórka nowych maskotek i przyborów szkolnych dla dzieci leczących się w Świętokrzyskim Centrum Onkologii i na oddziałach pediatrycznych. Inicjatorem akcji jest Fundacja Miśka Zdziśka Błękitny Promyk Nadziei w Jędrzejowie.

Serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce:

 • klasom: II TŻO z wychowawczynią p. Iwoną Orządałą-Bandołą i II TRA z wychowawczynią p. Iloną Ziółkowską;
 • uczniom: Aleksandrze Baran (III TŻ), Kacprowi Czaplińskiemu (IV TŻ), Michałowi Bednarskiemu (IV TŻ), Patrykowi Janikowi (IV TŻ), Katarzynie Kwiecień (IV TŻ), Natalii Marciszewskiej (IV TŻ), Natalii Zachariasz (IV TŻ);
 • paniom prof.: Małgorzacie Sternak, Patrycji Masiuda, Ewie Rzepie;
 • pani Monice Sarnie, która dołączyła do naszej akcji.

Wszystkie zabawki i przybory szkolne zostaną dostarczone przez fundację w Światowym Dniu Pluszowego Misia – 25 listopada 2022 r.

Wszystkim dzieciom przebywającym w szpitalu onkologicznym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymajcie się, Kochani!

-2 grudnia 2022 r. – z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, wszystkie klasy zapoznały się z prezentacją dotyczącą zagadnienia niepełnosprawności, potrzeb osób niepełnosprawnych i taktownego zachowania się wobec nich.

– 4 stycznia 2023 r. – troje uczniów naszej szkoły: Natalia Czerw (kl. IV TŻ), Katarzyna Liberek (kl. III TŻ) i Igor Judasz (kl. II TŻ) wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu – Ewą Rzepą i Jerzym Wojtasikiem, odwiedzili Hospicjum w Busku-Zdroju.

Zwiedziliśmy obiekt, który zapewnia osobom w zaawansowanym i nieuleczalnym stadium choroby wszechstronną pomoc z jednoczesną dbałością o zaspokojenie potrzeb duchowych. Pacjenci hospicjum otrzymują wsparcie umożliwiające im odpowiednio aktywne życie aż do końca.

Dyrektor Hospicjum Jarosław Zatorski przedstawił nam historię powstawania placówki, cele działalności i możliwość współpracy z naszą szkołą.

Mieliśmy miłą okazję spotkać się z pacjentami w trakcie trwających warsztatów terapii zajęciowej i otrzymaliśmy upominek własnoręcznie przez nich wykonany.

Serdecznie dziękujemy za gościnę!

Warto zapoznać się z działalnością Hospicjum w Busku-Zdroju prezentowaną na Facebooku.

-Artykuł podsumowujący 10-lat działalności naszego Szkolnego Koła Wolontariatu:

-15 lutego 2023 r. – członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego w naszej szkole, udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, w celu udzielenia pomocy osobom chorym.

Serdecznie dziękujemy uczniom klas czwartych: Michałowi Bednarskiemu, Mariuszowi Gałce, Filipowi Salwie oraz p. Piotrowi Lozi – pracownikowi naszej szkoły, p. Magdalenie Pytel, która dołączyła do naszej grupy i absolwentom: p. Klaudii Kudełce i p. Maciejowi Wojciechowskiemu.

-22 lutego 2023 roku ponownie odwiedziliśmy Hospicjum w Busku-Zdroju. Grupa wolontariuszy w składzie: Natalia Czerw (IV TŻ), Emilia Gajos (II TA), Oliwia Kula (kl. I TŻ), Piotr Niedziela (II TŻ) wraz z opiekunami: Ewą Rzepą i Jerzym Wojtasikiem, wzięli udział w warsztatach terapii zajęciowej. Razem z pacjentami hospicjum – pod okiem pań terapeutek zajęciowych – wykonywali ozdoby wielkanocne. Następnie część ozdób przywieźli do naszej szkoły, aby podarować je ofiarodawcom podczas kwesty. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy Gospodarzom Hospicjum.

-13 marca 2023 r. – przedstawicielki Szkolnego Koła Wolontariatu: Katarzyna Liberek (III TŻ) i Wiktoria Rzepa (III TŻ) wraz z opiekunką Ewą Rzepą, ponownie odwiedziły Hospicjum w Busku-Zdroju.

Tym razem celem wizyty było rozliczenie przedświątecznej kwesty przeprowadzonej w naszej szkole oraz podczas „Biegu Wilczym Tropem”.

Wynik kwesty to 503,80 zł., które przekazaliśmy dla Hospicjum na ręce Dyrektora Jarosława Zatorskiego i Zastępcy Dyrektora Ewy Sierleckiej.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom! 

-23 czerwca 2023 r.  – podczas uroczystego apelu na zakończenie roku szkolnego. uczniowie wyróżniający się w działalności charytatywnej otrzymali podziękowania.

Za działalność na rzecz Hospicjum w Busku-Zdroju: Natalia Czerw (IV TŻ), Emilia Gajos (II TA), Oliwia Kula (I TŻ), Piotr Niedziela (II TŻ).

Za aktywny udział w zbiórce plastikowych nakrętek na rzecz leczenia Adasia z Woli Zagojskiej: Wiktoria Rzepa (III TŻ), Dawid Grzęda (IV TR).

Serdecznie dziękujemy!

Rok szkolny 2021/2022

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy wspieranie leczenia i rehabilitacji Adasia z Woli Zagojskiej poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek.

Jeśli chcesz wesprzeć leczenie chłopca, zgromadź plastikowe nakrętki po napojach, innych artykułach spożywczych, środkach czystości itp. i dostarcz je do naszej biblioteki. Jeśli posiadasz większą ilość nakrętek – zatelefonuj do naszej szkoły, a my przyjedziemy po nie.

Nikodem Sarna jest podopiecznym Fundacji Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei?

KRS 0000422283 do deklaracji podatkowej – cel szczegółowy 1% : Nikodem Sarna

– 20 września 2021 r. –  pięcioro członków Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego w naszej szkole, udało się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, aby darem krwi wesprzeć osoby chore. Za udział w akcji krwiodawstwa serdecznie dziękujemy: Alicji Dąbek z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, p. Dawidowi Karaskowi –  absolwentowi, p. Joannie Treli i p. Piotrowi Lozi pracownikom naszej szkoły oraz Karolinie Buczkowskiej  z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

– 20 września 2021 r.– wzięliśmy udział w charytatywnej zbiórce makulatury prowadzonej przez kielecki Caritas: Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej.

 – 16 listopada 2021 r.– uczniowie klas trzecich wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach – p. Olgierdem Okszą-Orskim. Pan Olgierd zapoznał młodzież z informacjami dotyczącymi krwiodawstwa i krwiolecznictwa: jakie warunki powinien spełniać potencjalny krwiodawca, jakie mamy grupy krwi, jakie choroby możemy leczyć za pomocą krwi i wiele innych. Uczniowie obejrzeli także film i mieli możliwość zadawania pytań. Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał drobny upominek.

 grudnia 2021 r. – dziś obchodzimy „Dzień tolerancji, otwartości i szacunku dla osób z niepełnosprawnościami”. Uczniowie zapoznali się z prezentacją pt: „Savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnościami” autorstwa M. Gawryluk, Ł. Kornaszewskiej-Antoniuk, A. Puławskiej-Rodzik. Prezentacja uświadomiła młodzieży, że osoby niepełnosprawne mają takie same potrzeby jak osoby w pełni sprawne. Zapoznaliśmy się z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz taktownymi sposobami niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym. Taka wiedza przyda się każdemu człowiekowi.

– 3 grudnia 2021 r.  – miał miejsce finał konkursu: „Ile waży Święty Mikołaj?” przeprowadzonego przez Drużynę Harcerską i Wolontariat. Konkurs polegał na zbiórce bilonu przez uczniów, a następnie monety zostały zważone i przekazane Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie.

Zwycięzcy:

I miejsce: kl. IRA – 2,3 kg

II miejsce: kl. IV TRŻ – 2 kg

III miejsce: kl. I TŻO – 0,9 kg.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Zwycięzcy otrzymali nagrody-niespodzianki, które wręczył Św. Mikołaj w dniu 6 grudnia 2021 r.

 • 6 marca 2022 r. – 6 marca 2022 roku podczas biegu „Tropem Wilczym”, odbyła się wewnątrzszkolna, dobrowolna zbiórka środków finansowych w celu wsparcia pomocy humanitarnej organizowanej dla Ukrainy.

– 30 marca 2022 r. – reagując na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach odnośnie braku krwi grupy 0 i grupy B, trzech członków Klubu Honorowych Dawców Krwi honorowo oddało krew. Serdecznie dziękujemy Michałowi Bednarskiemu z kl. III TR (p), p. Piotrowi Lozi – pracownikowi naszej szkoły i druhowi OSP w Chrobrzu oraz p. Marcinowi Szczepanikowi – druhowi OSP w Pełczyskach.

 • 30.03.2022 r. – wzięliśmy udział w charytatywnej zbiórce makulatury prowadzonej przez kielecki Caritas: Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej.
 • Kwiecień 2022 r. – z okazji 10-lecia działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi został zorganizowany konkurs plastyczny mający na celu propagowanie krwiodawstwa.

  Na konkurs zgłoszono 15 prac.

  Zwycięzcy:

  I miejsce: Natalia Czerw, kl. III TŻ (P)

  II miejsce: Wiktoria Noga, kl. I TR i Aleksandra Baran, kl. II TŻ

III miejsce: Kacper Dziubiński, kl. I TR.

 • Konkurs został zorganizowany we współpracy z p. prof. Iwoną Orządałą-Bandołą.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………

Rok szkolny 2020/2021

Prosimy o przekazanie 1% podatku:

KRS 000 000 4502; cel szczegółowy: Adam Golik. Podopieczny Stowarzyszenia Dzieciom Niepełnosprawnym "Świetlik".

KRS 000 000 4502; cel szczegółowy: Adam Golik.
Podopieczny Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Świetlik”.

W roku szkolnym 2020/21  wspieraliśmy rehabilitację Adasia poprzez prowadzenie zbiórki nakrętek plastikowych.

Udało nam się zebrać 71 kg.

– 16 września 2020 r. – nowi członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego w naszej szkole, oddali honorowo krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Dziękujemy Julii, Bartkowi i Patrycji – uczniom klasy czwartej.

– 21 września 2020 r. okaleczone, chore lub osłabione ptaki od lat znajdują tu pomoc i opiekę. Tym miejscem zajmuje się prawdziwy fascynat i przyjaciel zwierząt – p. Tadeusz Ptak. Odwiedziliśmy Ptasi Azyl „Ptakolub” w Złotej. Z przyjemnością obejrzeliśmy jego podopiecznych oraz wysłuchaliśmy ciekawych historii związanych z ich życiem, a także zawieźliśmy im coś smacznego do zjedzenia.

– 25 września 2020 r. – obchodziliśmy #DzienSzpilek. Społeczność naszej szkoły także wzięła udział w tej ogólnopolskiej akcji pomocy dla chorych dzieci. Wystarczy para butów na wysokim obcasie, smartfon i trochę kreatywności, aby pomóc małym pacjentom chorym na nowotwór.

Założyłyśmy szpilki i zrobiłyśmy im zdjęcie, a następnie wrzuciłyśmy je na swój profil na Instagramie lub Facebooku jako post. Taka fotka musiała być otagowana #DzienSzpilek ? wtedy za każde takie zdjęcie organizator akcji: Moliera 2 i sponsorzy przekażą 2 zł na rzecz pacjentów z kliniki onkologicznej PrzylądkaNadziei. Można również zrobić zdjęcie samych, niezałożonych butów, bo one też zasilą skarbonkę.

To już druga edycja #DniaSzpilek. Poprzednia odbyła się w ubiegłym roku na rzecz fundacji Alivia. Do sieci trafiło wówczas około 15 tysięcy zdjęć, dzięki czemu na konto fundacji wpłynęło ponad 30 tysięcy złotych. Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową chce pokonać ten wynik.

– 7 października 2020 r. – osoby chore czekają na pomoc w postaci krwi. Dla nich liczy się każda oddana jednostka i każdy krwiodawca.

Mimo utrudnień związanych z pandemią, staramy się pomagać jak potrafimy. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach odwiedziło dwoje pracowników naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy pani Joannie i panu Piotrowi!

 – 2 grudnia 2020 r. – każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia staramy się zorganizować pomoc dla osób chorych. Podobnie w tym roku – mimo ograniczeń związanych z pandemią – czworo członków Klubu Honorowych Dawców Krwi: Bartosz Góras (kl. IV TR), Marcin Skoczek (kl. III TR) oraz pracownicy szkoły: p. Joanna Trela i p. Piotr Lozia, odwiedzili RCKiK w Kielcach. To bardzo piękny gest, tym bardziej, że podczas pandemii wciąż brakuje krwi.

– 5 stycznia 2021 r. Wolontariat dostarczył do Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży odzież, obuwie i zabawki z przeprowadzonej zbiórki. Wszystkim uczestnikom zbiórki serdecznie dziękujemy!

– 28 stycznia 2021 r. – odwiedziliśmy Ptasi Azyl „Ptakolub” w Złotej. Podopiecznym azylu zawieźliśmy żywność.

– 17 lutego 2021 r. – w lutym w szczególny sposób kierujemy nasze myśli w stronę osób chorych, gdyż właśnie w tym miesiącu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem oraz Światowy Dzień Chorych. Z tą intencją czworo członków Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego w naszej szkole, udało się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, gdzie wszyscy honorowo oddali krew. Serdecznie dziękujemy Krystianowi z klasy IV Technikum Rolniczego, p. Joannie pracującej w naszej szkole, p. Klaudii ? absolwentce oraz p. Patrycji, którą było nam miło powitać w naszym klubie. To bardzo wartościowa pomoc, dziękujemy. Dobro powraca.

– 17 lutego 2021 r. – wzięliśmy udział w charytatywnej zbiórce makulatury prowadzonej przez kielecki Caritas: Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej.

– 15 kwietnia 2021 r. – we współpracy z Hufcem ZHP w Pińczowie, wsparliśmy akcję: „Polskie książki dla Ukrainy”.

– 23 kwietnia 2021 r. – w kwietniu każdego roku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach wyróżnia najaktywniejszego maturzystę-krwiodawcę. W bieżącym roku szkolnym takie wyróżnienie otrzymał Krystian Grochowina z klasy IV Technikum Rolniczego. Krystian oddawał krew podczas szkolnych akcji krwiodawstwa, a także samodzielnie, reagując na prośby osób chorych z otoczenia.  Serdecznie gratulujemy!

Oprócz Krystiana w szkolnych akcjach krwiodawstwa udzielali się maturzyści: Grzegorz Zarzycki i Bartosz Góras z klasy IV Technikum Rolniczego oraz Julia Gajos z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Dziękujemy Wam bardzo, przesyłamy życzenia zdrowia i wszystkiego co najlepsze!

Mamy cichą nadzieję, że po opuszczeniu murów szkoły nie zapomnicie o Klubie Honorowych Dawców Krwi i od czasu do czasu zajrzycie do nas na akcję krwiodawstwa.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Rok szkolny 2019/2020

Prosimy o przekazanie 1% podatku na leczenie i rehabilitację Adasia i Nikodema. To dla nich szansa na lepsze życie.

Z góry dziękujemy!

W roku szkolnym 2019/20 staraliśmy się wspierać rehabilitację Adasia poprzez prowadzenie zbiórki nakrętek plastikowych. Zebraliśmy 150 kg nakrętek.

Jeśli chcesz wesprzeć leczenie chłopca, zgromadź plastikowe nakrętki po napojach, innych artykułach spożywczych, środkach czystości itp. i dostarcz je do naszej biblioteki. Jeśli posiadasz większą ilość nakrętek – zatelefonuj do naszej szkoły, a my przyjedziemy po nie.

 – 18 września 2019 r. – grupa członków Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego w naszej szkole, odbyła 21. akcję krwiodawstwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Za ten szlachetny gest serdecznie dziękujemy uczniom: Pawłowi Liberkowi (kl. IV TR), Pawłowi Nawrotowi (kl. IV TR), Marcinowi Fichowskiemu (kl. IV TR), Krystianowi Grochowinie (kl. III TR), Grzegorzowi Zarzyckiemu (kl. III TŻ) oraz p. Dawidowi Karaskowi (absolwent szkoły) i p. Piotrowi Lozi (pracownik szkoły i druh OSP w Chrobrzu).

Po raz pierwszy w akcji udział  wzięli: Krystian Grochowina i Paweł Liberek. Witamy wśród członków naszego Klubu!

– 26 września 2019 r. – odwiedziliśmy Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Kielcach. Podopiecznym placówki zawieźliśmy odzież i obuwie z przeprowadzonej zbiórki.

16 października 2019 r. – nasz Wolontariat odwiedził Ptasi Azyl ?Ptakolub? w Złotej. Opiekun azylu ? p. Tadeusz Ptak, wielki miłośnik zwierząt, który nie tylko hoduje ptaki lecz także przygarnia chore zwierzęta ? zapoznał nowych wolontariuszy ze swoimi podopiecznymi i opowiedział w jaki sposób trafiły do azylu. Mogliśmy obejrzeć z bliska rzadkie gatunki ptaków. Pan Ptak jest prawdziwym pasjonatem, a spotkania z takimi ludźmi są bardzo ciekawe.

– 4 grudnia 2019 r. – każdego roku, w przedświątecznym czasie, Klub Honorowych Dawców Krwi przekazuje osobom chorym dar w postaci krwi.

Również w tym roku grupa krwiodawców odbyła „Mikołajkową” akcję krwiodawstwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Była to nasza dwudziesta druga akcja krwiodawstwa.

Serdecznie dziękujemy uczniom: Krystianowi Grochowinie (kl. III TR), Grzegorzowi Zarzyckiemu (kl. III TŻ), Tomaszowi Juszczykowi (kl. IV TR), Pawłowi Nawrotowi (kl. IV TR), Marcinowi Fichowskiemu (kl. IV TR) oraz p. Dawidowi Karaskowi (absolwent szkoły) i p. Piotrowi Lozi (pracownik szkoły i druh OSP w Chrobrzu).

Krew ratuje życie, dlatego jest zaliczana do najcenniejszych darów, a krwiodawcy do najhojniejszych ofiarodawców.

– 10 grudnia 2019 r. – społeczność naszej szkoły uczestniczyła w małym, wewnątrzszkolnym kiermaszu, w ofercie którego znalazły się ciasta, stroiki i ozdoby świąteczne, kartki oraz szopka – wszystko wykonane ręcznie. Wypieki przygotowali uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych: Kacper Czapliński (kl. I), Zuzanna Bandura (kl. II), Alicja Dąbek (kl. II), Aleksandra Olender (kl. II), Kamila Wojciechowska (kl. II), Natalia Klepka (kl. IV) i Wioletta Kubik (kl. IV). Stroiki, ozdoby, kartki i szopkę wykonały panie: Anita Lozia i Iwona Orządała-Bandoła. Kiermasz prowadziły uczennice klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych: Alicja Dąbek, Aleksandra Olender, Kamila Wojciechowska i Zuzanna Bandura. Serdecznie Wam dziękujemy!

Asortyment kiermaszu cieszył się dużym powodzeniem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom kiermaszu!

Organizując kiermasz, staraliśmy się wesprzeć leczenie i rehabilitację 12-letniego Nikodema z Chrobrza – sąsiada naszej szkoły.

– 16 stycznia 2020 r. – udział w charytatywnej zbiórce makulatury organizowanej przez ZPO w Gackach.

– od grudnia 2019 r. trwa wewnątrzszkolna zbiórka książek dla dzieci niepełnosprawnych – podopiecznych Fundacji Złote Serce w Pińczowie. Zbiórkę zainicjowała p. Marzena Tęcza – nauczycielka przedmiotów zawodowych w naszej szkole. Już kilkanaście egzemplarzy ze zbiórki przekazaliśmy Fundacji, gdzie wzbogacą biblioteczkę w internacie. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom! Zbiórka trwa nadal. Jeśli posiadasz niepotrzebne lecz będące w dobrym stanie książeczki dla dzieci – przynieś je do naszej biblioteki, a my przekażemy je dzieciom niepełnosprawnym.

– 11 marca 2020 r. – Klub Honorowych Dawców Krwi odbył akcję krwiodawstwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Dziękujemy Krystianowi Grochowinie (kl. III TR), Bartoszowi Górasowi (kl. III TR), Arturowi Kwietniowi (kl. III TR), Patrycji Paździórskiej (kl. III TŻ), Julii Gajos (kl. III TŻ), Pawłowi Nawrotowi (kl. IV TR) i Pawłowi Kędzierskiemu (kl. IV TR).

– 26 czerwca 2020 r. – Wolontariusze udali się do Nikodema Sarny z upominkami urodzinowymi. Co prawda Nikodem obchodził urodziny w kwietniu, ale pandemia COVID-19 pokrzyżowała nam plany. Aby nie narażać Nikodema, nie wchodziliśmy do domu, a prezenty, kartki urodzinowe i serdeczności przekazaliśmy na ręce jego mamy.

Dużo zdrówka, Nikusiu!

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Archiwum naszego wolontariatu:

Rok szkolny 2018/2019

Podaruj swój 1% podatku.

W roku szkolnym 2018/19 wspieraliśmy rehabilitację Adasia. W tym celu prowadziliśmy zbiórkę nakrętek plastikowych.

Jeśli chcesz wesprzeć leczenie chłopca, zgromadź plastikowe nakrętki po napojach, innych artykułach spożywczych, środkach czystości itp. i dostarcz je do naszej biblioteki. Jeśli posiadasz większą ilość nakrętek – zatelefonuj do naszej szkoły, a my przyjedziemy po nie.

Zebraliśmy 289 kg.

LIST OD ADASIA.

Cześć –  jestem  Adaś  Golik.

Z całego mojego malutkiego serduszka pragnę podziękować Wam za zbiórkę zakrętek. Zostaną one sprzedane, a pieniądze z ich sprzedaży pójdą na dalszą moją rehabilitację. Bardzo się cieszę, że mi pomagacie. Jest mi bardzo miło i przyjemnie, że o mnie pamiętacie i że mam tylu przyjaciół? Opowiem Wam kilka słów o mnie – może nie ze wszystkimi szczegółami bo byłoby dużo pisania?.

Mam 9 lat. Chodzę teraz, od września, do pierwszej klasy szkoły podstawowej w Fundacji Złote Serce w Pińczowie. Na stronie tej Fundacji na portalu Facebook, możecie zobaczyć mnie, moich kolegów i naszą kochaną Panią Kasię, która ma z nami, łobuzami, zawsze pełne ręce roboty. Bardzo lubię chodzić do mojej szkoły, lubię tam spędzać czas, mam dużo zajęć rewalidacyjnych, logopedycznych oraz ćwiczenia rehabilitacyjne, gdzie uczę się poprawnie chodzić, ponieważ chodzę dopiero od 5-go roku życia.

Wcześniej nie chodziłem – moje nóżki były słabiutkie, miałem chore serduszko, ale jak skończyłem 1,5 roku, to miałem operację i lekarze mi je naprawili, teraz jest już wszystko w porządku. Odkąd skończyłem 6 miesięcy, cały czas intensywnie ćwiczę i rehabilituję się – wcześniej codziennie, obecnie co drugi dzień i dzięki tym ćwiczeniom chodzę, jeszcze z pomocą innych osób, ale daję sobie już nieźle radę. Dwa-trzy razy w tygodniu ćwiczę w domu z Panią Paulinką, która czasem musi znosić  moje zmienne nastroje, ale powiem Wam, tak w sekrecie, że bardzo fajnie mi się  z nią ćwiczy, a jak zaczynam ?coś wymyślać?, to Pani Paulinka, żeby mnie rozbawić, mówi mi wesołe wierszyki albo opowiada śmieszne historyjki i wtedy ćwiczy mi się dużo lepiej i taki mam ?sposób? na moją Panią.

Dodatkowo ćwiczę w szkole trzy razy w tygodniu, jak Wam już wspomniałem wcześniej, ale tam przy kolegach to już nic nie wymyślam i nie kombinuję, tylko ćwiczymy razem, bo wszyscy bardzo lubimy pochwały naszej Pani, że ładnie pracujemy, więc nie wypada grymasić? sami wiecie jak to jest.

Mam zajęcia z logopedii, gdyż ja nie mówię, tzn. mówię tylko ?mama?, ale wszystko rozumiem co do mnie mówicie, więc dużo pracy jeszcze przede mną, żebym mógł z Wami kiedyś porozmawiać.

Dodatkowo uczęszczam na zajęcia SI (Integracja sensoryczna), te zajęcia lubię najbardziej, mogę się wyszaleć, wyturlać, wyhuśtać, wspinać – oczywiście jestem pod opieką Pani, która mnie zawsze pilnuje, bo ja jestem bardzo energiczny, szybki, a nie zawsze umiem się skoncentrować na tym co mam zrobić i musi mi ktoś pomagać.

Swój wolny czas spędzam podobnie jak Wy. Jeżdżę na rowerze z tatą, z mamą jeździmy na basen lub hipoterapię, lubię bawić się w ?kulkolandii? i kto wie, może kiedyś kogoś z Was tam spotkam.

Na zakończenie jeszcze raz bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc przy zbiórce nakrętek.

Pozdrawiam –

Adaś z rodzicami.

– W sierpniu bieżącego roku minęło 5 lat działalności Wolontariatu. Przez te lata uczniowie naszej szkoły w różny sposób starali się nieść pomoc osobom chorym oraz będącym w trudnej sytuacji życiowej. Współpracowały z nami szkoły, różne instytucje, druhowie OSP, absolwenci, rodzice uczniów oraz osoby prywatne, nie powiązane z naszą szkołą.

Za tę współpracę wszystkim serdecznie dziękujemy!

Składamy podziękowanie za udział w zbiórce plastikowych nakrętek, przeprowadzonej w roku szkolnym 2017/2018:

– Szkole Podstawowej w Miernowie

-Szkole Podstawowej w Dzierążni

-Szkole Podstawowej w Stępocicach

– Zespołowi Szkół w Działoszycach

-Szkole Podstawowej w Chrobrzu

– Właścicielce Sklepu Spożywczego w Chrobrzu, ul. Ogrodowa 2

– Paniom pracującym w Sklepie w Rudawie

– Pani pracującej w Sklepie w Żurawnikach

– Pracownikom Sklepu ?Kasza? w Działoszycach

– Druhom OSP w Chrobrzu

– naszym uczniom, absolwentom i pracownikom

– wszystkim Osobom, które wzięły udział w w/w zbiórkach.

15 września 2018 r. Wolontariat odwiedził Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Kielcach. Podopiecznym placówki zawieźliśmy odzież i zabawki z przeprowadzonej zbiórki. Wszystkim uczestnikom zbiórki serdecznie dziękujemy!

21 września 2018 r.  – grupa członków Klubu Honorowych Dawców Krwi odbyła akcję krwiodawstwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Za ten cenny dar serdecznie dziękujemy uczniom: Dominice Olender, Marcinowi Fichowskiemu, Dawidowi Karaskowi, Piotrowi Wiśnioszowi oraz Tomaszowi Łachowi ? naszemu absolwentowi i p. Piotrowi Lozi ? naszemu pracownikowi i druhowi OSP w Chrobrzu.

Dawid Karasek oddał osocze, które jest potrzebne w leczeniu m.in. osób poparzonych, chorych na skazę krwotoczną i niektóre nowotwory. Pobór osocza trwa przeszło 30 minut, co Dawid zniósł bardzo dzielnie. Dziękujemy!

Była to nasza siedemnasta akcja krwiodawstwa.

Niedawno w mediach ukazała się informacja o postrzelonym bocianie, przygarniętym i leczonym przez p. Tadeusza Ptaka  hodowcę ptaków ze Złotej.

Nasi uczniowie postanowili włączyć się do akcji niesienia pomocy zarówno bocianowi, jak i innym podopiecznym p. Ptaka.

8 października 2018 r. nasz Wolontariat odwiedził p. Tadeusza w celu podarowania jego podopiecznym trochę żywności.

Podczas wizyty mieliśmy możliwość poznać różne gatunki ptaków, także egzotycznych, posłuchać opowiadania o ich pochodzeniu, obyczajach, okolicznościach w jakich trafiły do hodowcy.

Odnośnie zwierząt, zaskoczyły nas czarne wiewiórki, których dotychczas nie mieliśmy okazji spotkać.

Pan Ptak otacza opieką chore ptaki i zwierzęta, które bez jego pomocy na pewno spotkałaby śmierć poprzedzona cierpieniem, dlatego Wolontariat będzie się starał pomagać w wykarmieniu ich.

Wkrótce znów zajrzymy do Złotej.

Informacje na stronie „Echa Dnia” : https://echodnia.eu/swietokrzyskie/tadeusz-ptak-przygarnal-postrzelonego-bociana-potrzeba-dla-niego-jedzenia/ar/13519268?utm_source=social-media-facebook&utm_medium=przycisk-gora

– 4 października 2018 r. – odwiedziliśmy Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Kielcach. Podopiecznym placówki zawieźliśmy odzież i obuwie z przeprowadzonej zbiórki. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

19 listopada 2018 r. – w naszej szkole odbył się mały kiermasz pizzy, przygotowany przez uczniów klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych przy wsparciu klasy III technikum rolniczego. W  przygotowaniach wstępnych pomagała klasa IV TŻ. Nad całością produkcji czuwała pani Elżbieta Sadura.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przygotowanie kiermaszu!

Wsparliśmy leczenie i rehabilitację 11-letniego Nikodema ? sąsiada naszej szkoły.

Nikodem od najmłodszych lat życia choruje na mukopolisacharydozę, nieuleczalną chorobę genetyczną.

Jeśli chcesz bliżej poznać Nikodema, odwiedź bloga prowadzonego przez jego mamę na Facebooku: Nikodem mały Sanfilippo.

                            Dziękujemy uczestnikom kiermaszu za wsparcie leczenia chłopca!

 – 22 listopada 2018 r. – wsparliśmy charytatywną zbiórkę makulatury, prowadzoną przez ZPO w Gackach.

 –  27 listopada 2018 r. – w naszej szkole odbył się mały, charytatywny Kiermasz Świąteczny.

Oferowaliśmy ręcznie wykonane ozdoby i stroiki bożonarodzeniowe, osiem rodzajów ciast, muffinki, książki i bibeloty.

Składamy serdeczne podziękowanie uczniom,  pracownikom, absolwentom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy odwiedzili kiermasz, wspierając leczenie i rehabilitację 11-letniego Nikodema z Chrobrza.

Dziękujemy za Wasze szlachetne serca i otwartość na drugiego człowieka!

Wielkie słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich osób, które bardzo aktywnie włączyły się w organizację kiermaszu, wniosły swój wkład i podarowały czas:

p. Anicie Lozi za własnoręczne wykonanie i przekazanie na kiermasz stroików i ozdób bożonarodzeniowych, a także zaangażowanie w organizację kiermaszu;

p. Lucynie Gajos i p. Monice Stolarskiej za własnoręczne wykonanie i przekazanie na kiermasz stroików bożonarodzeniowych;

– przedstawicielom naszej Rady Rodziców: p. Wiesławie, p. Włodzimierzowi i p. Marzenie za wykonanie ciast;

– uczennicom: Aleksandrze (kl. I TŻ), Alicji (kl. I TŻ), Klaudii (kl. III TŻ), Sylwii (kl. III TŻ), Annie (kl. III TŻ), Wioletcie (kl. III TŻ), Dominice (kl. IV TŻ) za przygotowanie wypieków;

– uczennicom: Kamili (kl. III TŻ), Klaudii (kl. III TŻ), Magdalenie (kl. III TŻ), Sylwii (kl. III TŻ), Alicji (kl. I TŻ) i Aleksandrze (kl. I TŻ) za prowadzenie sprzedaży.

Jak zawsze byliście niezawodni!

Kiermasz odwiedził także Nikodem z mamą i babcią. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

– 7 grudnia 2018 r. – w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbyła się akcja krwiodawstwa zorganizowana dla 12-letniego Kuby z Bogucic. Nasz Klub Honorowych Dawców Krwi dołączył się do akcji. Wsparli nas absolwenci i druhowie OSP w Chrobrzu.

Serdecznie dziękujemy: Dominice Olender (kl. IV TŻ), Klaudii Kudełce (kl. III TŻ), Marcinowi Fichowskiemu (kl. III TR), Pawłowi Nawrotowi (kl. III TR), Dawidowi Karaskowi (kl. IV TR), Piotrowi Wiśnioszowi (kl. IV TR), Marcinowi Rzepie (kl. IV TŻ), Patrykowi Fijałkowskiemu (kl. IV TR), p. Agnieszce Krzak (absolwentka), p. Tomaszowi Łachowi (absolwent), p. Piotrowi Smogórowi (absolwent), p. Wojciechowi Siemianowskiemu (absolwent i druh OSP w Chrobrzu), p. Piotrowi Lozi (pracownik ZSCKR i druh OSP w Chrobrzu) i p. Maciejowi Wojciechowskiemu (druh OSP w Chrobrzu). Akcję odwiedził Mikołaj, który rozdawał słodycze i żartował z krwiodawcami.

Słowa podziękowania kierujemy także do p. Marcina Prusia ? druha OSP w Chrobrzu za podarowanie dużej ilości nakrętek plastikowych na charytatywną zbiórkę prowadzoną przez Wolontariat.

– 8 grudnia 2018 r. – w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie odbył się ?Mikołajkowy Koncert dla Kuby? połączony z wieloma innymi atrakcjami. Nasz Wolontariat pod opieką Ewy Rzepy i Elżbiety Sadury dołączył się do charytatywnego kiermaszu, który trwał w hali podczas koncertu. Oferowaliśmy piękne, ręcznie wykonane stroiki bożonarodzeniowe oraz uruchomiliśmy fontannę czekoladową, którą bardzo polubiły dzieci. Serdecznie dziękujemy uczennicom klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych: Sylwii Cygan, Klaudii Kudełce i Magdalenie Pierścińskiej za prowadzenie kiermaszu. Po raz kolejny kierujemy słowa wdzięczności do p. Anity Lozi za wykonanie stroików, pomoc w organizacji akcji i podarowany czas na rzecz wsparcia leczenia chorych dzieci. Bardzo dziękujemy p. Lucynie Gajos za własnoręczne przygotowanie i przekazanie stroików na kiermasz.

Wsparliśmy leczenie 12-letniego Kuby z Bogucic walczącego z chorobą nowotworową.

 – 5 marca 2019 r. – Klub Honorowych Dawców Krwi działający w naszej szkole, odbył swoją dziewiętnastą akcję krwiodawstwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Serdecznie dziękujemy za udział: Dominice Olender (kl. IV TŻ), Dawidowi Karaskowi (kl. IV TR), Tomaszowi Juszczykowi (kl. III TR), p. Tomaszowi Łachowi (absolwent szkoły), Marcinowi Fichowskiemu (kl. III TR), Pawłowi Nawrotowi (kl. III TR) i Piotrowi Wiśnioszowi (kl. IV TR).

Wolontariat odwiedził również Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Kielcach. Podopiecznym placówki zawieźliśmy odzież ze zbiórki. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy!

11 marca 2019 r. – nasz Wolontariat przeprowadził wewnątrzszkolny kiermasz charytatywny: pizza, ciasto i stroiki wielkanocne. Pizzę i ciasto przygotowała klasa III technikum żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem p.Elżbiety Sadury. Stroiki świąteczne wykonały panie: Anita Lozia i Lucyna Gajos. Wszystkim serdecznie dziękujemy! Staramy się wesprzeć leczenie i rehabilitację 12-letniego Nikodema z Chrobrza, sąsiada naszej szkoły.

20 marca 2019 r. – odbył się wewnątrzszkolny kiermasz charytatywny. Wolontariat oferował kilka rodzajów ciast i stroiki wielkanocne. Ciasta przygotowali uczniowie klas I-III technikum żywienia i usług gastronomicznych: Alicja Dąbek, Aleksandra Olender, Jakub Tomporowski, Grzegorz Zarzycki, Kaja Buczak, Sylwia Cygan, Natalia Klepka, Wioletta Kubik i Klaudia Kudełka. Stroiki przygotowały panie: Anita Lozia i Lucyna Gajos. Serdecznie dziękujemy!

11 kwietnia 2019 r. – w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum rolniczego z pracownikiem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach ? p. Olgierdem Okszą-Orskim. Tematem spotkania było honorowe krwiodawstwo.Młodzież dowiedziała się m.in. jakie warunki trzeba spełnić, aby móc zostać krwiodawcą, jakie przywileje przysługują dawcy krwi, co dzieje się z pobraną krwią i do kogo trafia, jakie mamy grupy krwi oraz zdobyła wiele innych, cennych i przydatnych każdemu człowiekowi informacji.Pan Olgierd przekazał podziękowanie wszystkim członkom Klubu Honorowych Dawców Krwi, a dla najaktywniejszych krwiodawców przywiózł dyplomy.

– 9 maja 2019 r.wsparliśmy charytatywną zbiórkę makulatury, prowadzoną przez ZPO w Gackach.

13 maja 2019 r. – Wolontariat przeprowadził wewnątrzszkolny, charytatywny kiermasz pizzy. Już po raz kolejny wypieki wykonała  klasa III technikum żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem p. Elżbiety Sadury. Kiermasz poprowadziły uczennice klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych. W ten sposób staramy się wesprzeć rodzinę z Czarnocina, która straciła dom w pożarze. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom kiermaszu!

  14 maja 2019 r. – grupa członków Klubu Honorowych Dawców Krwi oddała krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Serdecznie dziękujemy uczniom: Kamili Skrzeli (III TŻ), Pawłowi Nawrotowi (III TR), Grzegorzowi Zarzyckiemu (II TR), Klaudii Kudełce (III TŻ), Marcinowi Fichowskiemu (III TR), a także panom: Dawidowi Karaskowi, Piotrowi Lozi i Maciejowi Wojciechowskiemu. Pan Piotr oddał osocze. Pobór trwał około 30 minut. Dziękujemy!

– 14 maja 2019 r. – odwiedziliśmy Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Kielcach. Podopiecznym placówki zawieźliśmy odzież i obuwie z przeprowadzonej zbiórki. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

W 2018 roku obchodzimy 5-lecie działalności Wolontariatu. W Buskim Kwartalniku Edukacyjnym, nr 60/2017, wydawanym przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju, opublikowano artykuł dotyczący jego działalności. Egzemplarze znajdują się w naszej bibliotece, natomiast wersję elektroniczną można przejrzeć na stronie: www.podidnbusko.pl/rocznik-2017.html

Już trzeci rok prowadziliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek w celu wsparcia leczenia 5-letniego Miłoszka Basąga

–  wspólnie z Gimnazjum nr 2 w Pińczowie.

W roku szkolnym 2017/18 zebraliśmy: 455 kg.

Jeśli chcesz wesprzeć leczenie chłopca, zgromadź plastikowe nakrętki po napojach, innych artykułach spożywczych,  środkach czystości itp. i dostarcz je do naszej biblioteki lub do Gimnazjum nr 2 im. Adolfa Dygasińskiego w Pińczowie, ul. 1 Maja 5a. Jeśli masz większą ilość nakrętek, to zadzwoń do naszej szkoły – przyjedziemy po nie. Dziękujemy!

– 6 września 2017 r.-  uczennice – wolontariuszki podsumowały kiermasz taniej książki, przeprowadzony w ODKiTRP w Chrobrzu podczas wakacji. Zysk przeznaczyliśmy na leczenie Miłoszka. Serdecznie dziękujemy Pracownikom Ośrodka!

– do szkoły wpłynęło podziękowanie od Rodziny Miłoszka.

Po długim pobycie w szpitalu, 5-letni Miłosz został wypisany do domu. Przechodzi leczenie podtrzymujące, jest pod opieką kilku poradni specjalistycznych.

Rodzice chłopca wyrażają ogromną wdzięczność wszystkim Osobom, które w różny sposób wspierały i wspierają leczenie dziecka. Dziękują za  kiermasz książki, kiermasze wewnątrzszkolne, zbiórkę nakrętek, przekazanie 1% podatku, podarowanie krwi i płytek krwi. (na podstawie rozmowy z mamą).

My również serdecznie dziękujemy za współpracę i zaangażowanie naszym uczniom, absolwentom, pracownikom oraz wszystkim Osobom spoza szkoły, za pomoc w przygotowaniu kiermaszów, udział w kiermaszach i zbiórce nakrętek.

Dziękujemy za współpracę w prowadzeniu zbiórki nakrętek w roku szkolnym 2016/2017:

Szkole Podstawowej w Miernowie, Szkole Podstawowej w Stępocicach, Szkole Podstawowej w Dzierążni, Druhom OSP w Chrobrzu, Paniom: Anecie Molędzie i Marioli Kani (Sklep w  Rudawie), Pracownikom Sklepu Kasza w Działoszycach, p. Barbarze Tulej-Burek (Sklep w Chrobrzu), p. Edycie Łuczyńskiej (Sklep w Żurawnikach) oraz wszystkim Osobom, które wsparły w/w zbiórki.

6 października 2017 r. – członkowie naszego Klubu Honorowych Dawców Krwi oddali krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Za ten piękny dar serdecznie dziękujemy: Karolinie Dąbek (IV TŻ), Katarzynie Kowalskiej (IV TŻ), Agnieszce Krzak (IV TŻ), Tomaszowi Łachowi (IV TŻ), Martynie Niedzieli (IV TŻ), Tomaszowi Opałce (IVTR) i Piotrowi Smogórowi ? naszemu absolwentowi.

6 października 2017 r. – odwiedziliśmy Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Kielcach. Podopiecznym placówki przekazaliśmy odzież i zabawki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zbiórki!

17 października 2017 r. – nowi członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi: Agnieszka Krzak (IV TŻ) i Tomasz Opałka (IV TR) otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły Legitymacje Honorowego Dawcy Krwi. Katarzyna Kowalska (IV TŻ) otrzymała Kartę Potencjalnego Dawcy Szpiku. Serdecznie gratulujemy!

19 listopada 2017 r. – odwiedziliśmy Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Kielcach. Podopiecznym placówki przekazaliśmy odzież i obuwie. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!22 listopada 2017 r. – wzięliśmy udział w corocznej charytatywnej zbiórce makulatury organizowanej przez ZPO w Gackach. – 13 grudnia 2017 r. – w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy połączony z finałem konkursu na stroik świąteczny, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i Wolontariat. Jury konkursu na stroik świąteczny: p. Elżbieta Sadura oraz przewodnicząca SU – Karolina Dąbek, przyznały pierwsze miejsce klasie I TRŻ. Drugie miejsce zajęła klasa II TRŻ. Gratulujemy! Następnie odbył się kiermasz, z którego dochód – jak co roku – został przeznaczony na cele charytatywne. W ofercie kiermaszu były: kartki, stroiki i ozdoby świąteczne, ciasta i maskotki. Dziękujemy każdej osobie za udział w kiermaszu! Serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w przygotowanie kiermaszu kierujemy do całej klasy II TŻ, uczniów klasy IV TŻ: Martyny Paździórskiej, Tomasza Łacha, Pawła Szpiegi, a także p. Elżbiety Sadury, p. Ilony Ziółkowskiej, p. Anity Lozi. Podobnie jak w ubiegłym roku, dalszy ciąg kiermaszu jest prowadzony w Ośrodku Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia w Chrobrzu (pałac), gdzie po atrakcyjnych cenach można kupić stroiki i ozdoby świąteczne.

15 grudnia 2017 r. – członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi odbyli kolejną akcję krwiodawstwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.  Krew przeznaczyliśmy dla p. Anity Chmielewskiej.

Serdecznie dziękujemy: Karolinie Dąbek (IV TŻ), Tomaszowi Łachowi (IV TŻ), Bartłomiejowi Szczepańskiemu (IV TR), Wiktorii Sokołowskiej (III TŻ), p. Piotrowi Lozi ? naszemu pracownikowi i druhowi OSP w Chrobrzu, a także Katarzynie Kowalskiej (IV TŻ) i Kindze Kowalskiej (III TŻ).

 – 28 grudnia 2017 r. – ponownie odwiedziliśmy Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Kielcach. Podopiecznym placówki przekazaliśmy m.in. odzież i zabawki. Panie mieszkające w placówce poczęstowały nas świątecznymi piernikami własnej roboty. – 5 stycznia 2018 r. – wsparliśmy charytatywną zbiórkę makulatury, prowadzoną przez ZPO w Gackach. – 9 stycznia 2018 r. – przeprowadziliśmy charytatywny, wewnątrzszkolny kiermasz pizzy, z przeznaczeniem całkowitego zysku na leczenie p. Romana ze Złotej. Pizza została przygotowana w nowoczesnej pracowni techniki żywienia przez klasę II Technikum Żywienia przy wsparciu klasy II Technikum Rolniczego, pod kierunkiem p. Elżbiety Sadury. Za pracę i wkład w organizację kiermaszu serdecznie Wam dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom kiermaszu!

18. stycznia 2018 r. – Wolontariat przeprowadził drugi charytatywny kiermasz pizzy. Tym razem w przygotowania i sprzedaż zaangażowała się klasa III technikum żywienia. Do grupy uczniów dołączyło dwoje naszych absolwentów technikum żywienia, obecnie pracujących w branży gastronomicznej: p. Ewelina Walasek (Kozłowska) ? pracownik Restauracji Hamer Lunch w Pińczowie i p. Kamil Sęsoła ? pracownik Restauracji Kwadrans w Pińczowie. Nad całością produkcji czuwała p. Elżbieta Sadura. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, zysk z kiermaszu przekażemy na leczenie p. Romana ze Złotej. Dziękujemy bardzo za udział w kiermaszu! 

–  24. stycznia 2018 r. – Wolontariat przeprowadził trzeci wewnątrzszkolny kiermasz. Tym razem był to kiermasz ciasta przygotowany i przeprowadzony przez uczennice klasy IV TŻ: Karolinę Dąbek, Magdalenę Dynię, Roksanę Mędralę, Martynę Paździórską oraz uczniów klasy I TRŻ: Agnieszkę Bicz, Aleksandrę Kozik, Karolinę Morton, Patrycję Paździórską, Radosława Boksę, Artura Kwietnia, Kamila Puchałę. Ciasto przygotowały także panie: Ilona Ziółkowska i Anita Lozia. Wszystkim serdecznie dziękujemy! Dziękujemy Rodzicom uczniów!

Po zakończeniu sprzedaży, uczennice-wolontariuszki podsumowały zysk ze wszystkich trzech kiermaszów. Uzyskaną kwotę przekazaliśmy na leczenie p. Romana ze Złotej.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom kiermaszów!

– 28. lutego 2018 r. -w lutym w sposób szczególny staramy się pamiętać o osobach chorych, gdyż właśnie 11 lutego obchodziliśmy XXVI Światowy Dzień Chorego. Natomiast 28 lutego 2018 r. – w XI Światowy Dzień Chorób Rzadkich, grupa uczniów należących do Klubu Honorowych Dawców Krwi odbyła akcję krwiodawstwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Za ten cenny dar serdecznie dziękujemy: Karolinie Dąbek (kl. IV TŻ), Tomaszowi Łachowi (kl. IV TŻ), Martynie Niedzieli (kl. IV TŻ), Dominice Olender (kl. III TŻ), Piotrowi Wiśnioszowi (kl. III TR) oraz Agnieszce Krzak (kl. IV TŻ), Katarzynie Kowalskiej (kl. IV TŻ), Aleksandrze Gajos (kl. III TŻ).

Najaktywniejsi maturzyści-krwiodawcy otrzymali podziękowania od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Gratulujemy!

W 2017 roku obchodziliśmy 5-lecie działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi.

W tym czasie przeprowadziliśmy następujące akcje krwiodawstwa:

1). 13 kwietnia 2012 r. ? w naszej szkole.

2). 1 lutego 2013 r. ? w naszej szkole.

3). 26 kwietnia 2013 r. ? w mobilnym punkcie poboru krwi w Busku-Zdroju z przeznaczeniem dla osoby chorej.

4). 23 stycznia 2014 r. ? w naszej szkole.

5). 25 kwietnia 2014 r. ? w mobilnym punkcie poboru krwi w Busku-Zdroju. Był to dar krwi dla osoby chorej od maturzystów-krwiodawców kończących w tym dniu naukę w naszej szkole.

6). 19 grudnia 2014 r. ? w mobilnym punkcie poboru krwi w Busku-Zdroju w związku z brakami zapasu krwi w banku krwi.

7). 4 marca 2015 r. ? pobór krwi pełnej oraz płytek krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach z przeznaczeniem dla 3-letniego Miłosza.

8). 10 kwietnia 2015 r. ? w naszej szkole. Pobór krwi pełnej oraz akcja zgłaszania się do rejestru dawców szpiku z przeznaczeniem dla 14-letniego Patryka.

9). 29 października 2015 r. ? w naszej szkole z przeznaczeniem krwi dla p. Grzegorza.

10). 27 listopada 2015 r. ? z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa ? akcja w mobilnym punkcie poboru krwi w Busku-Zdroju.

11). 29 kwietnia 2016 r. ? w mobilnym punkcie poboru krwi w Busku-Zdroju z przeznaczeniem krwi dla osoby chorej.

12). 9 listopada 2016 r. ? w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach z przeznaczenie krwi dla 1,5-rocznej Lilki.

13). 24 maja 2017 r. ? w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach z przeznaczenie krwi dla p. Michała ze Stopnicy.

14). 6 października 2017 r. – w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

15). 15 grudnia 2017 r. ? w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach z przeznaczeniem krwi dla p. Anity.

16). 28 lutego 2018 r. ? w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

17). 21 września 2018 r. – w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Pobór krwi pełnej oraz osocza.

18). 7 grudnia 2018 r. – w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury z przeznaczeniem krwi dla 12-letniego Kuby z Bogucic.

19). 6 marca 2019 r. ? w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

20). 14 maja 2019 r. – w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach z przeznaczeniem dla osoby chorej z sąsiedniej miejscowości.

Prelekcje na temat krwi i krwiolecznictwa:

1). 27 marca 2014 r. ? spotkanie zorganizowane w naszej szkole z Kierownikiem Ośrodka Dawców Szpiku z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

2). 9 listopada 2016 r. ? spotkanie na temat krwiolecznictwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

3). 13 czerwca 2017 r. ? spotkanie informacyjne zorganizowane w naszej szkole z pracownikiem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach ? p. Olgierdem Okszą-Orskim i uczniami klasy pierwszej i drugiej.

4). 11 kwietnia 2019 r. –spotkanie informacyjne zorganizowane w naszej szkole z pracownikiem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach ? p. Olgierdem Okszą-Orskim i uczniami klasy pierwszej.

Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi.

 

W roku szkolnym 2016/2017 kontynuowaliśmy zbiórkę nakrętek plastikowych w celu wsparcia leczenia i rehabilitacji 4-letniego Miłosza Basąga, który od lutego 2015 r. walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną.

Zbiórkę prowadziliśmy we współpracy z Gimnazjum nr 2 w Pińczowie.

Zebraliśmy 657 kg plastikowych nakrętek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Osobom, które wzięły udział w wakacyjnej zbiórce prowadzonej w Sklepie w Rudawie.

Serdecznie dziękujemy za dotychczasowy udział w zbiórce: – Szkole Podstawowej w Dzierążni – Szkole Podstawowej w Miernowie – Szkole Podstawowej w Stępocicach – Zespołowi Szkół i Placówek Oświatowych w Działoszycach – Szkole Podstawowej w Chrobrzu – Paniom pracującym w Sklepie w Rudawie – Pani Barbarze Tulej-Burek (Sklep w Chrobrzu) – Pani Edycie Łuczyńskiej (Sklep w Żurawnikach) – druhom OSP w Chrobrzu – naszym Uczniom i Pracownikom – wszystkim Osobom, które wzięły udział w powyższych zbiórkach i w ten sposób wsparły leczenie chłopca. Nasze działania:

2. września 2016 r. uczniowie-wolontariusze dokonali podsumowania wakacyjnego kiermaszu taniej książki przeprowadzonego w Ośrodku Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia w Chrobrzu, w celu wsparcia leczenia Miłoszka. Serdecznie dziękujemy wszystkim Osobom, które wzięły udział w kiermaszu, a także Pracownikom ODKiTRP w Chrobrzu za nadzór nad kiermaszem. Przekazujemy podziękowanie od Rodziny Miłoszka.

9 listopada 2016 r. członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu odwiedzili Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach w celu oddania krwi dla małej Lilki, która niedawno uległa wypadkowi.

Krwiodawcy odbyli także krótkie szkolenie dotyczące krwiodawstwa i krwiolecznictwa, przeprowadzone przez p. Renatę ? pracownika RCKiK w Kielcach, a także zapoznali się z pracą placówki.

Serdecznie dziękujemy za dar krwi Joannie Czarneckiej (kl. IV TŻ), Martynie Niedzieli (kl. III TŻ), Piotrowi Smogórowi (kl. IV TŻ), Sebastianowi Cielochowi (kl. IV TR), Grzegorzowi Łysiowi (kl. IV TR), Tomaszowi Łachowi (kl. III TŻ), Bartłomiejowi Szczepańskiemu (kl. III TR), Dawidowi Karaskowi (kl. II TR), Wojciechowi Gilowi (kl. III TŻ) oraz p. Piotrowi Lozi (pracownikowi ZSCKR i druhowi OSP w Chrobrzu).

8. grudnia 2016 r. w naszej szkole odbył się charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, połączony z finałem konkursu na stroik i ozdobę świąteczną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Osobom, które wzięły udział w kiermaszu i w ten sposób wsparły leczenie i rehabilitację 3-letniego Miłosza.           

24 maja 2017 r. nasi uczniowie oddali honorowo krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Krew przeznaczyliśmy dla p. Michała ze Stopnicy.

Serdecznie dziękujemy: Karolinie Dąbek, Katarzynie Kowalskiej, Martynie Niedzieli, Pawłowi Szpiedze, Mateuszowi Kwietniowi, Danielowi Malarze, Bartłomiejowi Szczepańskiemu i Dawidowi Karaskowi.

Dziękujemy również Aleksandrze Kasprzyk, Tomaszowi Opałce, Piotrowi Wąsali, Piotrowi Szostakowi i Grzegorzowi Wójcikowi.

Katarzyna Kowalska zarejestrowała się w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku. Gratulujemy!

 – 13 czerwca 2017 r. – w przeddzień Światowego Dnia Krwiodawcy, grupa uczniów z klasy pierwszej i drugiej odbyła spotkanie z p. Olgierdem Okszą-Orskim ? pracownikiem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Pan Olgierd przedstawił młodzieży informacje dotyczące krwi i jej roli w organizmie. Poznaliśmy warunki jakie musi spełniać potencjalny krwiodawca, fakty i mity dotyczące systematycznego oddawania krwi, przywileje krwiodawców i wiele innych wiadomości. Nasza szkoła otrzymała ?Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi? i scenariusz zajęć: ?Łączy nas krew, która ratuje życie? wraz z filmem, do wykorzystania na lekcji biologii i godzinach wychowawczych.

– 23 czerwca 2017 r. – podczas uroczystego apelu na zakończenie roku szkolnego 2016/17, dyrektor wręczył podziękowania uczennicom aktywnie działającym w Wolontariacie.  Zostały także wręczone „Legitymacje Honorowego Dawcy Krwi” nowym członkom Klubu Honorowych Dawców Krwi.

Uczennice aktywnie działające w pracach Wolontariatu w roku szkolnym 2016/17.

Nowi członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi.

– 30 czerwca 2017 r.-  wolontariusze podsumowali kiermasz taniej książki, przeprowadzony ODKiTRP w Chrobrzu. Zysk przeznaczyliśmy na leczenie Miłoszka. Serdecznie dziękujemy Pracownikom Ośrodka.

Cały rok szkolny trwała zbiórka plastikowych nakrętek. Zebraliśmy 412 kg.

 Zbiórkę organizowaliśmy współpracując z Gimnazjum nr 2 im. Adolfa Dygasińskiego w Pińczowie, z przeznaczeniem na leczenie 3-letniego Miłosza Basąga – chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Choroba ujawniła się u Miłosza w lutym 2015 r.

Dobrowolne datki na wsparcie leczenia Miłosza można wpłacać na konto:

ING  BANK  ŚLĄSKI: 65 1050 1416 1000 0023 6784 2453,  z dopiskiem: „dla Miłoszka”.

Fundacja MOŻESZ WIĘCEJKRS 00 00 42 47 98

Dziękujemy!

Nasze działania:

– Minął rok wspaniałej współpracy z Pracownikami Ośrodka Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia w Chrobrzu – serdecznie Państwu dziękujemy! 3 września 2015 r. uczennice-wolontariuszki dokonały podsumowania wakacyjnego kiermaszu taniej książki, który odbył się w Ośrodku. Dziękujemy wszystkim osobom: uczniom, pracownikom szkoły oraz osobom spoza szkoły za przekazanie książek na kiermasz. Dziękujemy za udział w kiermaszu, który trwa nadal.

– 29 października 2015 r. w naszej szkole odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa z przeznaczeniem dla p. Grzegorza – pacjenta szpitala w Jędrzejowie. Wynik akcji: 7 litrów krwi. Serdecznie dziękujemy Uczniom i Pracownikom szkoły, a także Osobom spoza szkoły, które podzieliły się tym cennym lekiem!

22-26 listopada – DNI  HONOROWEGO  KRWIODAWSTWA.

27 listopada 2015 r. grupa młodzieży z naszej szkoły honorowo oddała krew w mobilnym punkcie poboru krwi w Busku-Zdroju.

Serdecznie dziękujemy uczniom-krwiodawcom: Klaudiuszowi Dyni, Hubertowi Grzędzie i Piotrowi Rumasowi z klasy IV Technikum Rolniczego, a także uczniom, którzy oddali krew po raz pierwszy: Joannie Czarneckiej (kl. III Technikum Żywienia) i Sebastianowi Cielochowi (kl. III Technikum Rolniczego). O naszym Klubie Honorowych Dawców Krwi nie zapomnieli absolwenci i dołączyli do akcji: Krzysztof Przybylski i Wojciech Smogórbardzo Wam dziękujemy! Krew przeznaczyliśmy dla dwóch chorych osób.

– 1 grudnia 2015 r. nasza szkoła uczciła Dni Honorowego Krwiodawstwa. Odbył się także wewnątrzszkolny kiermasz z przeznaczeniem zysku na  leczenie 3-letniego Miłosza Basąga. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom kiermaszu! Dziękujemy Wolontariuszom i ich Bliskim za pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu akcji.

 https://zsrchroberz.pl/swieto-krwiodawstwa-w-naszej-szkole/ – na ręce Szkolnego Wolontariatu wpłynęły życzenia świąteczne, zdjęcie i podziękowanie od Rodziny Miłosza Basąga, skierowane do wszystkich Osób, które w różny sposób wspierają leczenie dziecka.    – 10 stycznia 2016 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie odbył się 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak co roku, uczennice naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Państwa Haliny i Jerzego Wojtasików, przygotowały i zaprezentowały występ wokalny.

Serdecznie dziękujemy uczennicom klasy II Technikum Żywienia: Karolinie Dąbek, Magdalenie Dyni, Roksanie Mędrali i Martynie Paździórskiej oraz uczennicom klasy I Technikum Żywienia: Patrycji Pawlik i Justynie Węgrzynowicz.

29 kwietnia 2016 r. członkowie naszego Klubu Honorowych Dawców Krwi wzięli udział w akcji honorowego krwiodawstwa w mobilnym punkcie poboru krwi w Busku-Zdroju.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom akcji: Joannie Czarneckiej (kl. III TŻ), Piotrowi Smogórowi (kl. III TŻ), Aleksandrze Lichwała (kl. III TR), Bartoszowi Blacha (kl. III TR), Sebastianowi Cielochowi (kl. III TR) i Grzegorzowi Łysiowi (kl. III TR) oraz p. Piotrowi Lozia ? naszemu pracownikowi i druhowi OSP w Chrobrzu.

– 10 maja 2016 r. – wsparliśmy akcję: „Makulatura na dom dziecka w Sudanie”.

– od 18 maja 2016 r. w naszej szkole odbywał się mały kiermasz kartek z życzeniami z okazji Dnia Matki oraz maskotek-słoni. Uzyskany dochód oraz dochód z kiermaszu taniej książki w pałacu – przekazaliśmy na leczenie Miłosza Basąga. Dziękujemy Wolontariuszkom, dziękujemy Pracownikom ODKiTRP oraz wszystkim Osobom, które wzięły udział w kiermaszach.

…………………………………………………………………………………………………………………………..

– Przeprowadziliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek oraz puszek aluminiowych:  632 kg plastikowych nakrętek oraz 13,20 kg opakowań aluminiowych z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację 10-letniego Kuby Możdżyńskiego z Pińczowa.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w zbiórce Właścicielom i Pracownikom sklepów, Uczniom i Pracownikom szkół współpracujących, Druhom OSP w Chrobrzu, a także Uczniom i Pracownikom naszej szkoły!

Jakub Możdżyński ma 10 lat. Trzy lata temu rozpoznano u niego guza mózgu – operowany 29.08.2012 r. w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Zakwalifikowany do chemioterapii i radioterapii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, Oddział Onkologiczno-Hematologiczny w Łodzi. Obecnie, po zakończeniu leczenia, nadal przebywa pod stałą kontrolą poradni i szpitala w Łodzi. Ogólny stan zdrowia Kuby określany jest jako dobry i mimo choroby chłopiec jest pogodnie usposobiony. Ma zaburzenia koordynacji ruchowej swobodnej, zmiany pooperacyjne oraz porażenie nerwu twarzowego lewego. Cały czas jest rehabilitowany. Nastąpiła duża poprawa, ale przed nim jeszcze długa i kosztowna rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, które dają szansę na taką poprawę stanu zdrowia, że chłopiec zacznie funkcjonować jak dawniej.

–  KRS 0000283723, FUNDACJA  DLA  DOBRA  WSPÓLNEGO, 25-502  KIELCE,  UL. PLANTY  16A, Z  DOPISKIEM: dla KUBY.

/Tekst: za zgodą Mamy Kuby/

– w dniach:  02-12 grudnia na terenie szkoły odbył się przedświąteczny kiermasz maskotek, a także kartek bożonarodzeniowych, wykonanych przez uzdolnione plastycznie uczennice i nauczycielki naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w kiermaszu i w ten sposób wsparły leczenie Kuby. Dziękujemy wolontariuszom.

– 18 grudnia 2014 r. uczniowie-wolontariusze złożyli Kubie przedświąteczną wizytę.

– 19 grudnia 2014 r. dziesięciu członków Klubu Honorowych Dawców Krwi oddało krew w ambulansie w Busku-Zdroju (przy szpitalu). Po raz pierwszy  w akcji udział wzięli uczniowie klasy III TR. Dziękujemy!

– w grudniu 2014 r. współpracowaliśmy z Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie. Wolontariusze przez trzy dni prowadzili sprzedaż maskotek z przeznaczeniem dochodu na leczenie Kuby. – 11 lutego 2015 r. uczniowie-wolontariusze podsumowali zbiórkę dobrowolnych datków oraz dochód ze sprzedaży kartek walentynkowych. Kwotę przekazaliśmy na leczenie p. Małgorzaty – nauczycielki w Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie.

– 4 marca 2015 r. – serdecznie dziękujemy uczniom klasy IV Technikum Rolniczego: Krzysztofowi Przybylskiemu i Michałowi Kaczmarczykowi oraz uczniom klasy IV Technikum Żywienia: Adrianowi Buczakowi i Wojciechowi Smogórowi, którzy przystąpili do akcji niesienia pomocy 2,5-letniemu Miłoszowi Basągowi. Krzysiek oddał płytki krwi, a Adrian ? krew. Z przyczyn niezależnych, w tym dniu nie dokonano poboru od Michała i Wojtka.

– W niedzielę, 29 marca 2015 r. o godz. 16.00 w Zespole Placówek Oświatowych w Złotej odbyło się przedstawienie Kabaretu Szpila, połączone z akcją charytatywną na rzecz leczenia 14-letniego Patryka, ucznia tej placówki. Nasza szkoła została zaproszona na imprezę, a Szkolny Wolontariat dołączył do akcji charytatywnej z kiermaszem maskotek, bibelotów, biżuterii i prac plastycznych. Dziękujemy naszym uczniom-wolontariuszom: Magdalenie Dyni (kl. I TŻ), Patrycji Radziszewskiej (kl. I TŻ), Joannie Czarneckiej (kl. II TŻ), Weronice Sagan (kl. II TŻ) i Maciejowi Wąsikowi (kl. IV TR) za prowadzenie kiermaszu.

https://zsrchroberz.pl/udzial-w-akcji-charytatywnej-w-zlotej/

– 10 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu odbyła się coroczna akcja honorowego krwiodawstwa połączona z możliwością rejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku kostnego z przeznaczeniem dla Patryka z Niegosławic. Do akcji przystąpiło 37 chętnych osób, poboru dokonano od 25-ciu. Uczestnikami akcji byli pełnoletni uczniowie szkoły, absolwenci, mieszkańcy Chrobrza i okolicznych miejscowości, pracownicy Schroniska dla Nieletnich w Gackach, a także liczna grupa druhów OSP z Chrobrza, Złotej, Pełczysk (Zespół Pełczyszczanie) i  Sielca Kolonii.  Serdecznie dziękujemy każdej osobie za ten cenny dar krwi!

– 10 maja 2015 r. nasz Szkolny Wolontariat odwiedził Zespół Placówek Opieki i Wychowania w Kazimierzy Wielkiej. Wychowankom placówki zawieźliśmy odzież na sezon wiosenno-letni. – 22 maja 2015 r. – z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, uczniowie-wolontariusze złożyli wizytę Kubie. Z radością stwierdziliśmy, że stan zdrowia chłopca znacznie się poprawił! Odwiedziny u Kuby przebiegły w miłej atmosferze zabawy i rozmowy.

– 8 czerwca 2015 r. – wsparliśmy akcję: „Makulatura na studnie w Sudanie”. – 18 czerwca 2015 r. – odwiedziliśmy „Dom Ojca Gwidona” w Pacanowie, czyli Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Podopiecznym placówki  zawieźliśmy odzież. – 24 czerwca 2015 r. – uczniowie-wolontariusze podsumowali wewnątrzszkolną zbiórkę dobrowolnych datków i przekazali na leczenie Miłosza Basąga. [/su_spoiler] [su_spoiler title=”Rok szkolny 2013/2014″]

17 marca 2014 r. o godz. 12.00 pełnoletni uczniowie odbyli spotkanie z Kierownikiem Ośrodka Dawców Szpiku z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach – lek. med. Zdzisławą Sitarz-Żelazną.

 23 stycznia 2014 r.  w godz. 9.00 ? 12.00. w naszej szkole odbyła się coroczna Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły w niej udział.

25 kwietnia 2014 r. uczniowie-krwiodawcy z klasy IV i III oddali honorowo krew dla osoby chorej.

 …………………………………………………………………………………………………………….

W roku szkolnym 2013/2014 prowadziliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek oraz zepsutych telefonów komórkowych – w zamian firmy recyklingowe dokonały wpłat na konto chorych dzieci.

– zebraliśmy: 1480,60 kg plastikowych nakrętek  i  58 sztuk zepsutych telefonów komórkowych oraz 34,30 kg puszek aluminiowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, szkołom i sklepom współpracującym, za pomoc w zbiórce. Dziękujemy strażakom z OSP w Chrobrzu za wsparcie zbiórki.

……………………………………………………………………………………………………………….

Od 20 sierpnia 2013 r. do 17 maja 2014 r. działaliśmy w porozumieniu z Komitetem Społecznym na rzecz Szymona Kapusty w celu zebrania pieniędzy na leczenie operacyjne i rehabilitację małego Szymka.

Szymek Kapusta z Buska-Zdroju przeszedł operację w lipcu 2014 r. w Szpitalu Dziecięcym w Hamburgu. Niemieccy lekarze uznali operację za udaną. Obecnie (grudzień 2014 r.), chłopiec ma się znakomicie: jest radosny i pełen energii, coraz częściej używa prawej, operowanej rączki, samodzielnie np: trzyma w niej łyżkę, może sam podrapać się, chwyta przedmioty, itp, co dotychczas było zupełnie niemożliwe.

Rodzice Szymka składają serdeczne podziękowanie Dyrekcji, pracownikom, wolontariuszom naszej szkoły oraz instytucjom i placówkom współpracującym ze szkołą, a także wszystkim osobom, które w różny sposób przyczyniły się do zebrania kwoty na operację ręki  dziecka. (Na podstawie rozmowy telefonicznej).

……………………………………………………………………………………….. Podjęte działania w roku 2013/14: – zbieranie ofiar do puszek kwestarskich – pozyskiwanie darczyńców – pozyskiwanie wolontariuszy – dokonywanie dobrowolnych wpłat na specjalne konto bankowe – sprzedaż przedmiotów i usług –  książki, gadżety, prace artystyczne itp.   Można przekazać  1%  swojego podatku na rehabilitację i dalsze leczenie Szymka. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. KRS: 0000037904 W polu: „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” należy wpisać: 19293, SZYMON KAPUSTA. Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pozycji: „Wyrażam zgodę”. Dobrowolne wpłaty można dokonywać na konto: Komitet Społeczny na rzecz Szymona Kapusty, nr konta: 03 8517 0007 0011 0198 6930 0001.   Informacje o Szymku Kapuście (wrzesień, 2013 r.)

Szymon urodził się 15.06.2012 r. z masą ciała 3930 g, wzrostem 59 cm. Uzyskał 10 punktów w skali Apgar. Niestety, rączki chłopca nieco różnią się od rączek większości dzieci. Jego obydwie dłonie mają po trzy paluszki (adactylia), a u prawej palce II i III są zrośnięte (syndaktylia). W prawej rączce nie wykształciła się kość łokciowa, a promieniowa wygięta jest pod kątem 90 stopni, co powoduje, że rączka jest krótsza. Oprócz tego ma nieprawidłowo ukształtowany staw łokciowy, co uniemożliwia mu sprawne posługiwanie się ręką na co dzień. Jest to wada kończyny górnej, która występuje najrzadziej ? 1 na 3000 porodów.

Szpitale specjalistyczne w Polsce nie podjęły się leczenia Szymka. Zaproponowano amputację i protezy. Jedyną nadzieją na poprawienie sprawności chłopca są zabiegi operacyjne w Szpitalu Dziecięcym w Hamburgu, których koszt lekarze niemieccy wycenili na 40 tys. euro. Niestety, nasz NFZ nie zrefunduje tego leczenia. Posiadane przez rodzinę dochody, nie wystarczą na pokrycie wszystkich kosztów związanych z operacjami i rehabilitacją.

Informacje o Szymku w TVP INFO Akcje charytatywne,  w których brał udział nasz Szkolny Wolontariat: – kwesta podczas Dni Buska-Zdroju – kwesta na Dożynkach Gminnych w Sudole – kwesta podczas Powiatowego Święta Plonów w Złotej – kwesta podczas Pokazów Polowych firmy John Deere w Zielonkach k/Solca-Zdroju – zorganizowanie „Mikołajkowego Kiermaszu Przedmiotów Używanych” w Złotej – zorganizowanie dwudniowego kiermaszu w Pińczowie

– współpraca z „Małym Wolontariatem” z Gimnazjum nr 2 w Pińczowie – akcja podczas długiej przerwy w gimnazjum, pod hasłem: „Kup maskotkę – pomóż Szymkowi”.

– kiermasz podczas Festynu Rodzinnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Gackach.

– wakacyjny kiermasz książek w Ośrodku Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej w Chrobrzu.

www.szymonkapusta.busko.pl

www.facebook.com/PomocDlaSzymonkaZBuskaZdroju

 

 

Accessibility Toolbar