Home » Aktualności » Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania.

 

Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania.

 

Sandra Makuch, uczennica klasy 1 TRH i Mariusz Gałka, uczeń klasy 4 TRŻ reprezentowali naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania w SP w Ossolinie. Celem konkursu jest popularyzacja wśród młodego pokolenia twórczości najwybitniejszych polskich literatów, jak również propagowanie pięknego, poprawnego czytania w dobie zaniku kontaktu z książką.
W tym roku spotkaniu przyświecało hasło ?Tolek, Poldek i Pikador ? czyli w podróż z Bahdajem?, a zadaniem uczestników była interpretacja dowolnego fragmentu prozy Adama Bahdaja. Pracami jury podczas eliminacji kierował ks. Wojciech Zasada, a zasiedli w nim również Małgorzata Lipa reprezentująca Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz  Małgorzata Płaza-Skowron z ?Tygodnika Nadwiślańskiego?. Nasi uczniowie znaleźli się w finale konkursu, który odbędzie się 25 czerwca 2023 r.
w Ossolinie, a zmagania czytelnicze oceniać będzie jury pod przewodnictwem wybitnej aktorki Anny Seniuk. Życzymy powodzenia!

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar