Home » Aktualności » Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu z wizytą w Ogrodzie Botanicznym.

 

Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu z wizytą w Ogrodzie Botanicznym.

 

Podczas nauki w Technikum architektury krajobrazu nie może zabraknąć wycieczki do Ogrodu Botanicznego. Dlatego też uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielki Marzeny Tęczy w dniu 4 czerwca mieli okazję wybrać się do Kielc z zapoznać się z kolekcjami roślin zgromadzonymi przez  Ogród Botaniczny zarządzany przez Geopark Kielce.

Czerwiec  to szczególny miesiąc, ponieważ jest to pora kwitnienia bardzo wielu gatunków roślin. Całość Ogrodu została podzielona na kilkanaście działów z różnymi kolekcjami roślinnymi: użytkowymi, ozdobnymi, flory rodzimej, roślin chronionych i zagrożonych, wodnych i bagiennych, oraz dział geografii roślin. Na terenie ogrodu usytuowano ogrody pokazowe:

Ogród w stylu francuskim – charakterystycznym elementem tego miejsca są regularne, symetryczne kompozycje.

Ogród wiejski – mini plantacje truskawek, winorośli, drzewa i krzewy owocowe, rośliny lecznicze i przyprawowe. Całość kolekcji dopełniają prezentowane stare maszyny rolnicze.

Ogród japoński – miniaturowy ogród japoński składa się z charakterystycznych czerwonych, drewnianych elementów – brama torii, mostek oraz drzewka bonsai.

Ogród orientalny – ostatni z ogrodów pokazowych. Centralne miejsce zajmuje fontanna, nawierzchnia jest wykonana z płytek z charakterystycznymi wzorami. Posadzono też rośliny charakterystyczne dla ogrodów w stylu arabsko – hinduskim.

Dział flory wodnej i bagiennej – zajmuje znaczną część ogrodu.  Składa się z trzech zbiorników wodnych z mostkami, kładkami i punktami widokowymi.

Spacer po obiekcie okazał się niezwykle owocny i wzbogacił nas w nowe inspiracje oraz pokazał nam zarówno znane jak i nowe gatunki roślin. Jednym z najciekawszych miejsc w ogrodzie okazała się bogata kolekcja róż, które urzekają nie tylko pięknem ale również oszałamiającym zapachem. Wycieczka była doskonałą okazją zapoznania się z licznymi gatunkami rodzinnej flory  oraz poznania gatunków reliktowych, endemicznych oraz użytkowych.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar

ZSCKR w Chrobrzu
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.