Home » Aktualności » Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym.

 

Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym.

 

16.10.2023 r. uczniowie ZSCKR im. B. Chrobrego w Chrobrzu wzięli udział w III edycji konkursu pn. „Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym”, który został przygotowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Odział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej, w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Celem konkursu było : zwiększenie poziomu wiedzy uczniów szkół sektora rolno-spożywczego na temat rolnictwa ekologicznego oraz żywności ekologicznej, zainteresowanie młodzieży rolnictwem ekologicznym i kierunkami jego rozwoju, popularyzacja produktów rolnictwa ekologicznego oraz problematyki ekologii w aspekcie ekologicznego systemu gospodarowania, kształtowanie świadomości na temat pozytywnego oddziaływania rolnictwa ekologicznego na środowisko, kształtowanie właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego oraz zapoznanie młodzieży z podstawowymi zasadami produkcji ekologicznej.

Największą wiedzą na temat zagadnień związanych z rolnictwem ekologicznym wykazali się uczniowie: Krystian Kwiecień, Wiktoria Noga i Stanisław Łakomiec. Zwycięzcą okazał się Krystian Kwiecień, uczeń kl. V TR, który w dniu 15. 11. 2023 r. reprezentował naszą szkołę w zorganizowanym w Warszawie etapie krajowym konkursu.

Opiekunowie: Piotr Żebrowski, Krzysztof Najberek, Marzena Tęcza, Jerzy Wojtasik.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar