Home » Aktualności » Polska wieś w Europie – Olimpiada

 

Polska wieś w Europie – Olimpiada

 

?Polska wieś w Europie? ? pod takim hasłem w dniach 30 -31 marca 2023 roku przebiegał półfinał olimpiady, której celem było promowanie wiedzy o miejscu polskiego rolnictwa w Unii Europejskiej. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu reprezentowali uczniowie z klasy II TR: Szymon Piotrowski, Dominik Smogór i Kajetan Wawrzykowski.

Patronat honorowy nad olimpiadą objęli: Janusz Wojciechowski ? Komisarz UE ds. rolnictwa oraz Henryk Kowalczyk ? Wiceprezes Rady Ministrów ? Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Etap regionalny Olimpiady zorganizowany został w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu – Mokoszynie. Udział wzięło 11 szkół , dla których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pierwszy dzień spotkania poświęcono na integrację uczestników poprzez udział w warsztatach zorganizowanych  przez Stowarzyszenie Demagog. W drugim dniu, uczestnicy olimpiady rozwiązali test, składający się z 50 zadań, za które łącznie mogli uzyskać 150 punktów. Chociaż nie udało się zakwalifikować do ogólnopolskiego etapu olimpiady, to udział w wydarzeniu jest inspiracją do podjęcia działań związanych z działalnością Unii Europejskiej w szkole.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar