Home » Aktualności » OLIMPIADA ZUS – etap szkolny

 
 

OLIMPIADA ZUS – etap szkolny

 
 

22 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wewnątrzszkolnym etapie Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych ? edycja 2022/2023.

Olimpiadę poprzedziły zajęcia w ramach autorskiego projektu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ?Lekcje z ZUS?. Jest to cykl czterech lekcji dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Podczas zajęć z ZUS-u młodzież dowiaduje się, czym są ubezpieczenia społeczne, jakie niosą korzyści, a jakie obowiązki, a jakie jest ryzyko nie ubezpieczeniowe. Ponadto dla tych, którzy planują prowadzenie własnej działalności gospodarczej, lekcje są doskonałym wsparciem w zrozumieniu, jakim ubezpieczeniom podlegają płatnicy składek, czyli przedsiębiorcy, jakie są terminy zgłoszeń do ZUS, czy rozliczania, ale też, na jakie ulgi może liczyć startujący biznes.
Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. To wiedza, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

W naszej szkole, aby wyłonić trzy osobowy zespół niezbędna była dogrywka, w której rywalizowało dwóch uczniów, którzy zdobyli taką samą ilość punktów.

Ostatecznie zespół, reprezentujący naszą szkołę w kolejnej turze rywalizacji tworzą:

Gabriela Woźniak

Kacper Czapliński

Kajetan Wawrzykowski

Gratulujemy i trzymamy kciuki! 

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar