Home » Aktualności » Olimpiada Polska wieś w Europie

 

Olimpiada Polska wieś w Europie

 

Uczniowie naszej Szkoły:

Mariusz Gałka, Mateusz Hojny oraz Mateusz Kruk uczestniczyli w regionalnych eliminacjach Olimpiady Polska wieś w Europie, które odbywały się w ZSCKR w Nakle Śląskim. Patronat nad Olimpiadą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk oraz Komisarz ds. Rolnictwa w Unii Europejskiej Janusz Wojciechowski. Rywalizacja przyniosła sporo emocji. Oprócz wydarzenia konkursowego, dwudniowy wyjazd miał również charakter integracyjny.

W pierwszym dniu odbyły się warsztaty tematyczne dotyczące praw człowieka związane z Konferencją w sprawie przyszłości Europy, prowadzone przez pracowników Team Europe z ramienia Komisji Europejskiej. Kolejnym punktem było zwiedzanie zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu.

Zjazd pod ziemię windą górniczą na głębokość 320 metrów, przejście korytarzami, pokaz pracy kombajnów urobkowych, przejazd górniczą kolejką, uroczysta kolacja pod ziemią dostarczyły mocnych wrażeń naszym uczestnikom.

Drugi dzień to zmagania eliminacyjne w formie testu a następnie zwiedzanie obiektów ZSCKR w Nakle Śląskim. Nasz zespół zajął ostatecznie IV miejsce.

Opiekun Tomasz Czyszczoń

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar