Home » Aktualności » KRZYSZTOF PIECZYRAK zwycięża w Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych

 
 

KRZYSZTOF PIECZYRAK zwycięża w Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych

 

Starsze wiadomości

14 marca 2022 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu odbył się finał okręgowy XXXIX edycji Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Uczestniczyli w nich przedstawiciele województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. Organizatorem Olimpiady jest Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej, a patronat honorowy sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi pan Henryk Kowalczyk. Do zmagań w finale okręgowym przystąpiło 39 uczestników (14 z województwa świętokrzyskiego i 15 z podkarpackiego ) w tym 2 rolników, absolwentów uczelni rolniczych.

Szkoły, których organem prowadzącym jest MRiRW reprezentowane były przez:

ZSCKR w Chrobrzu w składzie: Anna Nocuń, Krzysztof Pieczyrak, Dawid Guzikowski, Michał Wilk, Stanisław Łakomiec oraz Mariusz Gałka.

ZSCKR w Sichowie Dużym

ZSCKR w Sandomierzu- Mokoszynie,

ZSCKR w Rzemieniu

ZSCKR w Nowosielcu

ZSCKR w Brzostku

ZSCKR w Oleszycach

Finał okręgowy obejmował część pisemną – test złożony z 50 pytań i część ustną. Do finału krajowego, który odbędzie się 18 marca , podczas XXVII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej ?AGROTECH? w Kielcach zakwalifikowało się po 3 najlepszych uczestników. Zwycięzcą finału okręgowego z województwa świętokrzyskiego został uczeń IV klasy Technikum ZSCKR w Chrobrzu – KRZYSZTOF PIECZYRAK

1.Krzysztof Pieczyrak ZSCKR w Chrobrzu

2.Konrad Sajdera  ZSCKR w Sandomierzu- Mokoszynie

3. Piotr Wiatrowski  ZSCKR w Sandomierzu- Mokoszynie

Laureaci otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w finale krajowym.

Opiekunem uczniów był Tomasz Czyszczoń

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar