Home » Aktualności » III Narodowy Dzień Kukurydzy 2023.

 

III Narodowy Dzień Kukurydzy 2023.

 

Na polach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie odbył się  III Narodowy Dzień Kukurydzy odwiedziło go kilkaset osób, wśród nich uczniowie naszej szkoły Patryk Tekiel i Dawid Ciesielski wraz z opiekunami Tomaszem Czyszczoniem i Krzysztofem Najberkiem. 

Wśród honorowych gości był minister rolnictwa Robert Telus, który objął to wydarzenia patronatem.

Spotkanie zostało zorganizowane przez szkołę oraz współpracującą z nią państwową spółkę Hodowla Roślin Smolice, która zajmuje się hodowlą twórczą i zachowywaniem odmian roślin,  ich reprodukcją i sprzedażą materiału siewnego. Na polach w Zduńskiej Dąbrowie spółka zasiała na pokazowych poletkach około 50 odmian kukurydzy. W czasie wydarzenia omawiano specyfikę każdej odmiany.

Narodowy Dzień Kukurydzy to także okazja do zapoznania się ze sprzętem rolniczym prezentowanym przez producentów. Goszczą tu również importerzy oraz ci, którzy bezpośrednio zajmują się dystrybucją nasion.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar