Home » Aktualności » Dobre Praktyki Wodne – Szkolenie.

 

Dobre Praktyki Wodne – Szkolenie.

 

W dniach 9 i 10. 02.2024 r. w ZSCKR im. B. Chrobrego w Chrobrzu odbyło się szkolenie dotyczące:

– retencjonowania wody na obszarach rolniczych i w gospodarstwie,

– melioracji wodnych oraz ich utrzymywania i eksploatacji,

– funkcjonowania i roli spółek wodnych,

– optymalizacji nawadniania upraw,

– pozyskiwania środków finansowych na inwestycje wodne,

– dobrych praktyk rolniczych w zakresie zarządzania wodą w gospodarstwie.

Uczestnikami szkolenia mogli być między innymi rolnicy, domownicy rolników, osoby zatrudnione  w rolnictwie, wnioskodawcy lub beneficjenci operacji typu „Premie dla młodych rolników”, dlatego też 9 lutego ze szkolenia skorzystali uczniowie technikum, natomiast następnego dnia słuchacze Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych.

Uczestnicy w trakcie kilkugodzinnego szkolenia mieli zapewniony posiłek oraz możliwość skorzystania z bufetu kawowego. Po zakończeniu  uczniowie i kursanci otrzymali zaświadczenia ukończenia szkolenia.

Opiekunowie: Marzena Tęcza, Tomasz Czyszczoń.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar