Home » Aktualności » Bitwa na Drobiowe Smaki – Konkurs.

 

Bitwa na Drobiowe Smaki – Konkurs.

 

W czwartek, 7 marca odbył się regionalny etap ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „𝐁𝐢𝐭𝐰𝐚 𝐧𝐚 𝐝𝐫𝐨𝐛𝐢𝐨𝐰𝐞 𝐬𝐦𝐚𝐤𝐢”. Konkurs realizowany był przez Krajową Federację Hodowców Drobiu i Producentów Jaj i odbywał się Centrum konferencyjno-eventowym „Smak Kariery” w Warszawie.

𝐍𝐚𝐬𝐳𝐚̨ 𝐬𝐳𝐤𝐨ł𝐞̨ 𝐩𝐨𝐝𝐜𝐳𝐚𝐬 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬𝐮 𝐫𝐞𝐩𝐫𝐞𝐳𝐞𝐧𝐭𝐨𝐰𝐚𝐥𝐢 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐭𝐚𝐰𝐢𝐜𝐢𝐞𝐥𝐞 𝐤𝐥𝐚𝐬𝐲 𝐈𝐕 – 𝐊𝐚𝐭𝐚𝐫𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐋𝐢𝐛𝐞𝐫𝐞𝐤 𝐢 𝐊𝐚𝐜𝐩𝐞𝐫 𝐏𝐢𝐞𝐭𝐫𝐳𝐲𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐤𝐥𝐚𝐬𝐲 𝐕 – 𝐊𝐚𝐜𝐩𝐞𝐫 𝐂𝐢𝐜𝐡𝐨𝐜𝐤𝐢 𝐢 𝐊𝐚𝐜𝐩𝐞𝐫 𝐂𝐳𝐚𝐩𝐥𝐢𝐧́𝐬𝐤𝐢. Zadaniem uczestników było przygotowanie zupy oraz dania głównego z wykorzystaniem mięsa drobiowego.

Uczniowie biorący udział w konkursie prześcigali się w komponowaniu niezwykłych dań, które zachwycą jury. Poza przygotowaniem potraw, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w prezentacji dietetyka, której głównym zagadnieniem było zwalczanie mitów na temat szkodliwości mięsa drobiowego. Celem konkursu było motywowanie młodych kucharzy do doskonalenia umiejętności kulinarnych, zachęcanie do wykorzystywania mięsa drobiowego w codziennej diecie oraz zademonstrowanie oryginalnych i kreatywnych sposobów na jego wykorzystanie.

Opiekun: Patrycja Masiuda,

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar