Home » Aktualności » 100-lecie Doradztwa Rolniczego

 

100-lecie Doradztwa Rolniczego

 

Z okazji 100-lecia doradztwa rolniczego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, 13 i 14 września 2023 roku, odbyła się uroczysta konferencja. Przygotował ją Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W konferencji wzięli udział przedstawiciele państwowego doradztwa rolniczego, środowisk rolniczych, instytutów naukowych, szkół wyższych oraz instytucji współpracujących z MRiRW. Spotkanie było okazją do podsumowania dokonań państwowego doradztwa rolniczego w Polsce oraz do dyskusji nad jego przyszłymi zadaniami. W ciągu dwudniowego wydarzenia odbyły się liczne prezentacje i panele dyskusyjne, w trakcie których eksperci prezentowali m.in. rozwiązania mogące przyczynić się do rozwoju w naszym kraju zrównoważonego rolnictwa.

Gośćmi honorowymi byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Robert Telus, Doradca Prezydenta RP – Jan Krzysztof Ardanowski, Sekretarz stanu w MRiRW – Anna Gembicka.

W konferencji uczestniczyła p. Marzena Tęcza, nauczyciel  ZSCKR im. B. Chrobrego w Chrobrzu, członek Rady Społecznej Doradztwa Rolniczego przy Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar