Home » Aktualności » XXXII Tydzień Kultury Języka.

 

XXXII Tydzień Kultury Języka.

 

Technikum w Chrobrzu zgodnie z tradycją włączyło się w obchody XXXII Tygodnia Kultury Języka, wydarzenia objętego honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. W ramach Tygodnia przeprowadzono szereg działań i aktywności edukacyjnych związanych z budowaniem świadomości dotyczącej roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu. Celem tegorocznej edycji było skupienie uwagi odbiorców na szeroko pojętej sztuce opowiadania historii, konstruowania i przedstawiania narracji w taki sposób, by wywołać emocje, budować napięcie i utrzymywać uwagę czytelników.

Motywem przewodnim projektu 2024 były słowa z autobiografii Marka Hłaski „Piękni dwudziestoletni”:

„Życie, które mi dano, jest tylko opowieścią; ale jak ja ją opowiem, to już moja sprawa. Jedynie o to mi chodzi.”

Spotkania zostały zorganizowane w różnorodnej formie: zajęć na temat Patronów roku 2024, wystaw, prelekcji historycznych, prezentacji i konkursów tematycznych.

Nad przebiegiem wydarzenia czuwali nauczyciele języka polskiego: Małgorzata Sternak i Iwona Orządała-Bandoła oraz nauczyciele historii: Ewa Rzepa oraz Piotr Magdziarz.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar