Home »

 

ZHP

 

Opiekun Anna Steckiewicz.

Harcerze z DW NIDENSIS.

Harcerze z DW NIDENSIS opiekują się miejscami pamięci narodowej. W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem w chroberskim parku, jest to nasz hołd dla tych wszystkich, którzy zamordowani zostali w czasach totalitaryzmu komunistycznego i potajemnie pochowani w bezimiennych grobach. Następnie harcerze wzięli udział w Biegu TROPEM WILCZYM na dystansie 1963 m, symboliczna data śmierci ostatniego zamordowanego przez komunistów Józefa Franczaka ps. Lalek.

Oliwia i Krzysztof zajęli punktowane miejsca w klasyfikacji otrzymując pamiątkowe medale.

III Harcerska Noc Sów.

III Harcerska Noc Sów z udziałem Gabrysi, Oli, Wiktora, Zuzi, Asi, Roksany i Igora. Konkurs plastyczny na najpiękniejszą sowę i gra miejska „w poszukiwaniu pińczowskich sów” w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy pierwsze miejsce.

Dzień Myśli Braterskiej.

Roksana i Igor uczestniczyli razem z harcerzami w Dniu Myśli Braterskiej. Odbyła się gra, w której trzeba było wykazać się wieloma harcerskimi umiejętnościami. Po grze wszyscy udali się do kościoła na mszę św w intencji harcerzy. Na zakończenie odbyło się Przyrzeczenie harcerskie i Obietnica zuchowa. Uroczystości zakończyły się w kręgu iskierką braterstwa.

IV Rajd Weterana.

25 stycznia odbył się IV Rajd Weterana z okazji 162 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Patronem tegorocznego rajdu był Antoni Suss, ur.1845, zm.1946. Naszą szkołę reprezentowali Roksana Skura i Igor Madej. Wymarsz uczestników nastąpił przed Muzeum Regionalnym w Pińczowie, by po około 15 km zakończyć się na Grochowiskach. Po drodze zostały zapalone znicze i złożone wiązanki na mogiłach powstańczych. Na zakończenie rajdu na wszystkich czekała pyszna grochówka.

85 rocznica Zbrodni Katyńskiej.

W 85 rocznicę Zbrodni Katyńskiej wędrownicy z DW Nidensis Roksana, Tosia, Igor i Wiktor uporządkowali teren wokół posadzonego w ubiegłym roku Katyńskiego Dębu Pamięci, zapalili znicz i uczcili minutą ciszy zamordowanego w Miednoje Eugeniusza Kiedyka.

Dąb został posadzony 10 kwietnia 2024 roku na cmentarzu parafialnym w Chrobrzu obok grobu doktora Aleksandra Kiedyka, ojca Eugeniusza, w 84. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, by uczcić pamięć porucznika Eugeniusza Kiedyka, pochowanego w bezimiennym grobie na nieludzkiej ziemi.

 

Accessibility Toolbar

ZSCKR w Chrobrzu
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.