Home » Aktualności » Technik hodowca koni – Nowy styl

 

Technik hodowca koni – Nowy styl

 

Uczniowie naszej szkoły reprezentujący kierunek – Technik hodowca koni, otrzymali nowe, kompletne stroje do jazdy konnej składające się z bryczesów, sztylp, sztybletów, kasku, rękawiczek, palcata.

Technik hodowca koni zajmuje się organizacją i prowadzeniem chowu i hodowli koni, organizacją produkcji w gospodarstwie rolnym, żywieniem i rozrodem koni, szkoleniem koni, przygotowaniem koni do pokazów, wystaw, prób dzielności i zawodów, sprzedażą i zakupem koni, prowadzeniem gospodarstw rolnych, prowadzeniem ośrodków i gospodarstw turystycznych, oferujących rekreacyjne wykorzystanie koni.

Absolwenci szkoły mogą podejmować pracę w: ośrodkach hodowli i użytkowania koni, w tym stadninach koni i stadach ogierów, ośrodkach rekreacji i turystyki konnej, związkach hodowców koni, instytucjach zajmujących się utrzymywaniem i użytkowaniem koni, takich jak tory wyścigów konnych, związki jeździeckie, gospodarstwach rolnych, lasach, przedsiębiorstwach transportu konnego.

Foto: Iwona Orządała – Bandoła.

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar