Home » Aktualności » Czytanie utworów Fredry w SP nr 2.

 

Czytanie utworów Fredry w SP nr 2.

 

W ramach Tygodnia  Kultury Języka w województwie świętokrzyskim młodzież  ZSCKR w Chrobrzu aktywnie włączyła się w realizację projektu zarówno na terenie szkoły jak i poza nią.

Tegoroczna XXXI edycja TKJ skupia uwagę na promowaniu czytelnictwa oraz na szeroko pojętej sztuce czytania. Motywem przewodnim jest hasło: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła (Wisława Szymborska) i stąd pomysł, by wspólnie wraz z pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie przeczytać wiersze hrabiego Aleksandra Fredry.

Z utworami poety fantastycznie zmierzyli się uczniowie: Mariusz Gałka i Gabriela Woźniak oraz nauczyciele: Ewa Rzepa i Iwona Orządała-Bandoła.

Wiersz ?Paweł i Gaweł? obrazujący konflikt sąsiedzki najbardziej przypadł do gustu najmłodszym uczestnikom spotkania, którzy w sposób nietuzinkowy odgrywali role zwaśnionych sąsiadów. Wspólna zabawa z tekstem Fredry była cudowna?.

Autor: I. Orządała-Bandoła.

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar