Archiwum
Projekty:
Moja Firma w Mojej Gminie
2011-10-05
Uczniowie klas IV TA i III TA/TR będą uczestniczyć w projekcie współfinansowanym z EFS -Moja firma w mojej gminie. Na projekt realizowany przez Fundację VIRIBUS UNITIS składają się innowacyjne szkolenia e-learningowe z przedsiębiorczości.
W projekcie biorą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Liderami grupy są dwie uczennice z klasy IV ? Małgorzta Chwalik i Sylwia Kopiniak. Uczestniczyły one, wraz z dwoma nauczycielami Anitą Bogdan i Rafałem Śpiewakiem, w profesjonalnym szkoleniu, prowadzonym przez specjalistów z Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Szkolenie odbyło się 05.10.2011w Kielcach w Muzeum Zabawy i Zabawek. Poprzez udział w projekcie uczniowie:
? dowiedzą się, jak założyć firmę,
? poznają specyfikę rynku lokalnego,
? nauczą się prowadzić badania rynkowe,
? dowiedzą się jak otrzymać dotację na własny biznes
? nauczą się tworzyć plan marketingowy firmy.
Oprócz wymienionych korzyści niewątpliwą zaletą będzie lepsze przygotowanie do egzaminu zawodowego.
Zdjęcia z I szkolenia w galerii.
13.11.2011
II SZKOLENIE STACJONARNE
W dniu 8 listopada 2011 roku w Muzeum Zabawek w Kielcach odbyło się II stacjonarne szkolenie w ramach projektu Moja Firma w Mojej Gminie. Tematem szkolenia była analiza rynku, analiza otoczenia planowanej firmy oraz działania marketingowe, jakie należy prowadzić aby wypromować swoją firmę. W szkoleniu wzięły udział dwie uczennice ? liderki projektu Małgorzata Chwalik i Sylwia Kopiniak z klasy IV technikum agrobiznesu wraz z opiekunami Anitą Bogdan i Rafałem Śpiewakiem.
Oprócz szkoleń tradycyjnych uczniowie ? uczestnicy projektu biorą udział w szkoleniu e-learningowym, obejmującym trzy kursy. Została opracowana ankieta na temat preferencji i oczekiwań mieszkańców Gminy Złota i na podstawie tej ankiety zostanie wybrana jedna firma, dla której zostanie przygotowany plan marketingowy
Zdjęcia z zajęć w szkole i z II szkolenia tradycyjnego w Kielcach w galerii.
11.01.2012
Dzień Przedsiębiorczości
W dniu 11 stycznia 2012 na podsumowanie projektu zorganizowano Dzień Przedsiębiorczości. W spotkaniu wziął udział wójt gminy Złota pan Tadeusz Sułek, koordynator projektu na województwo świętokrzyskie pani Ewelina Ptak z Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Kielcach, Dyrekcja i nauczyciele ZSCKR w Chrobrzu, uczniowie uczestnicy projektu oraz zaproszone klasy III i IV. Na początku zostały rozdane pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa dla szkoły, opiekunów i uczniów. Oprócz cerftyfikatów uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety z logo projektu, m.in. kalkulatory z notesami, długopisy, bryloczki. Kolejnym elementem był krótki quiz z przedsiebiorczości. Mogli w nim brać udział wszyscy uczestnicy spotkania. Każda prawidłowa odpowiedź była premiowana nagrodą. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tematu i odpowiedzi padały błyskawicznie, czasem trudno było wyłonić jednego zwycięzcę. Kolejnym elementem była krótka prezentacja multimedialna naszych osiągnięć przedstawiona przez liderki ? uczennice klasy IV TA Małgorzatę Chwalik i Sylwię Kopiniak. Nastepnie zabrał głos wójt gminy Złota, który pogratulował uczniom uczestnictwa w projekcie i życzył im odwagi i chęci poszukiwania własnego miejsca zawodowego w swoim miejscu zamieszkania. Na zakończenie dyrektor szkoły podziękował uczniom i opiekunom za realizację projektu.
Zdjęcia w galerii
Ostateczne wyniki projektu
W dniu 1 lutego 2012 ogłoszone zostały ostateczne wyniki projektu. Utrzymaliśmy wysokie ? czwarte miejsce w województwie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
CEKIN
25 listopada 2013
Konferencja kończąca projekt CEKIN w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie.
4. spotkanie z ekspertem.
30.10.2013 r. odbyło się kolejne, ostatnie już spotkanie z ekspertem w ramach projektu CEKIN. Projekt trwał od marca 2011 roku, zakończenie 31 października 2013 r.
Spotkanie podsumowujące projekt odbędzie się w Warszawie na przełomie listopada i grudnia 2013r.
W dzisiejszym spotkaniu ekspertem był pan profesor Czesław Nowak z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Temat wiodący Współczesne trendy w rolnictwie i gospodarce rolno-żywnościowej.
Więcej informacji.
Praktyki wakacyjne CEKIN
W dniach 8 ? 12 lipca 2013 grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w tygodniowych praktykach w ramach projektu CEKIN.
Praktyki, organizowane przez LGD Żuławy i Mierzeja odbywały się w Nowym Dworze Gdańskim.
W praktykach uczestniczyli uczniowie z czterech szkół ZSCKR w Chrobrzu, ZSCKR w Mieczysławowie, ZSCKR w Dobryszycach oraz ZSCKR w Studzieńcu.
Więcej informacji
16 ? 17 maja 2013
Wyjazd dydaktyczny Biały Dunajec ? Zakopane
Spotkanie z ekspertem
7 maja 2013 odbyło się kolejne, trzecie spotkanie z ekspertem. Uczniowie ? uczestnicy projektu mieli możliwość spotkania z panem Arturem Bednarzem, kierownikiem Biura Powiatowego ARiMR w Pińczowie. Z ciekawie przeprowadzonej prezentacji miltimedialnej mogli dowiedzieć się praktycznych informacji na temat przedsiębiorczości na terenach wiejskich oraz możliwości wytwarzania i wykorzystania alternatywnych źródeł energii. Dowiedzieli się również jakie będą prognozowane działania wspierające rolników i ich działania od 2014 roku.
Zdjęcia w galerii
WYJAZD EDUKACYJNY DO ELEKTROWNI WODNEJ W NIEDZICY 18.09.2012
W dniu 18. września 2012 uczestnicy projektu wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Niedzicy ? Czorsztyna. Głowne cele wyjazdu to:
zwiedzenie elektrowni wodnej w Niedzicy
zwiedzenie zamku Dunajec jako przykłądu dziedzictwa kulturowego
zwiedzenie ruin zamku w Czorsztynie
zapoznanie się z architekturą drewnianą na przykładzie drewnianego kościoła z XV w. w Dębnie Podhalańskim, Dworu Modrzewiowego z XVIIw. z Grywałdu
poznanie form usług turystycznych na terenach wiejskich na przykładzie Polany Sosny.
Ponieważ pogoda nam wyjatkowo sprzyjała przeszliśmy spacerkiem na Słowację. Po wejściu Polski do strefy Schengen nie potrzebowalismy paszportów. O tym,że przeszliśmy do innego państwa świadczyły tylko napisy w języku słowackim.
Zdjęcia w galerii
PRAKTYKI WAKACYJNE 03.09.2012
W dniach od 19 do 25 sierpnia 2012 roku grupa 6 uczniów i uczennic z klas II TŻ i II TR uczestniczyła w jednotygodniowych praktykach wakacyjnych realizowanych w ramach projektu CEKIN. Barbara Dostał, Magdalena Nowak, Karolina Wójcik, Mateusz Czerw, Marcin Socha, Mariusz Strzeszkowski pod opieką Anity Bogdan, zapoznali się z funkcjonowaniem wiosek tematycznych na Pomorzu, na przykładzie wioski Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim. Wioska jest prowadzona przez Stowarzyszenie Hobbiton. Uczniowie mieli możliwość udziału w grach terenowych ? pieszej ?Tam i z powrotem? i rowerowej ?Przez Mroczną Puszczę?. Zapoznali się z warsztatem kowalskim w ?Kuźni Krasnoludów? oraz wzięli udział w warsztatach ?Od owieczki do niteczki?, ?Sztuka Decoupagu?, ?Tajemnice pracowni Gandalfa?.
Uczniowie zapoznali się również z organizacją wioski edukacyjnej ? Paproty ? wioska labiryntów.
Dzięki udostępnieniu rowerów mogli poznać bliższą i nieco dalszą okolicę wioski.
Ponieważ byliśmy tak blisko, wygospodarowaliśmy czas na wyjazd nad morze do Łazów, Mielna oraz w ostatni dzień do Kołobrzegu. Pogoda nam sprzyjała, tak więc można się było poopalać i popływać.
Praktyka, przejazd, wyżywienie i zakwaterowanie było dla uczniów całkowicie bezpłatne, finansowane z funduszy projektu.
Zdjęcia w galerii.
09.05.2012
SPOTKANIE Z EKSPERTEM
9 maja 2012 odbyło się kolejne spotkanie z ekspertem, realizowane w ramach projektu CEKIN. Ekspertem był pan Janusz Zieliński ? prezes Lokalnej Grupy Działania Ponidzie. Spotkanie było związane tematycznie z działem 11. LEADER. W bardzo ciekawy i zajmujący sposób, wzbogacony prezentacją multimedialną, uczniowie ? uczestnicy projektu, zostali zapoznani z historią, funkcjonowaniem i finansowaniem LGD Ponidzie. Dowiedzieli się o możliwościach uzyskania dofinansowania w ramach PROW 2007-2013 OŚ IV LEADER za pośrednictwem Lokalnych Grup Działania. Na koniec krótki test ze znajomości funkcjonowania LGD Ponidzie. Najszybszym okazał się Mateusz Czerw i to on otrzymał w nagrodę pendrive?a. Zdjęcia w galerii
20.04.2012
Gadżety i materiały promocyjne
W dniu 19.04.2012 uczniowie ? uczestnicy projektu otrzymali kolejną porcję materiałów. Tym razem były to książkowe kalendarze z logo projektu oraz kolorowe smycze do telefonów lub pendrivów.
Zdjęcia w galerii
04.01.2012
PENDRIVES
Wreszcie, po wielu obietnicach, do uczestnikow projektu dotarły długo oczekiwane pendrivy. Wyglądają bardzo ciekawie i będą bardzo dużym ułatwieniem podczas realizacji projektu w szkole.
Zdjecia w galerii.
21.11.2011
SPOTKANIE Z EKSPERTEM ? panem Adamem Ochwanowskim
Jednym z istotnych etapów realizacji projektu CEKIN są wizyty ekspertów. W roku 2011 przewidziano jedną wizytę eksperta. Zakres merytoryczny wizyty eksperta w szkole jest związany z jednym z 12 tematów wchodzących w skład scenariusza zajęć realizowanych w ramach projektu. Wizyta eksperta w szkole jest dopełnieniem i rozwinięciem procesu edukacyjnego realizowanego w ramach Projektu, w toku zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym. Udział uczniów i uczennic w spotkaniach z ekspertem ułatwia pełniejsze przyswojenie wiedzy teoretycznej zdobytej na zajęciach.
Tematyka zajęć projektu CEKIN: 1. Wieś w której mieszkam 2. Organizacje i instytucje w życiu wsi 3. Architektura wiejska i ład przestrzenny 4. Przedsiębiorczość wiejska 5. Turystyka wiejska 6. Produkty lokalne i regionalne 7. Kultura na wsi 8. Środowisko i odnawialne źródła energii 9. Internet 10. Programy adresowane do społeczności wiejskich 11. LEADER 12. Moja wieś jutra.
W dniu 21.11.2011 odbyło się spotkanie z ekspertem w zakresie ?Kultury na wsi? panem Adamem Ochwanowskim. Spotkanie to odbyło się w Ośrodku Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia. Uczniowie ? uczestnicy projektu mogli w otoczeniu wielu cennych eksponatów, posłuchać o kulturze i tradycji naszego regionu. Stałym elementem ekspozycyjnym Galerii Regionalnej Ośrodka są sylwetki pisarzy związanych z Ponidziem: Józefa Mortona, Zdzisława Antolskiego, Henryka Kawiorskiego, Adama Ochwanowskiego. Miejsce to pełni rolę promującą i popularyzującą prezentowany cyklicznie dorobek rodzimych twórców (malarstwo, rzeźba, haft krzyżykowy i in.). Wystawy wzbogacają nietypowe wieńce dożynkowe oraz zabytkowe przedmioty: ponad stuletnie pianino, gramofon, aparat fotograficzny, maszyna do pisania, radio, słomiaki i inne (www.palac.chroberz.info).
Zdjęcia w galerii.
2011-09-26
W dniu 20 września 2011 roku, w ramach projektu CEKIN, grupa młodzieży z klasy II TR/TŻ wyjechała na wycieczkę do Tokarni i do Chałupek.
W Tokarni mieliśmy możliwość zwiedzić Park Etnograficzny. Muzeum Wsi Kieleckiej ? Park Etnograficzny w Tokarni powołano w 1976 roku, a zaczęło funkcjonować od 1977 roku. Jest realizacją założeń naukowych etnografa i znawcy tradycyjnej kultury ludowej profesora Romana Reinfussa. Jego zamierzeniem było odtworzenie typowego układu osadniczego wiosek z różnych subregionów Kielecczyzny: Gór Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, Wyżyny Sandomierskiej i Niecki Nidziańskiej. W Parku można obejrzeć Zespół Budownictwa Małomiasteczkowego wraz z Apteką z Buska, Zespół Budownictwa Wyżynnego z Jury Krakowsko-Częstochowskiej, z wiatrakiem holenderskim z Grzymałkowa, Zespół Budownictwa Świętokrzyskiego, wraz z zagrodą z Bielin i Słupi Starej, Zespół Budownictwa Terenów Lessowychwraz z Chałupą z Chrobrza oraz Zespół Budownictwa Dworsko-Folwarcznego z pięknym modrzewiowym Dworkiem z Suchedniowa.
Kolejnym punktem naszego wyjazdu było zwiedzenie Ośrodka Tradycji Garncarstwa w Chałupkach. Po zwiedzeniu ośrodka i wysłuchaniu bardzo ekspresyjnej opowieści przewodnika ośrodka, pana Józefa Głuszka, syna znanych garncarzy, chętni mogli spróbować swoich sił w warsztatach gliniarskich prowadzonych przez panią Elżbietę Klimczak.
Zagwarantowany sukces z Politechniką Świętokrzyską w Kielcach
?Zagwarantowany sukces z Politechniką Świętokrzyską w Kielcach?.
Priorytet IX, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.
Zagwarantowany sukces z Politechniką Świętokrzyską w Kielcach
Projekt realizowany jest przez Politechnikę Świętokrzyską.
Partnerami są: Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz uczelnie wyższe:
1.University of Zilina ? Žilinská univerzita
2. Vysoká škola báňská ? Technická univerzita Ostrava
3. Hochschule Deggendorf
Celem głównym projektu jest podniesienie atrakcyjności kształcenia w zakresie dwóch kompetencji kluczowych 30 techników z Świętokrzyskiego latach 2012-2014 poprzez wdrożenie programów rozwojowych w oparciu o model koordynacji działań i współpracy między systemem szkolnictwa wyższego a systemem oświaty na bazie partnerstwa ponadnarodowego.
Uczniowie uczestniczący w projekcie będą mogli skorzystać między innymi z dodatkowych zajęć z matematyki i fizyki prowadzonych przez nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli akademickich Politechniki Świętokrzyskiej. W ramach projektu przewiduje się organizację warsztatów edukacyjnych dla uczniów i nauczycieli techników za granicą. Zajęcia w trakcie zagranicznych warsztatów edukacyjnych prowadzone będą przez nauczycieli akademickich uczelni partnerskich. Będą one uwzględniać innowacyjne metody kształcenia cechujące się wyższą skutecznością niż formy tradycyjne. Uczniowie w ramach projektu będą mogli skorzystać z kursów informatycznych prowadzonych przez nauczycieli Politechniki Świętokrzyskiej. Jedno z zadań obejmie budowę portalu i opracowanie kursu e-learningowego we współpracy informatyków z Polski i uczelni partnerskich przy udziale nauczycieli techników w celu doskonalenia ich kompetencji w zakresie nowoczesnych narzędzi stosowanych w nauczaniu (eliminacja ?bariery cyfrowej?). Projekt zakłada również doradztwo zawodowe w formie grupowej i warsztaty umiejętności miękkich (radzenie sobie ze stresem, metody i techniki uczenia się, motywowanie do kształcenia), ponadto zorganizowane zostaną wizyty studyjne dla grup uczniów w Politechnice Świętokrzyskiej.
W ramach projektu dla uczniów naszej szkoły realizowane będą następujące formy wsparcia:
Zajęcia Dydaktyczno ? Wyrównawcze ZDW ? z matematyki dla grupy około 16 osobowej uczniów, wyłonionej w drodze rekrutacji (rekomendowani uczniowie z klas maturalnych Szkoły)
-realizowane w Szkole przez nauczyciela szkolnego ? 30h,
-realizowane w Szkole przez nauczyciela akademickiego z Politechniki Świętokrzyskiej ? 2h,
-okres realizacji ? po jednej grupie uczniów w latach szkolnych 2012/2013 oraz 2013/2014.
Zajęcia Dydaktyczno ? Wyrównawcze ZDW ? z fizyki dla grupy około 10 osobowej uczniów, wyłonionej w drodze rekrutacji (rekomendowani uczniowie z klas maturalnych Szkoły)
-realizowane w Szkole przez nauczyciela szkolnego ? 15h, -realizowane w Szkole przez nauczyciela akademickiego z Politechniki Świętokrzyskiej ? 2h, -okres realizacji ? po jednej grupie uczniów w latach szkolnych 2012/2013 oraz 2013/2014.
Zajęcia Doskonalące ZD ? z matematyki dla grupy około 10 osobowej uczniów osiągających lepsze wyniki w nauce, realizowane w Szkole przez nauczyciela akademickiego z Politechniki Świętokrzyskiej ? 12h,
-okres realizacji ? jedna grupa uczniów w szkole w ciągu dwóch lat szkolnych 2012/2013 oraz 2013/2014.
Warsztaty edukacyjne za granicą ? WE ? dla uczniów wyłonionych w drodze rekrutacji spośród biorących udział w zajęciach doskonalących oraz dla nauczycieli
-realizowane w trzech zagranicznych uczelniach partnerskich ? pobyty 7 ? dniowe po dwóch uczniów z każdej szkoły w latach szkolnych 2012/2013 oraz 2013/2014, -realizowane w trzech zagranicznych uczelniach partnerskich ? pobyty 7 ? dniowe dla nauczycieli szkół po jednym nauczycielu z każdej szkoły w ciągu dwóch lat szkolnych 2012/2013 oraz 2013/2014, nauczyciele zobowiązani będą po warsztatach do opracowania jednego, łącznego opracowania rekomendacji w formie raportu.
Warsztaty Popularno Naukowe WPN ? dla grup około 20 ? osobowych uczniów, wyłonionych w drodze rekrutacji
-dodatkowe zajęcia pozaszkolne realizowane w Politechnice Świętokrzyskiej w formie warsztatów popularno naukowych tj. wykład autorski pracownika naukowego, zwiedzanie laboratoriów, spotkanie z władzami uczelni, -zajęcia, wyjazdowe (autokar) jednodniowe, w Kielcach z nauczycielami opiekunami szkolnymi, -każdy uczeń otrzyma pakiet dydaktyczny (notatnik, długopis) oraz lunch.
Kurs Informatyczny KI ? dla grup około 16 ? osobowych uczniów, wyłonionych w drodze rekrutacji spośród uczniów pełnoletnich
-dodatkowe zajęcia pozaszkolne realizowane w Politechnice Świętokrzyskiej w formie kursów informatycznych, tematyka kursu ? Autocad lub Budowa Stron Internetowych.
Kurs e ? learningowy KEL ? dla około 50 uczniów, wyłonionych w drodze rekrutacji
-kurs z nowoczesnych technik informatycznych, -uczestnicy otrzymają stosowne certyfikaty uczestnictwa w kursie.
Doradztwo zawodowe DZ ? dla uczniów, wyłonionych w drodze rekrutacji
-doradztwo zawodowe w formie grupowej ? 8h dydaktycznych.
Warsztaty umiejętności miękkich WUM ? dla uczniów, wyłonionych w drodze rekrutacji
-warsztaty umiejętności miękkich w formie grupowej ? 6h dydaktycznych.
Egzamin zawodowy kapitałem na przyszłość
Projekt współfinansowany ze Środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
???????????????????????????????????????????.
Podsumowanie projektu
W dniu 26 maja 2011 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu
?Egzamin zawodowy kapitałem na przyszłość?.
W spotkaniu wzięli udział Dyrekcja i nauczyciele ZSCKR w Chrobrzu oraz uczestnicy projektu.
Na początku głos zabrał dyrektor szkoły Jerzy Trzepatowski, który w kilku zdaniach przypomniał założenia i cele projektu, następnie uczestnicy projektu Katarzyna Sęsoła
i Michał Podlach przedstawili prezentacje multimedialne dotyczące realizowanego projektu
i wyjazdów dydaktycznych. Ostatnim punktem było spotkanie na świeżym powietrzu ? grill, z pysznymi kiełbaskami, karkówką i szaszłykami.
Zdjęcia w galerii.
Skrót informacji na temat projektu.
Projekt realizowany w ZSCKR w Chrobrzu od sierpnia do lipca 2011 roku.
Planowano udział 50 uczestników ? 33 chłopców, 17 dziewcząt
Po dodatkowym naborze w projekcie uczestniczyło 35 chłopców i 26 dziewcząt.
W ramach projektu zorganizowano:
I. Zajęcia podnoszące kompetencje dla klas I-III,
3 grupy zajęciowe ?
Nowe trendy w rolnictwie ,
Młody przedsiębiorca w UE,
Fachowiec żywieniowiec.
W każdej grupie zrealizowano po 24 godziny zajęć.
II. Zajęcia przygotowujące do egzaminu zawodowego dla klas IV
2 grupy zajęciowe ?
Unijny rolnik
Z Ekonomią na Ty
W każdej grupie zrealizowano po 24 godziny zajęć.
III. Trening przed olimpiadami przedmiotowymi
4 uczniów,1 uczennica ? 10 godzin zajęć
IV. Warsztaty z doradcą zawodowym dla klas IV
2 grupy po 5 godzin warsztatów
V. Szkolenie z obsługi urządzeń ? fax, kopiarka, kasa fiskalna
Zrealizowano po 10 godzin szkolenia w 2 grupach po 15 uczestników
VI. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pakiety edukacyjne( teczka, kalkulator, długopis, brulion A4, podręczniki i zeszyty ćwiczeń)
VII. Zorganizowano 4 wyjazdy dydaktyczne, każdorazowo dla 50 uczestników , 2 wyjazdy 2-dniowe do Poznania i Warszawy i 2 jednodniowe do Kielc i Krakowa.
VIII. Przed zajęciami uczestnicy projektu mieli zapewniony posiłek na stołówce w internacie.
IX. Przez cały czas trwania projektu była prowadzona i aktualizowana stron internetowa.
X. Przez cały czas trwania projektu była prowadzona i aktualizowana tablica ogłoszeń.
?????????????????????????????????..
OGŁOSZENIE
W dniu 26 maja
? czwartek, o godzinie 1400, w stołówce internatu odbędzie się
podsumowanie projektu
?Egzamin zawodowy kapitałem na przyszłość?.
Po krótkiej części oficjalnej, przewidziane jest ognisko.
Organizatorzy
???????????????????????????????????????????????????
W dniu 11 marca 2011 roku odbył się ostatni wyjazd dydaktyczny do Kielc w ramach projektu ,,Egzamin zawodowy kapitałem na przyszłość?
Sprawozdanie z wyjazdu w zakładce sprawozdania, zdjęcia w galerii
???????????????????????????????????????????????????
Wyjazd dydaktyczny ? Kielce ? Targi Agrotech
W dniu 11 marca 2011 ? piątek, przewidziany jest ostatni z zaplanowanych
w ramach projektu ?Egzamin zawodowy kapitałem na przyszłość? wyjazdów
dydaktycznych ? Targi AGROTECH Kielce
??????????????????????????????????????????????????..
W dniach 19 i 26 lutego odbyły
się dwa 5-cio godzinne warsztaty z doradztwa zawodowego, realizowane w ramach
projektu ?Egzamin zawodowy kapitałem na przyszłość?. Były to spotkania z doradcą
zawodowym ? zorganizowane dla uczniów
klas IV TR i IV TA. Warsztaty były bardzo ciekawe, przebiegły bardzo sprawnie i
twórczo. Uczniowie mieli możliwość rozwiązywania testów osobowości i predyspozycji zawodowych, ułatwiających podjęcie decyzji o przyszłości
zawodowej. Dla uczestników był przewidziany tzw. serwis kawowy ? ciasteczka,
kawa, herbata, napoje.
Zdjęcia w galerii.
??????????????????????????????????????????????????..
W dniu 21 grudnia odbył się uroczysty apel, podczas którego Dyrektor ZSCKR w Chrobrzu Jerzy Trzepatowski wręczył ?Dyplomy ukończenia szkolenia z obsługi urządzeń ? fax, kopiarka, kasa fiskalna? uczestnikom projektu ?Egzamin zawodowy kapitałem na przyszłość? realizowanego przy współpracy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach. Projekt jest realizowany w ramach POKL (Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) EFS (Europejskiego Funduszu Społecznego).
Warunkiem otrzymania dyplomu było uczestnictwo w zajęciach oraz zaliczenie zadania egzaminacyjnego.
Ponadto 11 dodatkowo zrekrutowanych uczestników projektu otrzymało pakiety edukacyjne, zakupione z zaoszczędzonych środków. Zdjęcia w galerii
??????????????????????????????????????????????????..
W dniu 21.12.2010 (wtorek) o godzinie 1020, zapraszamy na apel, na którym zostaną wręczone dyplomy ukończenia szkolenia obsługi urządzeń ? fax, kopiarka, kasa fiskalna, realizowanego w ramach projektu ?Egzamin zawodowy kapitałem na przyszłość?
Wzór dyplomu w galerii
??????????????????????????????????????????????????..
W dniu 19 listopada 2010 roku odbył się wyjazd dydaktyczny do Krakowa w ramach projektu ,,Egzamin zawodowy kapitałem na przyszłość?. Sprawozdanie z wycieczki oraz zdjęcia w galerii i zakładce sprawozdania
??????????????????????????????????????????????????.
W dniach 27-28 października 2010 r odbył się wyjazd dydaktyczny do Warszawy w ramach projektu ,,Egzamin zawodowy kapitałem na przyszłość?.Sprawozdanie w zakładce sprawozdania. Zdjęcia w galerii.
??????????????????????????????????????????????????
W dniu 11 października zajęcia rozpoczęła kolejna grupa uczestników. Są to uczniowie z klas technikum żywienia.Na poczatku zajęć kilka słów przekazał Dyrektor ZSCKR w Chrobrzu Jerzy Trzepatowski, który zachęcał uczestników do jak najbardziej efektywnego wykorzystania zaproponowanych zajęć. Nastepnie wręczył uczestnikom przygotowane dla nich pakiety edukacyjne.Skład zestawu dla tej grupy to: podręcznik Technologia gastronomiczna cz. 1,cz. 2,cz. 3, kalkulator podręczny, brulion A4, pendrive 4 GB a wszystko to w czarnej podręcznej teczce. Zdjęcia w galerii
W dniach 5 i 6 października rozpoczęły się zajęcia w blokach:
? Unijny rolnik, Nowe trendy w rolnictwie, Trening przed olimpiadami przedmiotowymi oraz obsługa urządzeń biurowych.
Zajęcia maja na celu zapoznanie uczniów z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi stosowanymi w rolnictwie, przybliżenie zakresu działań Unii Europejskiej, a zwłaszcza sfery pomocy finansowej dla modernizacji gospodarstw rolnych.
Uczniowie przygotowujący się do Olimpiady Wiedzy i Umiejetności Rolniczych rozpoczęli zajęcia w ramach programu w dziale ,, Trening przed olimpiadami?
Zajęcia te maja na celu przybliżenie i utrwalenie wiadomości objętych zakresem tematycznym poszczególnych bloków OWiUR a w konsekwencji uzyskanie jak najlepszych wyników.
W kolejnej grupie zajeć uczestnicy zapoznali się z działaniem i obsługą urzadzeń biurowych takich jak fax, kserokopiarka, kasa fiskalna.
Zajęcia odbywały sie w godzinach od 1430-1600 . Przed zajęciami uczniowie zjedli smaczny obiad.
W dniu 1 października uruchomiliśmy zajęcia dodatkowe w ramach realizowanego projektu ?Egzamin zawodowy kapitałem na przyszłość?. Jako pierwsi rozpoczęli zajęcia uczniowie klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu . Są to zajęcia przygotowujące do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe ? Z ekonomią na ty. Ich celem jest zebranie, przypomnienie i uporządkowanie wiadomości i umiejętności z czterech lat nauki, ze wszystkich przedmiotów zawodowych oraz przećwiczenie przykładowych zestawów egzaminacyjnych.
Zgodnie ze wspólnymi uzgodnieniami uczestników i prowadzących zajęcia, będą się one odbywały w dwugodzinnych blokach, od godziny 14.30 do 16.00.
Harmonogram zajęć znajduje się na naszej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń w szkole. Aby wzmocnić siły i przywrócić energię, po zakończeniu zajęć dydaktycznych w szkole, uczniowie zjedzą smaczny posiłek w stołówce internatu a następnie wrócą na zajęcia dodatkowe.
Zdjęcia w galerii
W dniu 15 września o godzinie 4:30 rozpoczął się wyjzad dydaktyczny do Poznania zorganizowany w ramach projektu ,, Egzamin zawodowy kapitałem na przyszłość?. Sprawozdanie z wycieczki znajduje się w zakładce Sprawozdania.
Sprawozdanie
W dniach 15-16 września 2010 roku w ramach projektu ,,Egzamin zawodowy kapitałem na przyszłość? odbędzie się wyjazd dydaktyczny do Poznania. Program wyjazdu oraz regulamin znajdują się w odpowiednich zakładkach.
Program i regulamin
W piątek 10 września odbyło się w naszej szkole spotkanie wprowadzające dotyczące realizacji projektu ,,Egzamin zawodowy kapitałem na przyszłość?. Dyrektor szkoły p. Jerzy Trzepatowski oraz koordynatorzy projektu p. Anita Bogdan i p. Rafał Śpiewak przedstawili uczniom założenia projektu jego regulamin, zasady rekrutacji oraz rozkład zajęć w poszczególnych blokach.
Zdjęcia w galerii
W dniu 12 sierpnia 2010r. podpisane zostało porozumienie ? umowa o dofinansowanie projektu p.t.: ?Egzamin zawodowy kapitałem na przyszłość?, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, pomiędzy:
Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach,
a Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu.
Projekt będzie realizowany w naszej szkole w roku szkolnym 2010/2011. Celem głównym projektu jest poprawa jakości oferty edukacyjnej ZS CKR w Chrobrzu poprzez poprawę zdawalności egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz wyposażenie uczniów w dodatkowe umiejętności.
Wsparciem projektu zostanie objętych 50 uczniów naszej szkoły.
Projekt zakłada:
? zajęcia dla uczniów klas IV przygotowujące do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe,
? zajęcia podnoszące kompetencje zawodowe dla klas I ? III,
? zajęcia z zakresu obsługi urządzeń: faks, kopiarka, kasa fiskalna,
? zajęcia przygotowujące do olimpiad przedmiotowych
? warsztaty z doradztwa zawodowego związane z planowaniem dalszej kariery,
? każdy uczestnik projektu otrzyma atrakcyjny pakiet edukacyjny,
? każdy uczestnik weźmie udział w wycieczkach edukacyjnych na: Targi Polagra w Poznaniu, Targi Horeca w Krakowie, Targi Agrotech w Kielcach, zakłady przetwórstwa spożywczego w pobliżu Warszawy połączone ze zwiedzaniem stolicy.
Uczniowie biorący udział w projekcie uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych będą mieli zapewniony posiłek w stołówce internatu.
Wartość projektu to 127 025,00 zł., z czego wkład własny ZS CKR w Chrobrzu to 15 670,00 zł.
MEDIA O NAS
Media o nas
Artykuły w ?Tygodniku Ponidzia?:
http://www.tygodnikponidzia.pl/podziela-sie-zyciem-oddadza-krew-dla-lilki/
http://www.tygodnikponidzia.pl/glowna/4441-w-chrobrzu-uczcili-dni-krwiodawstwa
http://www.tygodnikponidzia.pl/glowna/4311-stypendia-prezesa-rady-ministrow
http://www.tygodnikponidzia.pl/glowna/4303-kulinarne-zmagania-chroberskich-adeptow-fot
http://www.tygodnikponidzia.pl/glowna/4247-7-litrow-krwi-dla-grzegorza
http://www.tygodnikponidzia.pl/glowna/4125-oddajmy-krew-dla-grzegorza
http://www.tygodnikponidzia.pl/glowna/4073-nowoczesna-chroberska-zywieniowka
http://www.tygodnikponidzia.pl/glowna/3204-chroberz-oddali-12-litrow-krwi
http://www.tygodnikponidzia.pl/glowna/2796-kameralnie-ale-z-powerem
Artykuły w ?Echu Dnia?:
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/pinczow/a/uczniowie-z-chrobrza-zorganizowali-w-szkole-charytatywny-kiermasz-pizzy-zdjecia,12837984/
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/pinczow/a/uczniowie-szkol-srednich-z-powiatu-pinczowskiego-krwawia-aby-ratowac-zycie-innym,12182560/
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/pinczow/a/festyn-rekreacyjno-sportowy-w-chrobrzu-duza-atrakcja-byla-zagroda-owiec-i-nietypowe-ptaki,12165140/
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/pinczow/a/bardzo-duze-pieniadze-na-nowoczesne-maszyny-dla-zespolu-szkol-w-chrobrzu,12151275/
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/pinczow/art/9105159,najzdolniejsi-nagrodzeni-za-nauke-otrzymali-stypendia-premiera,id,t.html
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/jedzenie-i-zabawa/art/9089961,kurs-baristyczny-w-chrobrzu,id,t.html
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/pinczow/art/9082302,uczniowie-z-powiatu-pinczowskiego-ze-stypendiami-premiera-zobacz-laureatow,id,t.html
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/pinczow/art/9011721,w-pinczowie-podziekowali-nauczycielom-za-ich-prace,id,t.html
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/pinczow/art/9048666,uczniowie-oddali-krew-i-pomogli-mieszkancowi-gminy-michalow,id,t.html
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/pinczow/art/8816299,w-szkole-w-chrobrzu-powstala-nowa-pracownia-do-nauki-przedmiotow-z-zywieniem-zdjecia,id,t.html
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/artykuly-archiwalne/art/8834151,nowa-sala-otwarta-w-szkole-w-chrobrzu,id,t.html
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/studniowki/galerie/pinczow/art/8156565,studniowka-zs-ckr-imienia-chrobrego-w-chrobrzu,id,t.html
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/studniowki/galerie/pinczow/art/8942755,studniowka-zs-ckr-im-boleslawa-chrobrego-w-chrobrzu,id,t.html
Artykuł w ?Rolniczym Magazynie Elektronicznym?:
http://cbr.gov.pl/rme-archiwum/2008/rme25/dane/3_2.html
SPORT
Początek roku szkolnego 2004/05 zaowocował wieloma sukcesami młodzieży Zespołu Szkół Rolniczych w Chrobrzu w sporcie i turystyce.
Pod koniec sierpnia od 25 do 27 odbywały się na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Spale VIII Ogólnopolskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi, na których województwo świętokrzyskie w turystyce reprezentowała drużyna z Chrobrza w składzie: Rafał i Paweł Stalica, Mariusz Sadło, Mateusz Błaszkiewicz, Stanisław Steckiewicz.
W klasyfikacji indywidualnej w Rowerowym Torze Przeszkód II miejsce
i srebrny medal Igrzysk zdobył Mateusz Błaszkiewicz, duże punkty do końcowej klasyfikacji zdobył Paweł Stalica w konkursie wiedzy o województwie łódzkim, wysoko uplasował się w wędkarstwie spławikowym Stanisław Steckiewicz zajmując III miejsce, oraz w zgadywance turystycznej (maksymalna ilość punktów). W końcowej klasyfikacji generalnej województwo świętokrzyskie zajęło II miejsce.
Drugą dużą imprezą turystyczną był XVI Ogólnopolski Rajd LZS ?Szlakami kultury ? szlakami cystersów? odbywający się 17 ? 19 września na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pińczowie. Gospodarzem i komandorem Rajdu był Przewodniczący Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS Jerzy Kula, nad całością czuwał Stanisław Steckiewicz oraz przedstawiciele RG LZS w Warszawie Jan Gomoła i Bogusław Brzozowski, sędzią głównym rajdu był Henryk Szczęch z Łódzkiego LZS- u. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz miasta Pińczowa Łukasz Łaganowski w obecności w/w i dyrektora MOSiR Zdzisława Maja. W Rajdzie uczestniczyła młodzież z 5 województw łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego, reprezentując 7 powiatów.
Powiat pińczowski reprezentowała młodzież ZSR.
W konkursie wiedzy ?Zakony cysterskie? I miejsce zajęła Katarzyna Curyło, III miejsce Rafał Stalica i IV miejsce Ewelina Jędras.
W konkursie wiedzy ?Województwo świętokrzyskie? I miejsce zajęła Anna Steckiewicz, VI miejsce Anna Wieczorek i VII Justyna Szostak.
W Sprawnościowym Torze Przeszkód wszystkie czołowe miejsca zostały podzielone między uczniów naszej szkoły: I miejsce Mariusz Sadło, II miejsce Damian Zięba i III miejsce Łukasz Bochniak.
W końcowej klasyfikacji I miejsce przypadło dla reprezentacji powiatu pińczowskiego.
Na uroczystość zakończenia przybył z Warszawy v-ce Przewodniczący Rady Głównej Ludowych Zespołów Sportowych Wacław Hurko, Starostwo Powiatowe reprezentował v-ce Starosta Jan Moskwa.
Po krótkim tygodniowym odpoczynku reprezentacja szkoły, absolwenci oraz mieszkańcy gminy Złota uczestniczyli w Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Rekreacyjno Sportowych, które odbyły się w Łopusznie 25 września. Do znaczących osiągnięć należy zaliczyć: I miejsce w piłce ręcznej ( w składzie reprezentacji z ZSR: Krzysztof Górecki i Sebastian Adamczyk, absolwenci: Miłosz Godzic i Tomasz Okopień oraz mieszkańcy gminy Andrzej Ząbek, Marcin Studniarz i Radosław Dziura), I miejsce w przeciąganiu liny, I miejsce drużynowo w podnoszeniu odważnika 17,5 kg., I miejsce indywidualnie pow. 80 kg. Władysław Stępień mieszkaniec Chrobrza (największa liczba podniesień i mistrzostwo województwa), II miejsce w kat. do 80 kg. Norbert Morton, III miejsce do 70 kg. Krzysztof Morton. III miejsce w kat. do 60 kg. Tomasz Zasada absolwent naszej szkoły. III miejsce w biegu na 800 m. Sylwia Walasek, III miejsce w skoku w dal Mariusz Sadło.
W końcowej klasyfikacji gmina Złota zajęła IV miejsce.
Ostatnią wrześniową imprezą były VII Wojewódzkie Masowe Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS o memoriał Zdzisława Stawiarza 28 września w Skarżysku Kamiennej.
Zespół Szkół reprezentowali uczniowie: Magdalena Chmielarz, Agata Mącznik, Sylwia Walasek, Iwona Góra, Agata Kozioł, Marta Garmulewicz, Iwona Pilichowska, Paweł Mysior, Piotr Mysior, Damian Wojtasik, Łukasz Golowski, Radosław Doroz, Przemysław Bochniak, Adrian Koral, Rafał Jakubczyk, Rafał Łuszcz, Przemysław Golik i Mariusz Sadło.
21. 09. 2006 r.
IX Wojewódzkie Masowe Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS o memoriał Zdzisława Stawiarza w Skarżysku Kamiennej.
I miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych ZSR w Chrobrzu
Dziewczęta
Kategoria 4000 m
I miejsce Julia Mykytej
II miejsce Teresa Dynia
III miejsce Ewelina Jędras
Kategoria 3000 m
I miejsce Anna Słowik
II miejsce Magdalena Chmielarz
III miejsce Monika Krawczyk
Kategoria 2000 m
VII miejsce Kozioł Jagoda
Chłopcy:
Kategoria 6000 m
IV miejsce Łukasz Bochniak
6 stycznia 2006 r.
Ruszyła Powiatowa Liga Piłki Siatkowej.
Pierwszy inauguracyjny mecz został rozegrany w Chrobrzy, zmierzyły się drużyny LUKS CHROBRY z Policją. Po emocjonującej grze zwycięstwo odnieśli gospodarze 3:2
Otwarcia Turnieju dokonał wójt gminy Złota Tadeusz Sułek i prezes LUKS CHROBRY Stanisław Steckiewicz
Drużyna LUKS CHROBRY w składzie: Łukasz Golowski, Sebastian Golowski, Rafał Górecki, Łukasz Bochniak, Jacek Okopień, Radosław Dziura, Łukasz Węziak,Krzysztof Górecki, Łukasz Sęsoła.
Podsumowanie Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Turystę Szkoły w za 2005 rok.
Najpopularniejszym Sportowcem i Turystą Szkoły został
Mateusz Błaszkiewicz
Osiągnięcia:
? IV miejsce w klasyfikacji drużynowej na XXXVII Ogólnopolskim i XIII Międzynarodowym Narciarskim Rajdzie Chłopskim w Rajczy 3 – 5. 02. 2005 r.
? III miejsce w klasyfikacji szkół na XXI Ogólnopolskim Zlocie Turystycznym w ramach Ogólnopolskich Igrzysk LZS Młodzieży Szkolnej w Pile 17-19.06.2005 r.
? I miejsce indywidualnie w rowerowym torze przeszkód (złoty medal) na IX Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Kielcach 24 ? 26. 08. 2005 r.
? I miejsce w klasyfikacji powiatowej na XVII Ogólnopolskim Rajdzie Pieszym LZS ?Szlakami kultury ? szlakami cystersów? w Pińczowie 16- 18. 09. 2005 r.
VII Turniej Noworoczny w Piłce Siatkowej.
IV miejsce.
1 kwietnia 2006 r.
Turniej Piłki Siatkowej o puchar wójta gminy Złota w Chrobrzy
I miejsce dla LUKS CHROBRY
1 czerwca 2006 r.
?Sztafetowy Bieg Uliczny? Złota ? Chroberz z okazji Dnia Sportu Szkolnego
I miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych
21. 09. 2006 r.
IX Wojewódzkie Masowe Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS o memoriał Zdzisława Stawiarza w Skarżysku Kamiennej.
I miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych ZSR w Chrobrzu
Dziewczęta
Kategoria 4000 m
I miejsce Julia Mykytej
II miejsce Teresa Dynia
III miejsce Ewelina Jędras
Kategoria 3000 m
I miejsce Anna Słowik
II miejsce Magdalena Chmielarz
III miejsce Monika Krawczyk
Kategoria 2000 m
VII miejsce Kozioł Jagoda
Chłopcy:
Kategoria 6000 m
IV miejsce Łukasz Bochniak
23. 09. 2006 r.
Wojewódzkie Letnie Igrzyska Rekreacyjno ? Sportowe LZS w Łopusznie
Reprezentacja szkoły:
Kucharska Agnieszka
Pawlik Sylwia
Pietrzyk Katarzyna
Słowik Anna
Chmielarz Magdalena
Tesch Alicja
Golik Przemysław
Zachariasz Patryk
Spaczyński Maksymilian
Sasiński Rafał
Sęsoła Łukasz
Golowski Łukasz
Dziura Daniel
Paluch Piotr
Kurczyna Bogdan
Kozioł Jagoda
Kozioł Agata
Górecki Rafał
Reprezentacja LUKS CHROBRY z opiekunem Stanisławem Steckiewiczem
I miejsce w punktacji LZS/LKS
I miejsce w koszykówce kobiet; Kucharska Agnieszka, Kozioł Jagoda, Słowik Anna
III miejsce w pchnięciu kulą Kucharska Agnieszka
II miejsce w piłce ręcznej mężczyzn
II miejsce drużynowo w podnoszeniu odważnika 17,5 kg.
Indywidualnie :
II miejsce Stępień Władysław pow. 80 kg,
II miejsce Golowski Łukasz do 80 kg,
II miejsce Zachariasz Patryk do 70 kg,
II miejsce Spaczyński Max do 60 kg.
II miejsce w przeciąganiu liny
IV miejsce w trójboju samorządowym
IV miejsce w punktacji gmin
V miejsce w punktacji powiatów
III Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej w Michałowie
II miejsce dla LUKS CHROBRY
Zorganizowane imprezy turystyki i krajoznawstwa:
26 ? 29. 01. 2006 r.
XXXVIIII Ogólnopolski i XIV Międzynarodowy Narciarski Rajd Chłopski
w Rajczy.
LUKS CHROBRY reprezentowali: Rafał Górecki, Maksymilian Spaczyński, Łukasz Golowski, Krzysztof Łukasik i opiekun Stanisław Steckiewicz.
Klasyfikacja:
IV miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół średnich,
VI miejsce w klasyfikacji seniorów,
IV miejsce w klasyfikacji gminnej.
2 ? 5 marca 2006 r.
XI Ogólnopolski Podhalańki Rajd Narciarski w Białym Dunajcu
Województwo świętokrzyskie reprezentował LUKS CHROBRY w Chrobrzu w składzie:
Wojciech Adamczyk, Tomasz Bardzyński, Przemysław Golik, Grzegorz Szymański, Piotr Paluch, Marcin Matyjas, Bogdan Kurczyna, Mariusz Sadło z opiekunem Stanisławem Steckiewiczem.
Młodzież rywalizowała w konkurencjach Rajdowych:
Sprawnościowy bieg narciarski,
Zimowy tor przeszkód
Konkurs wiedzy o Tatrach i Podhalu
Promocja zagrody turystycznej
oraz przejście na trasie turystycznej po okolicy Białego Dunajca.
Klasyfikacja:
VII miejsce w klasyfikacji drużynowej(drużyna Marconi),
IX miejsce w klasyfikacji drużynowej (drużyna Chrobry),
IV miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej
18. 03. 2006 r.
Rajd Pieszy na Grochowiska, tradycyjnie od wielu lat sekcja turystyczna bierze udział w Rajdzie Pieszym na Grochowiska, jest to regionalna impreza masowa na naszym terenie.
Program:
Rajdu Pieszego na Grochowiska z okazji rocznicy bitwy Powstania Styczniowego pod Grochowiskami.
godz. 7 45 wyjazd z Chrobrza do Pińczowa
godz. 9 00 spotkanie pod Urzędem Miasta, wymarsz na trasy rajdowe.
ok. godz. 11 30 Zbiórka grup rajdowych pod Obeliskiem,
przejście pod Mogiłę Powstańczą,
Apel Poległych,
złożenie kwiatów,
przemówienia.
zakończenie części oficjalnej.
godz. 12 3o Widowisko plenerowe rekonstrukcja bitwy pod Grochowiskami.
Posiłek turystyczny ? grochówka
Występy artystyczne przygotowane przez grupy rajdowe
Ognisko z pieczeniem kiełbasek
ok. 15 30 powrót do Chrobrza.
Uroczystości rocznicowe na Grochowiskach
25. 03. 2006 r.
Rajd Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II Kielce ? Wzgórze Katedralne ? Opactwo pobenedytyńskie na Świętym Krzyżu.
W rajdzie uczestniczyli członkowie sekcji turystycznej LUKS CHROBRY w Chrobrzu. Rajd sfinansowany ze środków parafialnych, współorganizatorem rajdu był ks. Marek Zielonka.
30 ? 31 maja 2006 r.
Wycieczka szkoleniowo turystyczna ?Franciszkańskim Szlakiem? z okazji 400 lat obecności Franciszkanów w Pińczowie.
1 ? 4. 06 2006 r. Rajd ?Szlakiem Republiki Pińczowskiej?
Złota ? Chroberz ? Kozubów.
Rajdowe zdjęcia z kroniki turystycznej
29 ? 30. 07. 2006 r.
Wycieczka Szkoleniowo turystyczna ?Festyn Ekologiczny i Historyczno Archeologiczny. Foluszek ? Brodnica
23 ? 25. 08. 2006 r.
X Ogólnopolskie Igrzyska LZS ? Siedlce
Klasyfikacjia:
I miejsce w rowerowym torze przeszkód ? Mateusz Błaszkiewicz
VI miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
Zdjęcia z kroniki turystycznej.
15 ? 17. 09. 2006 r.
XVIII Ogólnopolski Rajd Pieszy LZS p.n. ?Szlakami kultury ? szlakami cystersów? w Pińczowie.
Klasyfikacja:
I miejsce w sprawnościowym torze przeszkód Łukasz Jakubowski
II miejsce w sprawnościowym torze przeszkód Rafał Sasiński
I miejsce w konkursie wiedzy Chrześcijaństwo w Polsce ? Katarzyna Gil
II miejsce w konkursie wiedzy Chrześcijaństwo w Polsce ? Agata Kozioł
II miejsce w klasyfikacji drużynowej OPEN – Chrobry,
III miejsce w klasyfikacji drużynowej OPEN ? Nida,
II miejsce w klasyfikacji powiatowej,
III miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
W dniu 29 marca 2008 r. odbyły się uroczystości 145 rocznicy Powstania Styczniowego na Ponidziu, które swoim honorowym patronatem objęła Wojewoda Świętokrzyski ? Bożentyna Pałka Koruba. Główne uroczystości rocznicowe zostały zorganizowane przez Urząd Miejski w Pińczowie na Grochowiskach, gdzie rozegrała się największa bitwa powstania styczniowego.
Po uroczystej Mszy św. w Bogucickim kościele, na której Zespół Szkół Rolniczych reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Agnieszka Krawczyk, Krzysztof Kordyl i Kamila Sęsoła – uroczystości przeniosły się na błonia wokół mogiły powstańczej, został odczytany apel poległych, złożone wiązanki kwiatów ? z naszej szkoły wiązankę kwiatów złożyli i zapalili znicze: Agata Kozioł – tegoroczna maturzystka i Kamil Szkoła – uczeń klasy III Technikum Agrobiznesu oraz nauczyciel Rafał Śpiewak. Następnie rozegrane zostało widowisko historyczne z udziałem grup rekonstrukcyjnych.
W inscenizacji bitwy udział wzięli: Kielecki Szwadron Kawalerii, 13 Kielecka Drużyna Wędrownicza Kawalerii Harcerskiej im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich, oddział Żuawów Śmierci, prowadzony przez Roberta Osińskiego, artyleria rosyjska i Kosynierzy ? w których wcieliła się młodzież szkół pińczowskich.
Tradycyjnie odbył się również Rajd Pieszy z Pińczowa na Grochowiska,
na którym nie zabrakło naszej młodzieży z Bogdanem Kurczyną na czele.
Obok namiotu Urzędu Miasta uczniowie ZSR Piotr Durek, Marek Cierniak
i Mateusz Kocerba rozłożyli namiot , gdzie prezentowana była wystawa fotograficzna pt. ?Tradycje Rajdu Pieszego na Grochowiska Zespołu Szkół Rolniczych w Chrobrzu? , oraz poczęstunek typową powstańczą potrawą czyli ? pajda chleba ze smalcem i kwaszonym ogórkiem. Przygotowaniem posiłku zajęły się uczennice Technikum Żywienia: Katarzyna Smogór, Edyta Rak
i Jagoda Kozioł. Na stoisku można było uzyskać informacje o szkole
i kierunkach nauczania.
LUDOWO UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY CHROBRY przy ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO w CHROBRZU
15 września 1973 r. z inicjatywy nauczyciela Bronisława Madeja powstał w Chrobrzu LKS ? LZS Przełom, klub sportowy kontynuujący tradycje sportowe LZS z lat powojennych. W roku 1988 Klub wznowił działalność pod opieką Stanisława Steckiewicza a od 8 grudnia 1998 roku został zastąpiony przez Ludowo Uczniowski Klub Sportowy CHROBRY.
W klubie prowadzone są sekcje LA, Piłki Siatkowej i Turystyczna, ze szczególnym uwzględnieniem tej ostatniej.
Dzięki odnoszonym sukcesom przypada nam w udziale organizacja imprezy ogólnopolskiej. Jest nią Ogólnopolski Rajd Pieszy LZS ?Szlakami kultury ? szlakami cystersów? organizowany co roku w miesiącu maju w Pińczowie.
Sekcja Turystyczna w Chrobrzu co roku organizuje Kurs Organizatorów Turystyki przygotowujący młodzież do udziału w imprezach turystycznych i przyznając uprawnienia Instruktora Turystyki LZS.
Od początku prowadzona jest kronika turystyczna, która zajmuje czołowe miejsca na imprezach turystycznych na szczeblu ogólnopolskim.
Imprezy w 2010 roku:
1. 28 – 31 stycznia 2010 r. XLII Ogólnopolski i XVIII Międzynarodowy Narciarski Rajd Chłopski LZS w Rajczy
III miejsce w Mini-biatlonie Stanisław Steckiewicz,
IV miejsce Zimowy Tor Przeszkód ? Sławomir Sakwa
V miejsce Zimowy Tor Przeszkód ? Marcin Pupka
V miejsce w klasyfikacji gmin,
V miejsce w klasyfikacji szkół ponadpodstawowych.
2. 4 ? 7 marca 2010 r. XV Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski LZS w Białym Dunajcu.
II miejsce Śniegowy Tor Przeszkód ? Sławomir Sakwa,
III miejsce Śniegowy Tor Przeszkód ? Łukasz Jakubowski,
V miejsce Sprawnościowy Bieg Narciarski ? Marcin Stachowiak,
VI miejsce Sprawnościowy Bieg Narciarski ? Stanisław Steckiewicz,
III miejsce Promocja Zagrody Turystycznej,
I miejsce w klasyfikacji drużynowej ? CHROBRY,
I Vmiejsce w klasyfikacji drużynowej ? NIDA,
I miejsce w klasyfikacji powiatowej ? Pińczów,
VI miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej ? świętokrzyskie.
3. 30 kwietnia 2010 r. Katyński Rajd Pieszy Chroberz ? Michałów, na pamiątkę 70 rocznicy zbrodni katyńskiej – posadzenie 70 dębów w lesie przy Nadleśnictwie Pińczów.
4. 11 ? 13 maja 2010 r. Spływ kajakowy po rzece Nidzie z Pińczowa do Chrobrza
5. 14 ? 16 maja 2010 r. XXII Ogólnopolski Rajd Pieszy LZS ?Szlakami kultury ? szlakami cystersów? w Pińczowie.
II miejsce Sprawnościowy Tor Przeszkód ? Łukasz Jakubowski,
IV miejsce Sprawnościowy Tor Przeszkód ? Marcin Stachowiak,
I miejsce w klasyfikacji powiatowej ? Pińczów,
I miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej ? świętokrzyskie.
6. 21 ? 23 maja 2010 r. XI Ogólnopolski Zlot Turystyczno Ekologiczny ?Szlakiem Nadpilicznym? LZS im. Wiesława Glajzera w Sulejowie.
III miejsce konkurs wiedzy o Sulejowie ? Rafał Robak,
IV miejsce w klasyfikacji drużynowej OPEN ? CHROBRY,
IV miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół ? NIDA,
VI miejsce w klasyfikacji gmin ? Złota,
V miejsce w klasyfikacji powiatów ? Pińczów,
III miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej ? świętokrzyskie.
7. 26 ? 28 maja 2010 r. Tatrzański Rajd Turystyczny LZS
Kraków – Biały Dunajec ? Zakopane
8. 1 czewca 2010 r. Sztafetowy Bieg Uliczny Złota ? Chroberz z okazji Dnia Sportu Szkolnego
I miejsce w kat. szkół ponadgimn. sztafeta LUKS CHROBRY,
I i II miejsce w kat. Gim. Gimazjum Złota,
I miejsce w kat. szkół podst. ? ZPO Złota,
II miejsce w kat. szkół podst.- SP Chroberz.
9. 26 – 28 sierpnia 2010 r. XIII Ogólnopolskie Igrzyska LZS w Kielcach.
II miejsce Sztafeta sprawnościowa,
III miejsce konkurs wiedzy ? Łukasz Jakubowski,
VI miejsce Rowerowy Tor Przeszkód ? Tomasz Nowak,
10. 25 września 2010 r. Wojewódzkie Letnie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS Łopusznie.
I miejsce w podnoszeniu odważnika ? Łukasz Madej,
I i II miejsce w sztafecie sprawnościowej,
IV miejsce w pchnięciu kulą ? Aneta Bajór,
IV miejsce w przeciąganiu liny dziewcząt,
VI miejsce w klasyfikacji powiatowej ? Pińczów.
11. 29 listopada ? 2 grudnia 2010 r. odbędzie się Kurs Organizatora Turystyki w Chrobrzu.
Wykaz imprez rekreacyjno ? sportowych i turystycznych w 2012 roku:
1). 27 ? 29.01.2012 r. XLIIV Międzynarodowy i XX Ogólnopolski Narciarski Rajd Chłopski w RAJCZY ? Zwardoń ? Scalite ? Oscadnica (Słowacja).
Klasyfikacja:
IV miejsce w kategorii Senior ? drużyna NIDA,
IV miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych ? drużyna CHROBRY
V miejsce w klasyfikacji powiatowej ? powiat Pińczów.
W imprezie uczestniczyło 1200 osób z całej Polski, z naszego Klubu 9 osób oraz wójt gminy Złota T. Sułek.
2). 15 ? 18. 02. 2012 r. Wycieczka szkoleniowo ? turystyczna Zakopane ? Biały Dunajec, uczestniczyło 12 osób.
3). 1 ? 4.03.2012 r. XVII Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski w BIAŁYM DUNAJCU.
W imprezie uczestniczyły dwie drużyny z LUKS CHROBRY ? 10 osób
Klasyfikacja:
I miejsce ? CHROBRY,
III miejsce NIDA
I miejsce w klasyfikacji powiatowej ? Powiat Pińczów
IV miejsce w promocji regionu
4). 24.03.2012 r. Rajd Pieszy ?Szlakiem Powstania Styczniowego? na GROCHOWISKA.
W imprezie z naszego klubu uczestniczyło 30 osób.
5). 26. 04. 2012 r. Turniej Halowy w Piłkę Nożną o puchar Dyrektora Szkoły. W rozgrywkach udział wzięło 6 drużyn, z naszego klubu 12 osób.
6). 1. 06. 2012 r. Dzień Sportu Szkolnego ? Sztafetowy Bieg Uliczny Złota Chroberz
W imprezie uczestniczyło 40 osób z naszego Klubu. (bieg odwołany z powodu deszczu, impreza rekreacyjna na Sali gimnastycznej)
7). 11 ? 13.05. 2012 r. Ogólnopolski Zlot Ekologiczny ?Szlakiem Nadpilicznym? Sulejów.
Klasyfikacja:
I miejsce w konkursie wędkowania,
II miejsce w sprawnościowym torze przeszkód,
II miejsce w klasyfikacji drużynowej,
II miejsce w klasyfikacji powiatowej ? Powiat Pińczów
II miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej
Uczestniczyło 9 osób.
. 3. 06. 2012 r. Wojewódzkie Letnie Igrzyska Rekreacyjno ? Sportowe. ŁOPUSZNO.
I miejsce w podnoszeniu odważnika Łukasz Madej
I miejsce w sprawnościowym torze przeszkód
W imprezie uczestniczyło z naszego Klubu 45 osób.
9). 15. 06. 2012 r. Piknik Rodzinny Działaczy LZS Kielce Słowik,
z naszego Klubu uczestniczyło 9 osób.
10). 23 – 25.08.2012 r. XX IV Ogólnopolskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi. Opole.
w imprezie uczestniczyło z naszego Klubu 5 osób.
11). 14 ? 16. 09. 2012 r. XXVI Ogólnopolski Rajd LZS ?Szlakami kultury ? szlakami cystersów? w PIŃCZOWIE. Uczestniczył z naszego klubu 45 osób.
11). 21 ? 23. 09. 2011 r. XVIII Ogólnopolski Zlot Ekologiczny LZS ?Bory Tucholskie? TLEŃ, uczestniczyło 5 osób.
12). 4 ? 7. 10. 2012 r. Ogólnopolskie Rodzinne Rozgrywki Sportowe LZS ?Bieszczady i Pogórze Karpackie? uczestniczyło 6 osób.
13). 9 ? 11. 11. 2012 r. Finał Centralny XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno Krajoznawczej LZS ?Polska ? Cypr ? Unia Europejska? Zakopane. Uczestniczyły 4 osoby.
12). 8 ? 9. 12. 2012 r. Ogólnopolski Międzypokoleniowy Mikołajkowy Turniej Sportowy LZS pn. Wybieramy Sport. Jabłonna k Warszawy, uczestniczyło 9 osób.
13). 13 ? 15.12.2012 r. Kurs na Organizatora Turystyki Wiejskiej w CHROBRZU. Kurs ukończyło 12 osób
Wykaz imprez rekreacyjno ? sportowych i turystycznych w 2013 roku:
1). 8 ? 10. 02. 2013 r. XLIV Międzynarodowy i XXI Ogólnopolski Narciarski Rajd Chłopski w RAJCZY ? Zwardoń ? Scalite ? Oscadnica (Słowacja).
Klasyfikacja:
I miejsce w kategorii Senior ? drużyna CHROBRY,
V miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych ? drużyna NIDA
VI miejsce w klasyfikacji powiatowej ? powiat Pińczów.
V miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
W imprezie uczestniczyło 1300 osób z całej Polski, z naszego Klubu 9 osób oraz wójt gminy Złota T. Sułek.
2). 28.02 ? 3.03.2013 r. XVIII Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski w BIAŁYM DUNAJCU.
W imprezie uczestniczyły dwie drużyny z LUKS CHROBRY ? 10 osób
Klasyfikacja:
I miejsce ? NIDA,
II miejsce CHROBRY
I miejsce w klasyfikacji powiatowej ? Powiat Pińczów
IV miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej
II miejsce w promocji regionu
I miejsce w Śniegowym Torze Przeszkód ? Maciej Filosek
III miejsce w Śniegowym Torze Przeszkód ? Artur Łojowski,
III miejsce w Sprawnościowym Biegu Narciarskim ? Artur Łojowski
IV miejsce w Sprawnościowym Biegu Narciarskim ? Stanisław Steckiewicz
3). 16.03.2013 r. Rajd Pieszy ?Szlakiem Powstania Styczniowego? na GROCHOWISKA.
W imprezie z naszego klubu uczestniczyło 18 osób.
4). 27.03. 2013 r. Ogólnopolski Turniej Gimnastyczny w Trójboju Sprawnościowym w Złotej, z naszego klubu uczestniczyły 4 osoby.
V miejsce w klasyfikacji drużynowej
5). 17 ? 19. 05. 2013 r. Wycieczka Szkoleniowo Turystyczna LZS w Pieniny, z naszego klubu uczestniczyło 7 osób.
6).24 ? 26. 05. 2013 r. XXV Ogólnopolski Rajd Pieszy LZS ?Szlakami Kultury ? Szlakami Cystersów? w Pińczowie
I, II i IV miejsce drużynowo
I miejsce konkurs wiedzy o chrześcijaństwie ? Justyna Liberek
II miejsce w konkursie wiedzy o kielecczyźnie ? Monika Grochowina
I miejsce w zadaniach turystycznych ? CHROBERZ PARK
I i II miejsce w punktacji drużynowej
I miejsce w punktacji szkół podstawowych ? Niecka CHROBERZ
I miejsce w klasyfikacji powiatowej
I miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej
W imprezie uczestniczyło 40 osób z naszego Klubu.
7). 4. 06. 2013 r. Dzień Sportu Szkolnego ? Sztafetowy Bieg Uliczny Złota Chroberz, Wielki Festyn Zdrowia ?Czas na Zdrowie?
W imprezie uczestniczyło 200 osób, w tym 65 osób z naszego Klubu.
. 9. 06. 2013 r. Wojewódzkie Letnie Igrzyska LZS w Łopusznie
I miejsce w podnoszeniu odważnika Łukasz Madej
I miejsce w sztafecie sprawnościowej
II miejsce w przeciąganiu liny kobiet
III miejsce w koszykówce kobiet
IV miejsce w przeciąganiu liny mężczyzn
V miejsce w piłce ręcznej mężczyzn
IV miejsce w piłce siatkowej mężczyzn
II miejsce w trójboju
IV miejsce w punktacji łącznej LZS
Z naszego klubu uczestniczyło 35 osób
9). 29 ? 31. 08. 2013 r. Finał Ogólnopolskich Igrzysk Rekreacyjno Sportowych LZS w Ełku.
I miejsce w konkursie podnoszenia odważnika (złoty medal) – Łukasz Madej
I miejsce w konkursie rozkładania namiotu (złoty medal) – Anna i Stanisław Steckiewicz
IV miejscem w Biegu na orientację ? Anna Steckiewicz, Artur Łojowski , Rafał Łączyk.
IV miejsce ocena stoiska promującego województwo świętokrzyskie
IV miejsce klasyfikacja generalna – województwo świętokrzyskie
Z naszego klubu uczestniczyło 6 osób.
10). 19 ? 22. 09. 2013 r. XX Ogólnopolski Pieszy Zlot Ekologiczny Bory Tucholskie 2013
III miejsce w klasyfikacji powiatowej,
IV miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej
Z naszego klubu uczestniczyło 10 osób.
11). 26 -29. 09. 2013 r. Finał Centralny Ogólnopolskich Rodzinnych Rozgrywek LZS ?Na Kresach? w Horyńcu Zdrój.
II miejsce w konkursie o Bieszczadach i Lwowie (srebrny medal) ? Anna Steckiewicz
12). 18 ? 20. 10. 2013 r. Zduńska Dąbrowa – ?Spotkania przy stole – łączy nas chleb”
I miejsce w konkursie na najpiękniejszy bochen chleba z elementami PROW 2007 ? 2013
13). 7 ? 10. 11. 2013 r. Finał Centralny Olimpiady Turystycznej LZS w Zakopanem
14). 11 ? 13. 11. 2013 r. Kurs Organizatorów Turystyki Wiejskiej w Zakopanem
Uczestniczyły 2 osoby z naszego klubu.
15). 12. 12. 2013 r. Turniej w Halową Piłkę Nożną w Ośrodku Szkolno- wychowawczym w Gackach
uczestniczyło 12 osób.
Wykaz imprez rekreacyjno ? sportowych i turystycznych w 2013 roku:
1) Ogólnopolska Akcja Profilaktyki Nowotworowej ? Mam haka na raka, Dzień hakowicza w Chrobrzu
Uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Chrobrzu, ZSCKR i LUKS CHROBRY
2) 6. 03 ? 9. 03.2014 r. XIX Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski w BIAŁYM DUNAJCU.
W imprezie uczestniczyły dwie drużyny z LUKS CHROBRY ? 10 osób
Klasyfikacja:
I miejsce ? NIDA,
V miejsce CHROBRY
II miejsce w klasyfikacji powiatowej ? Powiat Pińczów
I miejsce w Sprawnościowym Biegu Narciarskim ? Artur Łojowski
II miejsce w Sprawnościowym Biegu Narciarskim ? Tomasz Smaczyński
3) 22.03.2014 r. Rajd Pieszy ?Szlakiem Powstania Styczniowego? na GROCHOWISKA.
W imprezie z naszego klubu uczestniczyło 21 osób.
4) 3.04. 2014 r. Międzyklasowy Turniej Hokeja Halowego Dziewcząt.
I miejsce w klasyfikacji drużynowej ? klasa ITŻ
5) 28. 04. 2014 r. Rajd ?Śladami Żółtej Muszelki? Wiślica ? Pełczyska ? Probołowice.
W imprezie z naszego klubu uczestniczyło 20 osób.
6) 22 ? 24. 05. 2014 r. Ogólnopolski Rajd Ekologiczny LZS w Sulejowie
Uczestniczyło 8 osób.
7) 2. 06. 2014 r. Dzień Sportu Szkolnego ? Sztafetowy Bieg Uliczny Złota Chroberz,
W imprezie uczestniczyło 20 osób z naszego Klubu.
15. 06. 2014 r. Wojewódzkie Letnie Igrzyska LZS w Łopusznie
III miejsce w sztafecie sprawnościowej
II miejsce w przeciąganiu liny kobiet
III miejsce w koszykówce kobiet
II miejsce w punktacji gmin ? Gmina Złota
Z naszego klubu uczestniczyło 35 osób
9) czerwiec 2014 r. Ogólnopolska Akcja MEN ? Ćwiczyć każdy może. Certyfikat ROK SZKOŁY W RUCHU 2014
10) 28 ? 30. 08. 2014 r. Finał Ogólnopolskich Igrzysk Rekreacyjno Sportowych LZS w Słubicach.
I miejsce w Rowerowym torze przeszkód
II miejsce w Sztafecie Sprawnościowej
VI miejscem w Biegu na orientację
V miejsce ocena stoiska promującego województwo świętokrzyskie
II miejsce klasyfikacja generalna – województwo świętokrzyskie
Z naszego klubu uczestniczyło 6 osób.
11) 25 ? 28. 09. 2014 r. Finał Centralny Ogólnopolskich Rozgrywek Sportowych LZS w Łańcucie
Z naszego klubu uczestniczyły 2 osoby
II miejsce w klasyfikacji generalnej ? województwo świętokrzyskie
12) 3 ? 5. 10. 2014 r. XXI Ogólnopolski Pieszy Zlot Ekologiczny Bory Tucholskie 2014
III miejsce w klasyfikacji powiatowej,
I miejsce w konkursie drwali
Z naszego klubu uczestniczyło 7 osób.
13) 16 ? 18. 10. 2014 r. XXV Ogólnopolski Rajd Pieszy LZS ?Szlakami Kultury ? Szlakami Cystersów? w Chrobrzu.
II , III i IV miejsce drużynowo
II miejsce konkurs wiedzy o chrześcijaństwie ? Małgorzata Grzywna
I miejsce w konkursie wiedzy o kielecczyźnie ? Piotr Grabosz
II miejsce w zadaniach turystycznych ? CLAAS
I miejsce w klasyfikacji powiatowej
I miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej
W imprezie uczestniczyło 45 osób z naszego Klubu.
1. XLVII Ogólnopolski i XXIII Międzynarodowy Narciarski Rajd Chłopski Rajcza 30 stycznia ? 1 luty 2015 uczestniczyli zawodnicy z ZSCKR i LUKS CHROBRY
2. Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2015 r. uczestniczyło 15 zawodników LUKS CHROBRY oraz mieszańcy gminy Złota i powiatu pińczowskiego ze Starostą p Zbigniewem Kierkowskim.
3. XX Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski w BIAŁYM DUNAJCU. 5 ? 8 marca 2015 r.
W imprezie uczestniczyły dwie drużyny z LUKS CHROBRY ? 10 osób
Klasyfikacja:
I miejsce w klasyfikacji powiatowej ? Powiat Pińczów
III miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej ? województwo świętokrzyskie
I miejsce promocja własnego regionu
II miejsce ? NIDA,
III miejsce CHROBRY
I miejsce w Śniegowym Torze Przeszkód ? Tomasz Smaczyński
I miejsce w Śniegowym Torze Przeszkód ? Paweł Zębala
I miejsce w Sprawnościowym Biegu Narciarskim ? Stanisław Steckiewicz
II miejsce w Sprawnościowym Biegu Narciarskim ? Daniel Malara
4. Turniej Piłki Nożnej Halowej w Złotej. 16 marca 2015 r. Drużyna LUKS CHROBRY ? 10 osób.
I miejsce w Turnieju.
5. Rajd Pieszy ?Szlakiem Powstania Styczniowego? na GROCHOWISKA.
W imprezie z naszego klubu uczestniczyło 18 osób.
6. Rajd ?Śladami Żółtej Muszelki? Wiślica ? Pełczyska ? Probołowice. 28 kwietnia 2015 r.
W imprezie z naszego klubu uczestniczyło 31 osób.
7. XVI Ogólnopolski Rajd Turystyczno – Ekologiczny ?Szlakiem Nadpilicznym w Sulejowie 22 ? 24 maja 2015 r. Uczestniczyło 8 osób.
8. Wycieczka Szkoleniowo ? Turystyczna w Tatry. 28 ? 30 maja 2015 r. uczestniczyły 32 osoby z naszego klubu.
9. Dzień Sportu Szkolnego ? Sztafetowy Bieg Uliczny Złota Chroberz, 1 czerwca 2015 r.
W imprezie uczestniczyło 20 osób z naszego Klubu.
10. Finał Centralny XVIII Ogólnopolskich Igrzysk Rekreacyjno Sportowych LZS w Zamościu.
II miejsce Wielobój sprawnościowy ? sztafeta sprawnościowa. ? Rafał Dobaj, Tomasz Smaczyński
II miejsce Wyciskanie odważnika 17,5 kg. Kat wagowa +85 kg. ? Łukasz Madej
V miejse Rowerowy Tor Przeszkód ? Rafał Dobaj, Tomasz Smaczyński
VIII miejsce klasyfikacja generalna – województwo świętokrzyskie
Z naszego klubu uczestniczyły 3 osoby
11. Europejski Tydzień Ruchu. 21 ? 27 września 2015 r. Udział wzięli wszyscy uczniowie ZSCKR w Chrobrzu
12. XXI Ogólnopolski Pieszy Zlot Ekologiczny Bory Tucholskie. Sucha 3 ? 5 października 2015 r.
IV miejsce w klasyfikacji powiatowej,
Z naszego klubu uczestniczyło 7 osób.
13. XXVII Ogólnopolski Rajd Pieszy LZS ?Szlakami Kultury ? Szlakami Cystersów? w Chrobrzu. Wycieczka szkoleniowo ? turystyczna na Święty Krzyż.
I miejsce drużynowo ? Agrofarmer LUKS Chroberz
II miejsce drużynowo ? Betoniary LUKS Chroberz
II miejsce konkurs wiedzy o chrześcijaństwie ? Tomasz Łach
I miejsce w konkursie wiedzy o kielecczyźnie ? Piotr Grabosz
II miejsce w zadaniach turystycznych ? Agrofarmer Chroberz
I miejsce w klasyfikacji powiatowej
I miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej
W imprezie uczestniczyło 49 osób z naszego Klubu.
Wykaz imprez rekreacyjno ? sportowych i turystycznych w 2016 roku:
1. Obóz Narciarski w Krynicy Zdrój współorganizowany z LZS Dobrzyń/n Wisłą 16 ? 24 styczeń 2016 r. uczestniczyły 4 osoby z ZSCKR i LUKS CHROBRY
2. Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 28 luty 2016 r. uczestniczyło 38 zawodników LUKS CHROBRY oraz mieszańcy gminy Złota i powiatu pińczowskiego.
3. XXI Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski w BIAŁYM DUNAJCU. 3 ? 6 marca 2016 r.
W imprezie uczestniczyły dwie drużyny z LUKS CHROBRY ? 10 osób
Klasyfikacja:
IV miejsce w klasyfikacji powiatowej ? Powiat Pińczów
IV miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej ? województwo świętokrzyskie
Wyróżnienie – promocja własnego regionu
I miejsce CHROBRY
I miejsce w Śniegowym Torze Przeszkód ? Tomasz Smaczyński
I miejsce w Śniegowym Torze Przeszkód ? Daniel Malara
4. Turniej Sportowy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. 21 marca 2016 r. Halowa Piłka Nożna ? I miejsce klasa IIITR, II miejsce klasa II TR. Turniej UNIHOC dziewcząt ? I miejsce klasa IIITŻ,
II miejsce klasa II TŻ.
5. III Rajd ?Śladami Żółtej Muszelki? Wiślica ? Pełczyska ? Probołowice. 23 maja 2016 r.
W imprezie z naszego klubu uczestniczyły 42 osoby.
6. Dzień Sportu Szkolnego ? Sztafetowy Bieg Uliczny Złota Chroberz, 1 czerwca 2016 r. i Wielki Festyn Zdrowia oraz Dzień Otwarty Szkoły.
W imprezie uczestniczyło 80 osób z naszego Klubu, sympatycy Klubu, mieszkańcy gminy, młodzież gimnazjalna ze Złotej, Pińczowa i Gnojna.
7. Finał Centralny XIX Ogólnopolskich Igrzysk Rekreacyjno Sportowych LZS w Tarnowie Podgórnym
VI miejsce Wyciskanie odważnika 17,5 kg. Kat wagowa +85 kg. ? Łukasz Madej
VIII miejsce klasyfikacja generalna – województwo świętokrzyskie
Z naszego klubu uczestniczyła 1 osoba
8. I Finał Centralny Programu Rodzinnej Promocji Aktywności Fizycznej Dla zdrowia, Sportu i LZS. 6 ? 9. 07. 2016 r. w Mielnie.
I miejsce – Rzuty woreczkami do celu ? Patryk Steckiewicz
I miejsce ? Bieg w worku ? Patryk Steckiewicz
IV miejsce klasyfikacja drużynowa ? LUKS CHROBRY
9. II Finał Centralny Programu Rodzinnej Promocji Aktywności Fizycznej Dla zdrowia, Sportu i LZS. 29. 09. ? 2. 10. 2016 r. Bystre k/Baligrodu Bieszczady.
I miejsce w rzutach lotką ? Anna i Stanisław Steckiewicz
V miejsce w klasyfikacji generalnej LUKS CHROBRY
10. Finał Centralny XXXIII Olimpiady Wiedzy Turystyczno ? Krajoznawczej LZS. 4 ? 6. 11. 2016 r. Zakopane.
VII miejsce w klasyfikacji generalnej ? LUKS CHROBRY. Uczestniczyło 5 osób z Klubu.
11. I Kołłątajowski Halowy Turniej Piłki Nożnej w Pińczowie 15. 12. 2016 r.
IV miejsce ? ZSCKR i LUKS CHROBRY Chroberz
Sukcesy naukowe
Olimpiada Wiedzy o Produkcji Żywności
Gaweł Anna
finalista szczebla centralnego ? 1999 r.
Stalica Paweł
V miejsce na szczeblu centralnym ? 1999 r.
Stalica Paweł
finalista szczebla centralnego ? 2000 r.
Wójcik Anna
finalista szczebla centralnego ? 2000 r.
Gajewski Marcin
V miejsce na szczeblu centralnym ? 2001 r.
Stalica Paweł
finalista szczebla centralnego ? 2001 r.
Gajewski Marcin
II miejsce na szczebli centralnym ? 2002 r.
Przyłucka Ewelina
finalista szczebla centralnego ? 2002 r.
Kręcisz Magdalena
finalista szczebla centralnego ? 2003 r.
XV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
Stalica Paweł
finalista szczebla centralnego ? 2000 r.
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Litwiński Mariusz
produkcja roślinna rok szkolny 1999/2000.
Stalica Marcin
produkcja zwierzęca rok szkolny 1999/2000.
Kot Łukasz
mechanizacja rok szkolny 1999/2000.
Nowak Anita
żywienie człowieka i gospodarstwo domowe rok szkolny 1999/2000.
Janiec Piotr
produkcja roślinna rok szkolny 2000/2001.
Sobota Aldona
produkcja zwierzęca rok szkolny 2000/2001.
Pruś Paweł
mechanizacja rok szkolny 2000/2001.
Nowak Anita
żywienie człowieka i gospodarstwo domowe rok szkolny 2000/2001.
Górniak Rafał
produkcja roślinna rok szkolny 2001/2002.
Toboła Tomasz
produkcja zwierzeca rok szkolny 2001/2002.
Niedopytalski Szczepan
mechanizacja rok szkolny 2001/2002.
Kozioł Magdalena
żywienie człowieka i gospodarstwo domowe rok szkolny 2001/2002.
Toboła Tomasz
produkcja zwierzeca rok szkolny 2002/2003.
Puchała Krzysztof
mechanizacja rok szkolny 2002/2003.
Juda Agnieszka
żywienie człowieka i gospodarstwo domowe rok szkolny 2002/2003.
Mazur Dominik
agrobiznes rok szkolny 2002/2003.
II Olimpiada Wiedzy o Żywności 1999/2000
Derszniak Katarzyna
etap okręgowy.
Kania Magdalena
etap okręgowy.
Stalica Paweł
etap okręgowy.
Wiatr Monika
etap okręgowy.
Wójcik Aneta
etap okręgowy.
Wrona Małgorzata
etap okręgowy.
Stalica Paweł
V miejsce, etap ogólnopolski.
Wiatr Monika
finalista, etap ogólnopolski.
Wójcik Aneta
finalista, etap ogólnopolski.
III Olimpiada Wiedzy o Żywności 2000/2001
Stalica Paweł
I miejsce, etap okręgowy.
Gajewski Marcin
II miejsce, etap okręgowy.
Krawiec Adrian
etap okręgowy.
Wiatr Monika
etap okręgowy.
Cicha Marzena
etap okręgowy.
Wierzbicka Agnieszka
etap okręgowy.
Gajewski Marcin
laureat ? V miejsce, etap ogólnopolski w Poznaniu.
Stalica Paweł
finalista, etap ogólnopolski w Poznaniu.
IV Olimpiada Wiedzy o Żywności 2001/2002
Gajewski Marcin
I miejsce, etap okręgowy.
Krawiec Adrian
etap okręgowy.
Kręcisz Magdalena
etap okręgowy.
Przyłucka Ewelina
VII miejsce, etap okręgowy.
Chabińska Magdalena
etap okręgowy.
Cicha Marzena
etap okręgowy.
Gajewski Marcin
laureat ? II miejsce, etap ogólnopolski w Poznaniu.
Przyłucka Ewelina
finalista, etap ogólnopolski w Poznaniu.
V Olimpiada Wiedzy o Żywności 2002/2003
Kręcisz Magdalena
etap okręgowy.
Śliz Katarzyna
etap okręgowy.
Krawiec Katarzyna
etap okręgowy.
Nowak Ewelina
etap okręgowy.
Krzak Ewelina
etap okręgowy.
Kozioł Katarzyna
etap okręgowy.
Kręcisz Magdalena
finalista, etap ogólnopolski w Poznaniu.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywieniu
Kręcisz Magdalena
etap okręgowy.
Kozioł Katarzyna
etap okręgowy.
Juda Agnieszka
etap okręgowy.
XIV Olimpiada Wiedzy o BHP w Rolnictwie w Podzamczu Chęcińskim 2001/2002
Kot Łukasz
I miejsce.
Etap wojewódzki IX edycji konkursu: ?Wiedza o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie? ? Kraków 2002/2003
Małkowski Damian
Majcher Łukasz
Stalica Rafał
XV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 1999/2000
Stachowiak Piotr
finalista etapu wojewódzkiego.
Kot Łukasz
finalista etapu wojewódzkiego.
Stalica Paweł
laureat etapu wojewódzkiego ? V miejsce, finalista etapu centralnego.
XVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2001/2002
Stalica Paweł
laureat etapu wojewódzkiego ? II miejsce, finalista etapu centralnego.
Stalica Rafał
laureat etapu wojewódzkiego ? XII miejsce.
Toboła Damian
finalista etapu wojewódzkiego.
XVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2002/2003
Stalica Rafał
finalista etapu wojewódzkiego.
Napora Cezary
finalista etapu regionalnego.
Wójcik Marcin
finalista etapu wojewódzkiego.
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym ? ochrona środowiska 2000/2001
Wiejak Łukasz
Kumoń Waldemar
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Europie 1999/2000
Janiec Piotr
etap okręgowy
Stachowiak Piotr
etap okręgowy
Czerw Paweł
etap okręgowy
Konkurs: ?Europa bez tajemnic? 2000/2001
Chabińska Martyna
zawody okręgowe
Dąbek Roman
zawody okręgowe.
Czerw Paweł
zawody okręgowe.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Europie 2001/2002
Chabińska Martyna
etap okręgowy
Dąbek Roman
etap okręgowy
II etap VII edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej 2002/2003
Chabińska Martyna
etap okręgowy
Dąbek Roman
etap okręgowy
Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Gospodarstwie Domowym
Rok szkolny 2004/2005 ? Puławy ? etap okręgowy:
Mysior Barbara, kl. III TŻ
Sobieraj Barbara, kl. III TŻ
Rok szkolny 2005/2006 ? Puławy ? etap okręgowy:
Mącznik Marta, kl. III TŻ
Mysior Barbara, kl. IV TŻ
Sobieraj Barbara, kl. IV TŻ
Rok szkolny 2006/2007 ? Lublin ? etap okręgowy:
Mącznik Marta, kl. IV TŻ
Pytalska Agata, kl. III TŻ
Słupik Bernadetta, kl. III TŻ
Rok szkolny 2007/2008 ? Lublin ? etap okręgowy:
Pytalska Agata, kl. IV TŻ
Słupik Bernadetta, kl. IV TŻ
Gil Łukasz, kl. III TŻ
Rok szkolny 2008/2009 ? Lublin ? etap okręgowy:
Rak Edyta, kl. IV TŻ
Smogór Katarzyna, kl. IV TŻ
Walasek Ewelina, kl. IV TŻ
Konkurs ?Z klasy do klasy? organizowany przez Gazetę Wyborczą pod patronatem NBP
Rok szkolny 2003/2004 ? finał centralny ? Kraków
Rok szkolny 2005/2006 ? finały regionalne ? Weisa ? Kielce, marzec 2006.
VIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości
Etap regionalny ? Skarżysko-Kamienna
Rok szkolny 2007/2008
Krzysztof Krzak, kl. IV TR
Damian Wojtasik, kl. III TA
Damian Wojtasik ? finalista ? kwiecień, 2008 r.
Świętokrzyski Konkurs o Regionie i Przedsiębiorczości
Rok szkolny 2008/2009 ? etap wojewódzki
Agnieszka Kucharska, kl. IV TA
Krzysztof Łukasik, kl. IV TA
Damian Wojtasik, kl. TA ? 24.10.2008.
Kwiecień, 2009 ? Warszawa
Damian Wojtasik ? finalista
IX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości
Etap regionalny ? Skarżysko-Kamienna
Mateusz Kocerba, kl. IV TA
Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny
Rok szkolny 2007/2008
Rafał Kurczyna ? finał wojewódzki
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Najlepszego Ucznia otrzymali:
Rok szkolny 2004/2005
Ewelina Jędras ? uczennica Technikum Agrobiznesu
Rok szkolny 2005/2006
Ewelina Jędras ? uczennica Technikum Agrobiznesu
Rok szkolny 2006/2007
Daniel Dziura ? uczeń Technikum Agrobiznesu
Rok szkolny 2007/2008
Damian Wojtasik ? uczeń Technikum Agrobiznesu
Znaczący sukces artystyczny:
16.01.2005 r. ? II miejsce w XXIV Wojewódzkim Konkursie Zespołów Kolędniczych w Brzezinkach, gmina Masłów, za jasełka ?Herody? autorstwa Ryszarda Miernika, w adaptacji Adama Ochwanowskiego.
Reżyseria: Wanda Osiecka, Adam Ochwanowski
Kostiumy: Anna Steckiewicz
Wystąpili:
Koza: Karolina Osiecka (gościnnie)
Herod: Mateusz Błaszkiewicz
Diabeł I: Kamil Gądek
Diabeł II: Wojciech Tomasik
Kobieta: Aleksandra Steckiewicz
Feldmarszałek I: Damian Zięba
Feldmarszałek II: Mateusz Doktór
Dziadek: Paweł Hanas
Pasterz I: Łukasz Sęsoła
Pasterz II: Marcin Kaleta
Pasterz III: Piotr Paluch
Żyd: Sebastian Adamczyk
Anioł: Julia Mykytej
Śmierć: Ewelina Jedras
Prapremiera odbyła się w naszej szkole 14 stycznia 2005 r.
Sukcesy sportowe
VII Międzynarodowy i XXXI Ogólnopolski Narciarski Rajd Chłopski: Rajcza ? Skalite 11 ? 14.02.1999
I miejsce w klasyfikacji szkół rolniczych ? Puchar Ministra Rolnictwa.
VII miejsce w klasyfikacji gmin.
VIII miejsce w klasyfikacji powiatów.
IV Ogólnopolski i II Międzynarodowy Podhalański Rajd Narciarski ? Biały Dunajec 04 ? 07.03.1999
I miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
II miejsce ? konkurs wiedzy o udziale polskich sportowców w olimpiadach.
III miejsce ? konkurs wiedzy: Tatry i Podhale.
I miejsce w klasyfikacji drużynowej.
II miejsce w klasyfikacji drużynowej.
I miejsce w klasyfikacji powiatowej.
III Ogólnopolski Jurajski Zlot Turystyczny ?W kręgu Jasnej Góry? ? Koniecpol 04 ? 06.1999
I miejsce w klasyfikacji drużynowej.
I miejsce w konkursie wiedzy o Koniecpolu ? Paweł Stalica.
I miejsce w konkursie rozkładania namiotów.
II miejsce w konkursie ?Sanktuaria Maryjne?.
II miejsce ? szkic wybranego obiektu turystycznego.
III miejsce w szkoleniowej wycieczce krajoznawczej.
IV miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej (zdobyte jedną drużyną).
XVIII Centralny Zlot Szkoleniowo ? Turystyczny Młodzieży Szkół Rolniczych ?W 150. rocznicę śmierci Juliusza Słowackiego? ? Tomaszów Mazowiecki 11 ? 14.06.1999
I miejsce w ocenie szkolnych kronik turystycznych.
I miejsce w rekreacyjnym torze przeszkód ? Paweł Stalica.
II miejsce w ocenie projektu obozu wędrownego ,,Szlakiem Wiedzy i Przygód?.
I miejsce w konkursie wiedzy ,,Terminy i pojęcia z wiedzy o sztuce i architekturze?.
I miejsce w konkursie wiedzy ,,Wiem wszystko o Szwecji?.
III miejsce w klasyfikacji drużynowej.
III miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
III Ogólnopolskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi ? Borków k/Kielc 26 ? 28.08.1999
II miejsce ? rowerowy tor przeszkód ? Janusz Węzioł.
II miejsce ? konkurs wiedzy o woj. świętokrzyskim ? A. Steckiewicz.
Wojewódzkie Biegi Przełajowe o Memoriał Zdzisława Stawiarza ? Sichów 16.09.1999
II miejsce ? Stachowiak Piotr.
IV miejsce ? Grzęda Piotr.
IV miejsce ? Salwierak Agnieszka.
I miejsce w klasyfikacji zespołowej.
XI Ogólnopolski Rajd Pieszy LZS ?Szlakami Cystersów? ? Pińczów 17 ? 19.09.1999
I miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
II miejsce w konkursie wiedzy ?Na progu III tysiąclecia Chrześcijaństwa? ? Katarzyna Bochniak.
I miejsce ? sprawnościowy tor przeszkód ? Mateusz Włodarczyk.
II miejsce ? rowerowy tor przeszkód ? Mateusz Włodarczyk.
I miejsce w wycieczce szkoleniowej.
I miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Wojewódzkie Letnie Igrzyska Rekreacyjno ? Sportowe LZS ? Łopuszno 26.09.1999
III miejsce w biegu na 100 metrów ? Magdziarz Tomasz.
III miejsce w biegu na 400 metrów ? Magdziarz Tomasz.
III miejsce w rekreacyjnym torze przeszkód.
I miejsce w punktacji łącznej za podnoszenie odważnika.
I miejsce w przeciąganiu liny.
II miejsce w łącznej punktacji konkurencji rekreacyjnych.
V miejsce w klasyfikacji powiatowej.
VI Ogólnopolski Pieszy Zlot Ekologiczny LZS ?Bory Tucholskie? ? Tuchola?Cekcyn 01 ? 03.10.1999
IV miejsce w konkursie wiedzy ?Bory Tucholskie?.
VI miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
I miejsce w klasyfikacji drużynowej.
XVI finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno ? Krajoznawczej Mieszkańców Wsi ?Polak ? Węgier dwa bratanki?, ?2000 lat Chrześcijaństwa? ? Zakopane 05 ? 07.11.1999
I miejsce w klasyfikacji powiatowej.
I miejsce w finale indywidualnie ? A. Steckiewicz.
VII miejsce indywidualnie ? S. Steckiewicz.
Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Złota ? Chroberz 13.02.2000
I miejsce dla Zespołu Szkół Rolniczych w Chrobrzu.
VIII Międzynarodowy i XXXII Ogólnopolski Narciarski Rajd Chłopski ? Rajcza?Zwardoń?Skalite 17 ? 20.02.2000
IX miejsce w klasyfikacji gmin i powiatów.
III Międzynarodowy i V Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski ? Biały Dunajec 02 ? 05.03.2000
III miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
I miejsce w klasyfikacji powiatowej.
I i II miejsce w klasyfikacji drużynowej.
II miejsce w konkursie wiedzy: ?Tatry i Podhale?.
III miejsce w śniegowym torze przeszkód ? Stalica Paweł i V miejsce ? Włodarczyk Mateusz.
II miejsce w sprawnościowym biegu narciarskim ? Stalica Paweł.
IV miejsce ? Szymański Piotr.
IV Ogólnopolskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi ? Białystok 31.08 ? 03.09.2000
IV miejsce ??Zgadywanka turystyczna? ? Stalica Paweł
III miejsce w biegu na orientację ? Dominik Guzik
IV miejsce w rowerowym torze przeszkód ? Mateusz Włodarczyk
VI miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej
XII Ogólnopolski Rajd LZS ?Szlakami kultury ? szlakami cystersów? ? Pińczów 15 ? 17.09.2000
I miejsce w konkursie wiedzy o województwie świętokrzyskim ? Stalica Paweł.
I miejsce w konkursie wiedzy ?Codzienne słowo ? biblijne wersety w języku polskim?.
I miejsce ? Chabińska Magdalena.
II miejsce ? Śliz Katarzyna.
III miejsce ? Bochniak Katarzyna.
I miejsce ? turystyczny tor przeszkód ? Stalica Paweł.
III miejsce ? Szymański Piotr.
III i IV miejsce w klasyfikacji drużynowej.
II miejsce w klasyfikacji powiatowej.
I miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
Wojewódzkie Letnie Igrzyska LZS ? Łopuszno 24.09.2000
I miejsce w rekreacyjnym torze przeszkód.
II miejsce w przeciąganiu liny.
I miejsce w podnoszeniu odważnika do 80 kg.
I miejsce w podnoszeniu odważnika powyżej 80 kg.
II miejsce w podnoszeniu odważnika drużynowo.
I miejsce za największą ilość podniesień dla Piotra Stachowiaka.
III miejsce w biegu na 200 metrów ? Brerowski Artur.
V miejsce w klasyfikacji powiatowej.
III Wojewódzkie Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS o Memoriał Zdzisława Stawiarza ? Sichów 24.09.2000
II miejsce w biegu na 1500 metrów ? Salwierak Agnieszka.
III miejsce w biegu na 1500 metrów ? Góra Iwona.
I miejsce w biegu na 2000 metrów ? Kucharz Honorata.
IV miejsce w biegu na 5000 metrów ? Stachowiak Piotr.
VI miejsce w biegu na 5000 metrów ? Pruś Paweł.
II miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Wojewódzkie Mistrzostwa LZS Młodzików w Lekkiej Atletyce ? Kielce 16.10.2000
I miejsce w rzucie dyskiem ? Nalepa Iwona.
II miejsce w rzucie oszczepem ? Nalepa Iwona.
II miejsce w pchnięciu kulą ? Włoch Magdalena.
IV miejsce w pchnięciu kulą ? Domin Iwona.
IV miejsce w skoku w dal ? Chabińska Joanna.
I miejsce w rzucie oszczepem ? Sadło Mariusz.
II miejsce w rzucie oszczepem ? Żuber Michał.
IV miejsce w skoku w dal ? Sadło Mariusz.
VIII Finał Centralny Olimpiady Wiedzy Turystyczno ? Krajoznawczej Mieszkańców Wsi ? Zakopane 03 ? 05.11.2000
IV miejsce w klasyfikacji powiatowej.
VI miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
Wojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Szkół Rolniczych w Tenisie Stołowym ? Cudzynowice 06.12.2000
IV miejsce dziewcząt ? Wawszczyk Honorata, Stefanek Joanna, Radzikowska Malwina.
VI miejsce chłopców ? Olejek Adrian, Guzikowski Paweł, Sadło Mariusz, Okopień Jacek.
I Halowy Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej ? Cudzynowice 12.12.2000
IV miejsce w klasyfikacji końcowej.
Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Szkoły 2000 roku.
I miejsce ? Stachowiak Piotr.
II miejsce ? Stalica Paweł.
III miejsce ? Salwierak Agnieszka.
IX Międzynarodowy i XXXIII Ogólnopolski Rajd Chłopski ? Rajcza?Zwardoń?Skalite?Oscadnica 15 ? 18.02.2001
III miejsce w zimowym torze przeszkód ? Mateusz Włodarczyk.
V miejsce w klasyfikacji gmin.
VIII miejsce w klasyfikacji powiatów.
Wojewódzkie Biegi Przełajowe z okazji Dni Olimpijczyka ? Łopuszno 24.02.2001
V miejsce w klasyfikacji końcowej dziewcząt.
Powiatowa Liga Piłki Nożnej Szkół Ponadpodstawowych ? Pińczów?Działoszyce?Chroberz 11 ? 25.05.2001
I miejsce ? Chroberz.
V Ogólnopolski Jurajski Zlot LZS ,,W kręgu Jasnej Góry? ? Koniecpol 01 ? 03.06.2001
I miejsce w konkursie wiedzy ,,Krajoznawczy obraz regionu częstochowskiego? ? A. Steckiewicz.
III miejsce w konkursie wiedzy ,,Poczet polskich świętych? ? Stalica Paweł.
I miejsce w konkurencji rozkładania namiotów.
I miejsce, II miejsce i III miejsce w konkurencji: szkic wybranego obiektu krajoznawczego.
II miejsce w metodycznej wycieczce turystyczno ? krajoznawczej.
I miejsce w klasyfikacji drużynowej.
II miejsce w klasyfikacji drużynowej.
III miejsce w klasyfikacji drużynowej.
IV miejsce w klasyfikacji drużynowej.
V miejsce w klasyfikacji drużynowej.
I miejsce i II miejsce w klasyfikacji powiatowej.
I miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
Ogólnopolski Zlot Szkoleniowo ? Turystyczny p. n. ?W 60 rocznicę śmierci Ignacego Paderewskiego? w Zieleniewie k/Stargardu Szczecińskiego
IV miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
III miejsce za opracowanie projektu trasy obozu wędrownego.
III miejsce za kronikę turystyczną szkoły.
V Ogólnopolskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi ? Spała 31.08. ? 01.09.2001
I miejsce (złoty medal igrzysk) w konkursie wędkarskim ? Magdziarz Tomasz.
II miejsce (srebrny medal igrzysk) w rowerowym torze przeszkód ? Magdziarz Tomasz.
II miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
XIII Rajd Pieszy LZS ?Szlakami kultury ? szlakami cystersów? ? Pińczów 14 ? 16.09.2001
I, II, III miejsce w sprawnościowym torze przeszkód.
II miejsce ? otwarty konkurs ?Codzienne słowo ? biblijne wersety?.
I miejsce w klasyfikacji drużynowej.
II miejsce w klasyfikacji powiatowej.
II miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
Wojewódzkie Letnie Igrzyska Rekreacyjno ? Sportowe Mieszkańców Wsi i LZS ? Łopuszno 07.10.2001
I miejsce w przeciąganiu liny.
I miejsce w piłce siatkowej mężczyzn.
II miejsce w piłce ręcznej mężczyzn.
II miejsce w rekreacyjnym torze przeszkód (Salwierak A, Kogut J, Śledzik P, Sadło M).
III miejsce w pchnięciu kulą ? Włoch Magdalena.
I miejsce w pchnięciu kulą ? Kowalski Kazimierz.
I miejsce w podnoszeniu odważnika powyżej 80 kg ? Stachowiak Piotr.
I miejsce w podnoszeniu odważnika do 80 kg ? Kowalski Maciej.
III miejsce w podnoszeniu odważnika do 70 kg ? Stalica Paweł.
I miejsce w podnoszeniu odważnika drużynowo.
III miejsce w klasyfikacji LZS.
IV miejsce w klasyfikacji powiatowej.
V miejsce w klasyfikacji gmin.
Rozstrzygniecie Plebiscytu na Najpopularniejszego Turystę Szkoły ? 2001 rok.
I miejsce ? Stalica Paweł.
II miejsce ? Gajewski Marcin.
III miejsce ? Włodarczyk Mateusz.
IV miejsce ? Futrzyński Rafał.
X Międzynarodowy i XXXIV Ogólnopolski Rajd Chłopski?Skalite-Rajcza. 24 ? 27.01.2002
III miejsce w konkursie wiedzy o gminie Rajcza ? Stalica Paweł.
I miejsce w biegu amatorów na 5 km ? Stalica Paweł.
III miejsce w klasyfikacji szkół rolniczych.
V miejsce w klasyfikacji gmin.
VII miejsce w klasyfikacji powiatowej.
Gminny Indywidualny Turniej w Tenisie Stołowym w Chrobrzu 17.02.2002
I miejsce ? Nowak Albert
II miejsce ? Siemieniec Robert
III miejsce ? Woźniak Łukasz
Powiatowa Liga Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych ? Pińczów 25.02.2002
III miejsce ? ZSR w Chrobrzu.
VIII Ogólnopolski Podhalański rajd Narciarski ? Biały Dunajec 07 ? 10.03.2002
I miejsce w śnieżnym torze przeszkód ? Magdziarz Tomasz.
II miejsce ? Szymański Piotr.
V miejsce w konkursie wiedzy o Tatrach i Podhalu ? Stalica Paweł.
VI miejsce ? promocja zagrody turystycznej.
III miejsce ? ?Nida? w klasyfikacji drużynowej.
V miejsce w klasyfikacji powiatów.
XXVIII Zlot Organizatorów Turystyki i Młodzieży LZS ? Augustów 13 ? 16.06.2002
II miejsce ? konkurs: ?Obiekty krajoznawcze w Polsce? ? Stalica Paweł.
I miejsce ? rowerowy tor przeszkód ? Koral Adrian.
V miejsce ? sprawnościowy tor przeszkód.
I miejsce ? w klasyfikacji drużynowej ?Nida?.
III miejsce w klasyfikacji drużynowej ?Chrobry?.
II miejsce w klasyfikacji gminnej.
V miejsce w klasyfikacji powiatowej.
V miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
VI Ogólnopolskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi ? Zamość 28 ? 30.08.2002
I miejsce ? rowerowy tor przeszkód ? Łukasz Majcher.
III miejsce ? rowerowy tor przeszkód ? Magdziarz Tomasz.
VIII miejsce w klasyfikacji drużynowej.
XIV Ogólnopolski Rajd Pieszy LZS ?Szlakami kultury ? szlakami cystersów? ? Pińczów 13 ? 15.09.2002
III miejsce w klasyfikacji drużynowej.
IV miejsce w klasyfikacji powiatowej.
II miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
Wojewódzkie Letnie Igrzyska Rekreacyjno ? Sportowe LZS ? Łopuszno 29.09.2002
I miejsce w przeciąganiu liny.
II miejsce w punktacji łącznej w podnoszeniu odważnika.
II miejsce w podnoszeniu odważnika powyżej 80 kg.
II miejsce w podnoszeniu odważnika do 80 kg.
II miejsce w podnoszeniu odważnika do 60 kg.
VI miejsce w LA kobiet ? punktacja łączna.
III miejsce w biegu na 400 m ? Sadło Mariusz.
II miejsce w skoku w dal ? Sadło Mariusz.
III miejsce w koszykówce kobiet.
III miejsce w piłce ręcznej mężczyzn.
IV miejsce w klasyfikacji gmin.
IV miejsce w klasyfikacji klubów ? LZS Chroberz.
VI miejsce w łącznej klasyfikacji powiatów.
VIII Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski LZS ? Biały Dunajec 20 ? 23.02.2003
III miejsce w klasyfikacji drużynowej.
I miejsce ? śniegowy tor przeszkód ? Magdziarz Tomasz.
IV miejsce ? śniegowy tor przeszkód ? Sadło Mariusz.
III miejsce w klasyfikacji powiatowej.
V miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
I miejsce ? Judasz Adrian.
II miejsce ? Golowski Sebastian.
V miejsce ? Okopień Jacek.
VI miejsce ? Kurczyna Konrad.
XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkół Rolniczych LZS ? Białystok 13 ? 15.06.2003
I miejsce ? rowerowy tor przeszkód ? Damian Małkowski.
I miejsce za najlepszą kronikę turystyczną.
II miejsce klasyfikacji szkół.
IV miejsce za opracowanie projektu obozu wędrownego.
II miejsce w końcowej klasyfikacji wojewódzkiej.
VII Ogólnopolskie Igrzyska LZS ? Zielona Góra 27 ? 28.08.2003
II miejsce ? zgadywanka turystyczna ? Paweł Stalica (srebrny medal Igrzysk).
IV miejsce w klasyfikacji końcowej województw.
XV Ogólnopolski Rajd Pieszy LZS ,,Szlakami kultury ? szlakami cystersów? ? Pińczów 12 ? 14.09.2003
I miejsce w klasyfikacji drużynowej.
II miejsce ? sprawnościowy tor przeszkód ? Majcher Łukasz.
III miejsce ? sprawnościowy tor przeszkód ? Czarnecki Tomasz.
II miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
Wojewódzkie Letnie Igrzyska Rekreacyjno ? Sportowe LZS ? Łopuszno 27.09.2003
II miejsce w klasyfikacji LZS.
II miejsce w klasyfikacji gmin.
II miejsce drużynowo w podnoszeniu odważnika.
II miejsce indywidualnie w podnoszeniu odważnika.
III miejsce ? podnoszenie odważnika do 60 kg ? Zasada Tomasz.
II miejsce w przeciąganiu liny.
II miejsce w piłce ręcznej mężczyzn.
III miejsce w koszykówce kobiet.
II miejsce w skoku w dal ? Mariusz Sadło.
IV miejsce w skoku w dal ? Kamiński Damian.
VII miejsce w skoku w dal ? Łuszcz Rafał.
II miejsce w pchnięciu kulą ? Włoch Magdalena.
IV miejsce w pchnięciu kulą ? Salwierak Agnieszka.
Turniej Piłkarski z okazji 30 ? lecia LZS w Chrobrzu ? Chroberz 05.10.2003
II miejsce ? Zespół Szkół Rolniczych w Chrobrzu.