Home » Aktualności » Wycieczka dydaktyczna – Sielpia i okolice.

 

Wycieczka dydaktyczna – Sielpia i okolice.

 

W dniach od 2 do 4 października 2024  roku uczniowie  ZSCKR w Chrobrzu (klasy: III i IV ) mieli okazję przeżyć prawdziwą przygodę, łączącą historię, rozrywkę i aktywność sportową. W ramach wycieczki odwiedziliśmy fascynujące miejsca i wzięliśmy udział w lekcji historycznej, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Wyprawę zorganizowali nasi wychowawcy: Ilona Ziółkowska, Iwona Orządała-Bandoła, Dorota Taler i Tomasz Czyszczoń.

Nasza podróż rozpoczęła się w Muzeum Polskiej Motoryzacji XX wieku. Zobaczyliśmy tam niezwykłe eksponaty, które przybliżyły nam historię polskiego przemysłu samochodowego. Od klasycznych Fiatów po unikatowe konstrukcje z okresu PRL-u – każdy eksponat opowiadał własną historię.

Po odkrywaniu świata motoryzacji, udaliśmy się do parku trampolin „FlySky”, gdzie mogliśmy dać upust energii i poczuć prawdziwą radość. Ścianka wspinaczkowa, park linowy,  akrobacje i skoki wywoływały śmiech i prawdziwy przypływ adrenaliny.

W kolejnym dniu  naszej wyprawy udaliśmy się do  „Parku Legend” w Nowej Słupi. Spacerując po interaktywnym muzeum mogliśmy przenieść się w świat czarownic i diabłów oraz innych tajemniczych stworzeń, które zamieszkiwały te ziemie. Poznaliśmy podania, które przybliżyły nam historię powstania Kielc oraz Gór Świętokrzyskich.

Wieczorem poszliśmy do kina na film edukacyjny pt.  „Grupa AA”, który poruszył nas i skłonił do refleksji na temat uzależnień.

W ostatnim dniu  wyprawy uczestniczyliśmy w  lekcji historycznej o żołnierzach wyklętych w Muzeum Myśli Patriotycznej w Kielcach. Dowiedzieliśmy się o losach tych niezwykłych ludzi, którzy walczyli o wolność Polski po II wojnie światowej. Ich historia to przykład niezwykłej odwagi, poświęcenia i patriotyzmu.

Wycieczka szkolna była dla nas nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do poszerzenia wiedzy, rozwijania pasji i budowania więzi między nami. To doświadczenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci i z pewnością wzbogaciło naszą wiedzę o historii i kulturze naszego regionu..

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar