Home » Aktualności » Wojskowa Gra Terenowa 11 listopada 2022r.

 
 

Wojskowa Gra Terenowa 11 listopada 2022r.

 
 

W dniu 11  listopada 2022 r. dwie drużyny Naszej szkoły brały udział w ?Wojskowej Grze Terenowej? w miejscowości Jędrzejów zorganizowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Uczniowie jak i nauczyciele musieli wykonać zadania z zakresu tj. odpowiedzieć na pytania z zakresu najnowszej wojskowości, umieć posługiwać się mapą w terenie, ?rozminować pole?, wykonać schron jak i samemu się zamaskować, można też było rzucić granatem F-1 treningowym , a także rozłożyć i złożyć  5,56 mm karabinek wz. 1996 ?BERYL?. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki, a następnie udali się na poczęstunek w postaci żołnierskiej grochówki. Wszyscy ewentualni kandydaci do służby wojskowej mogli się choć trochę zaznajomić z tym wymagającym rzemiosłem.

Opiekunowie Piotr Żebrowski, Krzysztof Najberek.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar