Home » Aktualności » Wyjazd edukacyjny do Kombinatu Rolnego w Kietrzu

 

Wyjazd edukacyjny do Kombinatu Rolnego w Kietrzu

 

Nasi uczniowie uczestniczący w projekcie Świętokrzyskie ZSCKR kształcą nowocześnie i adekwatnie do aktualnych wyzwań udali się na ostatni już w ramach projektu wyjazd edukacyjny tym razem do Kombinatu Rolnego w Kietrzu.

Kombinat Rolny Kietrz to 60-letnia tradycja, 8,5 tys. ha ziemi przeznaczonej pod uprawę i 9 tys. sztuk bydła.

Działalność Kombinatu Rolnego w Kietrzu robi wielkie wrażenie. To prawdziwe przedsiębiorstwo, prowadzące działalność w wielu obszarach uprawia się tu pszenicę ozimą, buraki cukrowe, kukurydzę, rzepak ozimy oraz rośliny przeznaczone na paszę

W okresie letnim i jesiennym praktycznie kombinat pracuje przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Kombinat Rolny Kietrz od lat jest jednym z ważniejszych pracodawców w regionie, zatrudniając na stałe ponad 300 osób.

Druga bardzo ważna gałąź działalności to produkcja mleczna. W sumie około 9 tys. sztuk bydła (w tym około 3,7 tys. krów mlecznych) co z kolei gwarantuje aż 108 tys. litrów mleka każdego dnia, natomiast rocznie fermy kietrzańskiego kombinatu produkują około 39 milionów litrów mleka!

Co ciekawe, obok typowo rolniczej działalności, kombinat prowadzi własną stację paliw, udostępniając ją mieszkańcom, a nawet sprzedaje energię cieplną wytwarzaną przez własną ciepłownię.

Opiekunem uczniów był Pan Artur Sakwa

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar