Home » Aktualności » Wycieczka w Góry

 
 

Wycieczka w Góry

 
 

29 i 30 września 2022 roku uczniowie klas I, II i III wraz z wychowawcami klas: Dorotą Fabian, Tomaszem Czyszczoniem, Iloną Ziółkowską oraz Iwoną Orządałą-Bandołą wyjechali do Poronina na dwudniową wycieczkę edukacyjną. Wyjazd rozpoczęli od Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, w którym zapoznali się z trzecią, co do wielkości kolekcją zegarów słonecznych na świecie. Zwiedzili też zespół wnętrz zabytkowych: mieszkanie Przypkowskich z początku XX w., apartament z XVIII w., piwnice ze zbiorami dawnej gastronomii i farmacji oraz bibliotekę pełną starodruków. Następnie w Krakowie odwiedzili Muzeum Nowej Huty i dwie wystawy: ?Plac Centralny.W poszukiwaniu centrum? oraz ?Atomową grozę. Schrony w Nowej Hucie?, gdzie w podziemiach dawnego Kina Światowid zapoznali się z historią schronów przeciwlotniczych. Po tak ciekawych lekcjach muzealnych uczniowie już prosto udali się w kierunku Podhala, by później cieszyć się wieczornym relaksem w Termach Chochołowskich?. Kolejny dzień był również pełen atrakcji: oczywiście wypoczynek w cudownym klimacie górskim oraz kino – komedia ?Zołza?. Uczniowie wrócili do domu szczęśliwie, pełni wrażeń, choć zmęczeni. Wycieczka była wspaniała. Następnym razem pojedziemy na dłużej tylko, że już w aurze zimowej ?.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar