Home » Aktualności » Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym

 

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym

 

Miło nam poinformować, iż reprezentacja naszej szkoły w składzie Patryk Steckiewicz i Jakub Niedopytalski zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Szkół Rolniczych „Józef Piłsudski – człowiek czynu i legendy” pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy.

Celem konkursu było m.in. rozwijanie zainteresowań tradycjami narodowymi i lokalnymi, pogłębienie wśród młodzieży wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim oraz upowszechnienie wzorca osobowego Marszałka jako wiernego Polaka, patrioty i męża stanu.

Do konkursu przystępowały dwuosobowe zespoły szkolne z całej Polski, a ich zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnej. Opiekunem zespołu z Technikum w Chrobrzu była pani Teresa Ryczek.

Nasi uczniowie, Jakub i Patryk, stworzyli pokaz pt. ?Śladami Józefa Piłsudskiego w moim regionie?, w którym oprócz biografii Marszałka przedstawili miejsca Jego pobytu oraz upamiętnienia na Ponidziu i Kielecczyźnie, takie jak Jędrzejów, Czarkowy, Grudzyny, Pińczów, Chroberz i Opatowiec. Prezentacja zawiera również bogaty zbiór archiwalnych zdjęć, reprodukcji oraz fotografii z prywatnych zasobów autorów.

Serdecznie gratulujemy!

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar