Home » Aktualności » Sprzątanie Świata 2020

 

Sprzątanie Świata 2020

 

Uczniowie naszej szkoły ponownie włączyli się w akcję Sprzątanie Świata, która w Polsce odbywa się już po raz dwudziesty siódmy. Tego roku przebiega ona pod hasłem: ?Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”

I choć tegoroczna akcja niewątpliwie różni się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom i to my musimy o niego zadbać. Jak pokazują badania, na co dzień zużywamy bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki? to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają.

W naszej szkolnej akcji wzięli udział uczniowie klasy I i III. Grupa pod opieką pani Małgorzaty Sternak sprzątała otoczenie budynków szkolnych oraz teren parku wzdłuż ul. Parkowej.

Zachęcamy innych do dołączenia się  do akcji. Razem posprzątajmy Polskę wzdłuż i wszerz!

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar