Home » Aktualności » Polska wieś w Europie – Olimpiada.

 

Polska wieś w Europie – Olimpiada.

 

„Polska wieś w Europie” – pod takim hasłem w dniach 21 -22 marca 2024 roku przebiegał półfinał olimpiady, której celem było promowanie wiedzy o miejscu polskiego rolnictwa w Unii Europejskiej. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu reprezentowali uczniowie z klas II i IIITR: Dawid Ciesielski, Dominik Smogór i Kajetan Wawrzykowski.

Patronat honorowy nad olimpiadą objęli: Janusz Wojciechowski – Komisarz UE ds. rolnictwa oraz Czesław Siekierski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Etap regionalny Olimpiady zorganizowany został w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Radomiu. Udział wzięło 11 szkół , dla których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pierwszy dzień spotkania poświęcono na integrację uczestników poprzez udział w warsztatach na temat „20 lat Polski bez UE”. W drugim dniu, uczestnicy olimpiady rozwiązali test, składający się z 50 zadań, za które łącznie mogli uzyskać 150 punktów. Uczniowie oraz opiekunowie grup mieli również okazję obejrzeć wystawę malarstwa Idowu Oluwaseuna, nigeryjskiego artysty, należącego do czołówki afrykańskich malarzy mieszkających i tworzących w Stanach Zjednoczonych. Szczególne miejsce w jego twórczości zajmuje problem funkcjonowania w społecznościach afrykańskich ludzi dotkniętych albinizmem – ofiar dyskryminacji i przemocy

Chociaż uczniom naszej szkoły nie udało się zakwalifikować do ogólnopolskiego etapu olimpiady, to udział w wydarzeniu jest dla nich inspiracją do podjęcia aktywności związanych z działalnością Unii Europejskiej, jak również rozwój osobisty i zdobywanie nowych doświadczeń.

Opiekun: Marzena Tęcza

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar