Home » Aktualności » Poetycki challenge z Szymborską.

 

Poetycki challenge z Szymborską.

 

„Niektórzy lubią poezję”, jak sugeruje w wierszu Wisława Szymborska „Niektórzy – czyli nie wszyscy. Nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość”, my natomiast staramy się przełamywać stereotypy i podejmujemy wyzwanie związane z czytaniem poezji!

19 października 2023 roku młodzież ZSCKR w Chrobrzu przygotowała lekcję o Wisławie Szymborskiej skierowaną do uczniów klasy Vl a Szkoły Podstawowej nr 1 w Pińczowie.

Celem wydarzenia była promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, uwrażliwienie na wartość poezji oraz zachęcenie uczniów do sięgania również po utwory liryczne.

Lekcja składała się z dwóch części: pierwszej – informacyjnej, dotyczącej życia i twórczości naszej noblistki oraz drugiej – refleksyjnej, podczas której młodzież zaprezentowała poezję Szymborskiej. Zajęcia zostały zwieńczone fantastyczną loterią, zainspirowaną pomysłem samej poetki, która podobną zabawę organizowała dla swoich przyjaciół.

Lekcję poprowadziły: bibliotekarka z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Pińczowie, Pani Grażyna Zuchowicz i nauczycielka języka polskiego Iwona Orządała-Bandoła.

Szkołę reprezentowali uczniowie: Gabriela Woźniak, Natalia Czerw i Kacper Dudzik.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar