Home » Aktualności » Piknik z Produktem Polskim – Bitwa Regionów 2022 w Kijach

 

Piknik z Produktem Polskim – Bitwa Regionów 2022 w Kijach

 

Gmina Kije znalazła się na liście 12 miejscowości w województwie świętokrzyskim, w których odbywać się będą Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM.

Na zamku kasztelańskim do rywalizacji przystąpiło 10 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu pińczowskiego, których rywalizacja polegała na przygotowaniu potrawy charakterystycznej dla swojego regionu.

Powiatową, pińczowską rywalizację wygrała Kaczka po Dzierąsku, przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Dzierążni zajmując tym samym I miejsce. Królik w kapuście z grzybami i kartoflami przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Skałczanki w Bogucicach Pierwszych podbił kulinarne podniebienia Jury zdobywając II miejsce. Natomiast panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kokocie za Ziemniaczane pierogi z barszczem zdobyły trzecią nagrodę.

Nasza szkoła również uczestniczyła w Pikniku. Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych częstowali ? poza konkursem ? uczestników imprezy różnymi smakołykami przygotowanymi przez siebie.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar