Home » Aktualności » Nowe pomoce naukowe

 

Nowe pomoce naukowe

 

W ramach realizowanego w Naszej Szkole projektu ,,Świętokrzyskie ZSCKR kształcą nowocześnie i adekwatnie do aktualnych wyzwań” zakupione zostały kolejne pomoce naukowe do pracowni żywienia oraz techniki rolniczej.

Drukarka 3D – pozwala na drukowanie 3D z wielu filamentów, których temperatura topnienia mieści się w zasięgu temperaturowym głowicy. Nowa wersja obsługuje również głowicę, pozwalającą na wytłaczanie dwóch materiałów jednocześnie. Drukarka posiada system wymiennych głowic, umożliwiających drukowanie 3D z jednego lub dwóch materiałów, frezowanie CNC, grawerowanie i cięcie laserem oraz drukowanie 3D z materiałów półpłynnych i gęstych mas.

Zestaw automatycznego sterowania – nawigacje satelitarne GPS stają się coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem wykorzystywanym w prowadzeniu ciągników i maszyn rolniczych na pasach równoległych w celu wyeliminowania zakładek lub omijaków. Najbardziej zaawansowane rozwiązania czynią to w sposób w pełni automatyczny z dokładnością sięgającą nawet 1-2 cm, wykorzystując sygnał RTK GPS.

Zakupiony sprzęt umożliwi naszej młodzieży kształcącej się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych i technik rolnik dostęp do najnowszej technologii.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar