Home » Aktualności » NOC SÓW 2023

 

NOC SÓW 2023

 

Pińczowscy harcerze włączyli się w ogólnopolską akcję NOC SÓW 2023, organizowaną już po raz 12 przez Stowarzyszenie „Jestem na pTAK!” Na wszystkich czekało moc atrakcji, a w przygotowanie upominków włączyło się wiele instytucji ??Urząd Miasta w Pińczowie Muzeum Regionalne w Pińczowie Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe Nadleśnictwo Pińczów, patronat nad Wydarzeniem sprawował Burmistrz Włodzimierz Badurak, nagrodę grand prix za najpiękniejszą SOWĘ wręczyła pani Beata Kita.

W konkursie zwyciężyła praca Joanny Dudkiewicz z DW przy ZSCKR w Chrobrzu. Na wydarzeniu gościliśmy pana Tadeusza Ptaka z Ptasiego Azylu w Złotej, który przyjechał ze swoimi podopiecznymi sowami – puszczykiem i płomykówką. Pan Dariusz Wiech zapoznał wszystkich uczestników ze zwyczajami sów i swoją barwną opowieścią zachwycił dzieci i ich rodziców. Bardzo wyczekiwaną chwilą było rozstrzygnięcie Gry Miejskiej, podczas której zuchy i harcerze poszukiwali „sów” ukrytych w charakterystycznych miejscach Pińczowa. Następnie wszyscy udali się na nocną wyprawę „W poszukiwaniu pińczowskich sów”, grupy poprowadzili znakomici specjaliści: pan Waldemar i z asystentką z Nadleśnictwa Pińczów, Pani Magdalena Skrzypek i Dariusz Wiech z Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Anna Steckiewicz.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar