Home » Aktualności » Narodowe Czytanie 2023

 

Narodowe Czytanie 2023

 

9 września 2023 roku odbyła się już 12. edycja Narodowego Czytania. Ogólnopolską akcję organizuje Kancelaria Prezydenta RP, przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury. Oczywiście uczniowie naszej szkoły – Natalia Czerw i Mariusz Gałka pod opieką nauczycieli języka polskiego:  Iwony Orządała-Bandoły i Małgorzaty Sternak  kolejny raz uczestniczyli w tym fantastycznym przedsięwzięciu, czytając lekturę Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Tegoroczne wydarzenie czytelnicze zorganizowane przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Pińczowie odbyło się w plenerze nad Zalewem Pińczowskim, w Klubie Wodnym Kon-Tiki Pińczów. Uczniowie reprezentujący ZSCKR w Chrobrzu dodatkowo wcielili się w bohaterów powieści E. Orzeszkowej, bowiem założyli kostiumy obrazujące modę epoki pozytywizmu i starali się oddać klimat minionych wieków. Było cudownie!

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w imprezie i czekamy na 13. edycję.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar