Home » Aktualności » Kurs Kelner – Barman – Kelner od win

 

Kurs Kelner – Barman – Kelner od win

 

W dn. 21-22 maja odbył się w naszej szkole 15-godzinny kurs „Kelner – Barman – Kelner od win” prowadzony przez Pana Grzegorza Górnika z Akademii Kelnerskiej. Kurs został zorganizowany dla osób dorosłych – słuchaczek bezpłatnego kursu kwalifikacyjnego w zawodzie kucharz. Podczas kursu uczestniczki zapoznały się m.in. z zasadami serwowania potraw, zastosowaniem specjalnej zastawy stołowej czy prawidłowym nakryciem stołu bielizną stołową. Słuchaczki ćwiczyły także prawidłowe noszenie tacy, flambirowanie potraw, zastosowanie sztućców w serwisie francuskim, sporządzanie drinków oraz otwieranie wina musującego szablą. Uczestniczki kursu miały także możliwość degustacji homara, ślimaków, kawioru z jesiotra i ostryg.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar