Home » Aktualności » Kurs Baristyczny

 
 

Kurs Baristyczny

 
 

Uczniowie uczestniczący w projekcie ,,Świętokrzyskie ZSCKR kształcą nowocześnie i adekwatnie do aktualnych wyzwań” wzięli udział w kursie baristycznym. Kurs zorganizowała Akademia Sztuki Restauracyjnej którą prowadzi Pan Marcin Włodarczyk.

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Większość z nas nie wyobraża sobie poranka bez tego aromatycznego naparu przygotowywanego na różne sposoby. Jedni lubią kawę z ekspresu automatycznego, inni wolą parzoną lub rozpuszczalną, a jeszcze inni korzystają z różnych alternatyw.

Kurs baristyczny przeznaczony jest dla wszystkich pragnących nauczyć się przygotowywać ten napój zgodnie ze sztuką. Tak, aby każde espresso zachowywało odpowiednie cechy, caffe latte macchiato miało zawsze zaznaczone warstwy, a kawa po irlandzku niekoniecznie była zwieńczona bitą śmietaną z aerozolu. Nawet najmniejsze serce lub rozetka potrafi wydobyć delikatny uśmiech i zadowolenie. Latte Art, bo o nim mowa to sztuka tworzenia wzorów i rysunków, z odpowiednio spienionego mleka na powierzchni espresso.

Bardzo dziękujemy za profesjonalne przeprowadzenie kursu.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar