Home » Aktualności » Krzysztof Pieczyrak Laureatem Finału Krajowego OWIUR

 

Krzysztof Pieczyrak Laureatem Finału Krajowego OWIUR

 

Na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się finał krajowy XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych, najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Po uroczystym otwarciu zmagań w Auli Kryształowej SGGW (dokonał tego dr hab. Wiesław Świderek, przewodniczący Komitetu Głównego OWiUR) przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy olimpijczyków. Pierwszym etapem zmagań był test. W każdym z 11 bloków tematycznych należało udzielić odpowiedzi na 60 pytań, następnie uczniowie przystępowali do 3 zadań praktycznych sprawdzających umiejętności z poszczególnych działów. Naszą szkołę reprezentował absolwent Krzysztof Pieczyrak który do eliminacji centralnych zakwalifikował się zajmując III miejsce w eliminacjach okręgowych. W finale krajowym dział produkcja roślinna w którym uczestniczył rywalizowało 22 uczestników, Krzysiek pokazał na co go stać zajmując wysokie VII miejsce i otrzymał Tytuł Laureata.

Krzyśkowi życzymy wielu takich sukcesów w życiu i mamy nadzieję że będzie on inspiracją dla wszystkich obecnych i przyszłych uczniów naszej szkoły.

Opiekun Tomasz Czyszczoń

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar