Home » Aktualności » IV Krajowe Dni Pola Sielinko.

 

IV Krajowe Dni Pola Sielinko.

 

W terminie 3-5 czerwca 2023 r. odbyły się Krajowe Dni Pola Sielinko 2023,  ostatnim akcentem imprezy był Dzień Młodego Rolnika, w całości poświęcony uczniom szkół średnich.

Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klas: I RAH i III RŻO: Zuzanna Dybowska, Katarzyna Liberek, Wiktoria Rzepa, Igor Pawlik i Jerzy Sabat.

Mogli oni uczestniczyć w lekcjach polowych poświęconych nowoczesnemu rolnictwu, doradztwu rolniczemu, energii dla rolnictwa czy ogrodnictwu. Ponadto, można było obejrzeć na żywo pokazy polowe, wystawę zwierząt, oraz spotkać się z Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszardem Bartosikiem.

Dzień Młodego Rolnika był ostatnim akcentem tegorocznych Dni Pola, które stanowiły największe wydarzenie rolnicze w Polsce.

IV Krajowe Dni Pola Sielinko 2023 zostały objęte?patronatem honorowym?ministra rolnictwa i rozwoju wsi Roberta Telusa, wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego, marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka, Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Opiekunami uczniów byli: Pan Piotr Żebrowski i Pan Zbigniew Doroz.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar