Home » Aktualności » Dzień Myśli Braterskiej

 

Dzień Myśli Braterskiej

 

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej Komenda Hufca ZHP w Pińczowie przysłała nam Serdeczne myśli Braterskie. To święto upamiętniające rocznicę urodzin twórcy światowego skautingu sir Roberta Baden-Powella oraz jego ukochanej żony Olave. Harcerki i harcerze zapisali w dziejach naszego narodu wiele pięknych, chlubnych i bohaterskich kart. Pamiętajmy, że zarówno w okresie, gdy na naszych ziemiach rodził się skauting, jak też w Drugiej Rzeczypospolitej, wreszcie zaś w konspiracji lat 1939-1945 funkcjonowały obok siebie różne nurty harcerstwa. Wszystkie je łączyła wspólna idea służby Bogu, bliźniemu i ojczyźnie. W Dniu Myśli Braterskiej życzymy wszystkim polskim skautom, aby zawsze spotykali się w miejscach, gdzie Polska i Polacy będą najbardziej potrzebować harcerskich pomocnych dłoni, jasnych umysłów i gorących serc.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar