Home » Aktualności » Bieg Tropem Wilczym

 

Bieg Tropem Wilczym

 

Prawie sześćdziesięciu uczestników po raz czwarty wzięło udział w Biegu Tropem Wilczym, który stał się już tradycją wpisaną w chroberski kalendarz. W niedzielę, 4 marca wszyscy chcący uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych pojawili się przed Pałacem Wielopolskich, gdzie swój początek miała trasa biegu.

 

biegtropemwilczym1.jpg

Punktualnie w południe sprzed pałacu zawodnicy wystartowali. Pokonali dystans – 1963 metrów, symbolicznej daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego ? Józefa Franczaka pseudonim Lalek. Bieg w Chrobrzu był częścią ogólnopolskiej akcji biegowej, która zgromadziła ponad 70 tysięcy biegaczy z 330 miejscowości z całego kraju i również zza granicy.

biegtropemwilczym2.jpg

– Kiedy cztery lata temu włączyliśmy się w ogólnopolski projekt uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych – uczestniczyło tylko 70 miast a wśród nich nasza mała miejscowość Chroberz. Z roku na rok przybywa miejscowości i zawodników, dlatego można śmiało powiedzieć, że jest to największy bieg w Polsce. Mimo wielkich obaw jaka będzie pogoda, wszystko powiodło się wspaniale w ciepłych promieniach marcowego słońca – mówili Anna i Stanisław Steckiewicz, pomysłodawcy organizacji biegu w Chrobrzu, który mógł się odbyć przy wsparciu Starostwa Powiatowego oraz Władysława Podrazy z Nieprowic.

Podczas niedzielnego wydarzenia nie mogło zabraknąć starosty Zbigniewa Kierkowskiego, który również wziął czynny udział w biegu, jaki wpisany jest w powiatowy kalendarz imprez upamiętniających 100-lecie odzyskania Niepodległości.

Organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Fundacja Wolność i Demokracja w Warszawie, a lokalnie Ludowo Uczniowski Klub Sportowy CHROBRY przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu.

 

Szczegółowa klasyfikacja:

1. Jan Kasza

2. Mateusz Modrzewiecki

3. Dawid Giereś

4. Dominik Szostak

5. Bartek Góras

6. Michał Obałek

7. Artur Stawiarz

8. Mateusz Kwiecień

9. Krystian Grochowina

10. Mateusz Godzic

11. Michał Marciszewski

12.Sebastian Kamiński

13. Aleksandra Misztal

14. Damian Sobczyk

15. Jakub Tomporowski

16. Michał Modrzewiecki

17. Gabriel Pruś

18. Bartosz Ptaś

19. Zuzanna Nowak

20. Mateusz Piątek

21. Igor Litwiński

22. Dawid Guzikowski

 Kategoria OPEN:

1. Jan Kasza, Aleksandra Misztal

2. Dawid Giereś, Zuzanna Nowak

3. Dominik Szostak, Oliwia Tułak

Kategoria ZSCKR:

1. Mateusz Modrzewiecki, Aleksandra Kozik,

2. Bartek Góras, Martyna Paździórska

3. Michał Obałek

Kategoria Szkoła Podstawowa:

1. Igor Litwiński, Majka Natwora,

2. Michał Bednarski,

3. Szymon Wojda.

Najmłodszy uczestnik: Weronika Kasza,

Najstarszy uczestnik: Bogusław Fortuna.

 

Tekst i foto: www.powiat.pinczow.pl

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar