Home » Aktualności » AGRO EKO LAB

 
 

AGRO EKO LAB

 
 

Zakończyliśmy projekt – innowację AGRO EKO LAB polegającą na wprowadzaniu treści ekologicznych oraz przybliżaniu inicjatyw konsumenckich, krótkich łańcuchów dostaw i zasad działania kooperatyw.

AGRO EKO LAB to pomysł, aby wyposażyć młodych rolników kończących edukację w szkole rolniczej w wiedzę na temat prowadzenia uprawy metodami ekologicznymi i tradycyjnymi oraz sprzedaży bezpośredniej plonów do zorganizowanych grup konsumentów. Mniejsze gospodarstwa mają coraz większe problemy z opłacalnością produkcji, a niskie dochody towarzyszące ciężkiej pracy zniechęcają młodych ludzi do pozostawania na gospodarstwie. Jednocześnie większość konsumentów narzeka na utrudniony dostęp do zdrowej żywności, która ? jeśli już pojawia się w nielicznych sklepach sieciowych? jest zbyt droga na kieszeń większości nabywców. Innowacja pomaga rozwiązywać oba powyższe problemy.

Może to stanowić nową perspektywę uczestnictwa w rynku rolnym dla małych gospodarstw.

Projekt zakończył się warsztatami dla uczniów, prowadzonymi przez specjalistkę w dziedzinie inicjatyw konsumenckich oraz sprzedaży i produkcji ekologicznej, propagatorkę zdrowego odżywiania – Marię Hirowską.

Dziękujemy uczniom za udział, aktywność i zaangażowanie na zajęciach zarówno stacjonarnych jak i na wyjeździe studyjnym.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar