Home » Aktualności » AGRO EKO LAB – wyjazd studyjny

 
 

AGRO EKO LAB – wyjazd studyjny

 
 

W dniach 24-25. 10.2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Ekologicznego Gospodarstwa Rolnego państwa Moniki Styczek ? Kuryluk i Roberta Kuryluka, położonego w Holeszowie w woj. lubelskim. Wyjazd był jednym z elementów projektu innowacyjnego AGRO EKO LAB, związanego z poszerzaniem wiedzy o ekologicznej produkcji żywności, zasadach przetwórstwa oraz umiejętności tworzenia krótkich łańcuchów dostaw. Uczestnicy mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat założeń rolnictwa ekologicznego, technologii uprawy roślin uprawianych w gospodarstwie, takich jak kozłek lekarski, orkisz, dynia oleista, obserwować zbiór z użyciem specjalistycznych maszyn a także dowiedzieć się, jak organizowana jest sprzedaż produktów. Dodatkową atrakcją był pobyt w Ośrodku Edukacji Regionalnej ?Kraina Rumianku?, znajdującym się w położonym nieopodal Hołownie, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz zwiedzić manufakturę zielarską.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar