Home » Aktualności » Zmarł Bronisław Madej

 

Zmarł Bronisław Madej

 

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. W wieku 76 lat zmarł Pan Bronisław Madej, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Rolniczych w Chrobrzu w latach 70-tych i 80-tych XX wieku.

W 1973 roku założył klub sportowy LKS Przełom Chroberz, który działał na wielu polach upowszechniania kultury fizycznej, m.in. turystyka, lekkoatletyka, podnoszenie ciężarów, piłka ręczna. Wraz z dyrektorem ZSR Tadeuszem Kardynałem powołali zespół piłki ręcznej chłopców i dziewcząt. Te ostatnie zgłoszone zostały do Ligi Okręgowej, gdzie zajęły I miejsce. Awansowały do III ligi gdzie rywalizowały i wygrywały z tak mocnymi ośrodkami piłki ręcznej jak Kielce czy Lublin.

W 1980 roku ZSR Chroberz zajął IV miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Rolniczych i Leśnych. Uczniowie z ogromnymi sukcesami uczestniczyli w ogólnopolskich spartakiadach. Był inicjatorem budowy stadionu sportowego w Chrobrzu, na którym obecnie rywalizuje Strzelec Chroberz.

Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 11 września 2021 r. o godz. 16:30 w kościele parafialnym w Koniemłotach.

Na podstawie: chroberz.info, Paweł Bochniak

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar