Home » Aktualności » Wykład o powstaniu styczniowym.

 

Wykład o powstaniu styczniowym.

 

W bieżącym roku mija 160. rocznica wybuchu powstania styczniowego. O tym ważnym wydarzeniu historycznym opowiadali nam dziś panowie: Robert Mazur – dowódca Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich oraz Ksawery Smurzyński należący do Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów.

Panowie w ciekawy sposób ukazali historię powstania, które rozgrywało się także na Ponidziu, nie omijając Chrobrza i jego okolicy. Poznaliśmy ciekawostki dotyczące tego wydarzenia, a także mogliśmy zapoznać się z rekwizytami.

Spotkanie było bardzo interesujące i wzbogaciło naszą wiedzę.

Organizatorzy spotkania: Teresa Ryczek, Ewa Rzepa.

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar