Home » Aktualności » Uroczysty apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.

 

Uroczysty apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.

 

25 kwietnia 2023 r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu, uczniowie odczytali fragmenty „Ustawy Rządowej z dnia 3 Maja 1791 roku”, „Przestrogi dla Polski” Stanisława Staszica, „O poprawie Rzeczypospolitej” Andrzeja Frycza Modrzewskiego, a także recytowali wiersze patriotyczne autorstwa Franciszka Karpińskiego, Adama Naruszewicza, Ignacego Krasickiego, Marii Konopnickiej i Jana Kochanowskiego. Zaśpiewaliśmy „Mazurka 3 maja” i „Poloneza 3 maja”.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor ZSCKR w Chrobrzu Anna Lach, uświadamiając uczniom doniosłość Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Natomiast 27 kwietnia 2023 r. kilkunastu uczniów przystąpi do konkursu wiedzy historycznej ?Wokół Konstytucji 3 Maja 1791r. Edycja 2023 dla szkół ponadpodstawowych”, którego organizatorem są: Departament Szkolnictwa Wojskowego MON, Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie i Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne im. Kryptologów Polskich w Warszawie.

Konkurs zostanie przeprowadzony online. Życzymy powodzenia!

Obchody Święta 3 Maja przygotowały nauczycielki: Teresa Ryczek, Ewa Rzepa, Anna Steckiewicz.

Zdjęcia: I. Orządała-Bandoła.

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar