Home » Aktualności » Nasz udział w Festiwalu Piosenki Niezłomnej

 

Nasz udział w Festiwalu Piosenki Niezłomnej

 

Grupa uczniów ZSCKR w Chrobrzu wzięła udział w wojewódzkich eliminacjach do V Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza Kima zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie PASSIONART oraz Fundację ARMII KRAJOWEJ im. Franciszka Miszczaka w Londynie.

Festiwal ma na celu upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki oraz zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1956.

Z powodu sytuacji pandemicznej eliminacje odbywały się w formie zdalnej  zarejestrowany materiał video został przesłany organizatorom. Cztery uczennice Natalia Czerw, Katarzyna Kwiecień, Kinga Błajszczak oraz Katarzyna Zabiegło przy akompaniamencie Kacpra Czaplińskiego wykonały 2 utwory: Dziewczyna z granatem oraz Ojczyzno ma.

Uczestnicy Festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci m.in. koszulek okolicznościowych 100 lat Niepodległości.

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar