Home » Aktualności » Kuchnia w krajach UE.

 

Kuchnia w krajach UE.

 

Z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, a także z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, w klasie II technikum żywienia i usług gastronomicznych odbyła się lekcja biblioteczna połączona z zajęciami praktycznymi.

Podczas części teoretycznej uczniowie poznali kulinarne upodobania mieszkańców UE na podstawie wydawnictw znajdujących się w bibliotece szkolnej. Następnie skupiliśmy uwagę na kuchni włoskiej. Młodzież poznała jej walory oraz charakterystyczne cechy występujące w każdym regionie Włoch.

W części praktycznej uczniowie wykonali typowo włoskie dania: risotto i lasagne. Potrawy te wyróżniają się nie tylko smakiem – posiadają także ciekawą historię i tradycję.

Wydarzenie przygotowały nauczycielki: Anita Bogdan i Ewa Rzepa.

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar