Home » Aktualności » Zdrowa żywność magnesem rozwoju turystyki wiejskiej i agroturystyki

 

Zdrowa żywność magnesem rozwoju turystyki wiejskiej i agroturystyki

 

Uczennice klasy II TRŻ uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, pt.: Zdrowa żywność magnesem rozwoju turystyki wiejskiej i agroturystyki.

 

DSC_6662

 

Wszystkich uczestników powitał Prorektor WSEPiNM dr Zdobysław Kuleszyński, następnie młodzież wysłuchała wykładów: „GMO – korzyści i zagrożenia”-  dr Anny Niedzielskiej, „Najzdrowsze produkty pod polskim słońcem” – dr Jolanty Rysińskiej i „Żywność konwencjonalna a żywność ekologiczna”- zaprezentowany przez studentkę I roku Patrycję Bąk.

DSC_6684

 

Na zakończenie warsztatów odbyło się ogłoszenie wyników konkursu nt: „Zdrowe jadło turystycznym symbolem regionów Polski”. W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt prac z całego województwa świętokrzyskiego, a także z województw ościennych. Nagrody ufundowało Ministerstwo Rolnictwa. Z naszej szkoły na konkurs wpłynęły trzy prace przygotowane przez uczennice: Małgorzata Grzywna, która w prezentacji multimedialnej przedstawiła potrawy serwowane w gospodarstwie agroturystycznym w Jurkowie, Aleksandra Lichwała – Potrawy regionu Gór Świętokrzyskich i Weronika Sagan – przygotowała spot reklamowy Restauracji Monte Carlo z najlepszym „produktem regionalnym” w osobie poety Adama Ochwanowskiego. I choć prace nie zostały uhonorowane nagrodą były dla uczennic okazją do popisania się swoją kreatywnością i zdobycia nowych doświadczeń.

DSC_6662

 

 

 

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar