Home » Aktualności » XXI Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski LZS 3 – 6.03. 2016 r. w Białym Dunajcu

 
 

XXI Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski LZS 3 – 6.03. 2016 r. w Białym Dunajcu

 

Starsze wiadomości

DSCN2893

 

Tegoroczny XXI Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski LZS w Białym Dunajcu przeszedł już do historii. W pierwszy weekend marca, kiedy niestety ?śniegu było tyle co na lekarstwo? odbywał się skupiający pasjonatów białego szaleństwa rajd. Od zeszłego roku widać, że znów zaczyna się cieszyć popularnością wśród drużyn spod znaku LZS. W tym roku wystartowało 25 drużyn w dwóch kategoriach reprezentujących 7 województw. Nasze województwo reprezentowały dwie drużyny składające się z uczniów ZSCKR w Chrobrzu. Gratulacje należą się drużynie Chrobry w składzie: Daniel Malara, Tomasz Smaczyński i Patryk Prażuch, która zajęła I miejsce w bardzo wyrównanej rywalizacji i o 0,5 punktu pokonała drużynę    z Piotrkowa Trybunalskiego. Druga drużyna Nida w składzie: Paweł Zębala, Mateusz Kwiecień i Stanisław Steckiewicz zajęła miejsce w połowie stawki, co razem z punktami zdobytymi za promocję zagrody turystycznej w której mieszkali ? złożyło się na czwarte miejsce w klasyfikacji powiatowej i IV miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej. Jednak nie to jest najważniejsze, gdyż puchary już nam się w szkole nie mieszczą. Najważniejszą sprawą było zwycięstwo w konkurencjach indywidualnych pokonanie dwudziestu – paru zawodników, przy ogromnym dopingu zgromadzonej na stadionie publiczności. Dokonali tego: Tomasz Smaczyński  w Śniegowym Torze Przeszkód, zajmujący pierwsze miejsce i Daniel Malara  w sprawnościowym Biegu Narciarskim, biegu który z powodu braku śniegu musiał być rozegrany na zielonej trawie, ale mimo to dostarczył bardzo dużo emocji  z powodu rywalizacji ?łeb w łeb? z zawodnikiem Piotrkowa Trybunalskiego, obaj zostali sklasyfikowani na pierwszym miejscu. W czasie trwania sportowej rywalizacji w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu odbywała się promocja własnego Regionu, gdzie wszystkie ekipy prezentowały swoje stoiska. Na naszym stoisku Patryk Prażuch i Mateusz Kwiecień jako Baba Jaga zachęcali do odwiedzenia Ponidzia, a przede wszystkim do skosztowania doskonałej wody mineralnej ?Buskowianka?. Aby wyjazd w góry był maksymalnie wykorzystany pozostały czas wolny nasi uczniowie spędzali bardzo aktywnie: w poszukiwaniu śniegu nadającego się do jazdy na nartach udali się na wyciąg narciarski ?Sucha?    w okolicach najwyżej położonej miejscowości w Polsce ? Zębu,  rozsławionej przez urodzonego tam skoczka narciarskiego Kamila Stocha. Był też przejazd do Bukowiny Tatrzańskiej i na Słowację, oraz sesja zdjęciowa na Głodówce z widokiem na przepiękną panoramę Tatr. Ale największą atrakcją cieszyły się Termy  w Szaflarach wykorzystujące gorące pokłady wód geotermalnych Podhala.

DSCN2889

 

DSCN2909

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar