Home » Aktualności » XLVII Ogólnopolski i XXIII Międzynarodowy Narciarski Rajd Chłopski Rajcza ? Zwardoń ? Skalité ? Oščadnica ? 2015 r. 30 stycznia – 1 luty 2015 r .

 
 

XLVII Ogólnopolski i XXIII Międzynarodowy Narciarski Rajd Chłopski Rajcza ? Zwardoń ? Skalité ? Oščadnica ? 2015 r. 30 stycznia – 1 luty 2015 r .

 
 

DSCN0603 DSCN0601

„Bo takiego Rajdu nie najdziecie nika, co by były narty, taniec i muzyka” tymi słowami rozpoczął się tegoroczny  Rajd Chłopski w Rajczy. Nasze województwo reprezentowali uczniowie ZSCKR w Chrobrzu w składzie: Artur Łojowski, Kamil Lech, Mateusz Kwiecień, Daniel Malara,Patryk Prażuch, Piotr Doroz oraz Kazimierz Wieloch i Stanisław Steckiewicz. Już w piątek zaraz po przyjeździe do Rajczy, po rejestracji – Stanisław Steckiewicz i Artur Łojowski wystartowali w biegu narciarskim na 2 kilometry.

W drugim dniu, w sobotę o godz. 10.00 wszyscy uczestniczyli w barwnym korowodzie prowadzącym ulicami Rajczy. To jeden z najbardziej widowiskowych korowodów organizowanych w tym regionie. Każda z gmin biorących udział w przemarszu starała się zostać zapamiętana na długo, poprzez niepowtarzalny strój i ciekawe banery. Również Gmina Złota, jak co roku zaznaczyła swój udział. Po zakończonym oficjalnym otwarciu Rajdu i powitaniu wszystkich uczestników i gości odbyły się Targi Turystyczne na hali Zespołu Szkół. Nasze stoisko zostało przygotowane dzięki materiałom promocyjnym udostępnionym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Pińczowie, Uzdrowisko Busko ? Zdrój, Firmy Ponidzia: Natur-Vit pana Marka Płachty z Koperni i Agropole pana Władysława Podrazy z Nieprowic, Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe i LGD Ponidzie. Obok Hali, na stoku Compel odbywał się pokaz rzeźby w lodzie i Zjazd na Byle Cym, w którym nie udało się nam uczestniczyć, gdyż w tym samym czasie  na boisku Orlik wystartowaliśmy w Zimowym Pikniku Turystycznym, w ramach którego odbyły się zawody w minibiathlonie. Wieczorem od godz. 16.00 w Centrum Kultury w Rajczy zostało przygotowane wiele wydarzeń kulturalnych. Na scenie pojawiły się lokalne zespoły, a także goście ze Słowacji, gwiazdami wieczoru były kabarety: Czesław Jakubiec – kabaret Tenor oraz pochodzący z Dąbrowy Górniczej kabaret DNO. Wieczorne występy zakończył koncert Tekli Klebetnicy, zespołu folkowego, znanego z  telewizyjnego show ?Mam talent?. Około 22.00 mogliśmy podziwiać imponujący pokaz sztucznych ogni. Ostatnim dniem była Zimowa Niedziela w Zwardoniu i niezapomniany start naszych biegaczy narciarskich. W biegu na 3 km  wystartowali Patryk, Daniel, Kamil, Mateusz i Piotr a pół godziny później w biegu na 5 km Artur. Po zakończeniu zawodów na wszystkich czekał gorący posiłek obok pensjonatu „Na Beskidku”. Tegoroczny wyjazd możemy zaliczyć do bardzo udanych, oprócz zmagań sportowych każdą wolną chwilę w bogatym programie Rajdu wykorzystywaliśmy na naukę jazdy na nartach, korzystając z pięknej pogody i dużej ilości śniegu.

DSCN0628 DSCN0633 DSCN0607

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 
 

Accessibility Toolbar