Home » Aktualności » Wycieczki dydaktyczne do instytucji rolniczych

 

Wycieczki dydaktyczne do instytucji rolniczych

 

Jesienią bieżącego roku szkolnego, w ramach współpracy z Instytutem Zootechniki Państwowym Instytutem Badawczym w Balicach oraz Zakładami Wylęgu Drobiu „Malec” w Dąbówce k/Warszawy, uczniowie technikum rolniczego mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi kierunkami produkcji zwierzęcej i pracami badawczymi prowadzonymi przez w/w instytucje.

Pałac Radziwiłłów - obecnie siedziba dyrekcji Instytutu Zootechniki w Balicach.

Pałac Radziwiłłów – obecnie siedziba dyrekcji Instytutu Zootechniki w Balicach.

 

dav

Podczas konferencji pt. „Wdrażanie Krajowej Strategii zrównoważonego użytkowania i ochrony zasobów genetycznych zwierząt gospodarskich: osiągnięcia i wyzwania”, Balice, 19 października 2017 r.

Zakłady Wylęgu Drobiu „Malec” prowadzone przez doktora hab. Henryka Malca i doktor Lidię Malec, współpracują na polu naukowym z wieloma instytucjami naukowymi w kraju i za granicą.

Wizyty w Zakładach Doświadczalnych IZPIB w Balicach i Chorzelowie, pozwalają zaprezentować uczniom najnowsze trendy w produkcji zwierzęcej, prace naukowe, a także prace w zakresie ochrony gatunków i ras zachowawczych wpisanych w krajobraz oraz tradycję naszego kraju.

Ponadto współpracujemy z ościennymi hodowcami, niejednokrotnie już absolwentami naszej szkoły: W. Stankiem, M. i T. Szczęsnymi, jak również ważnymi instytucjami: Stadniną Koni w Michałowie, MZCHiRZ w Brześciu, czy jednostkami obsługującymi rolnictwo: ŚODR w Modliszewicach, ODR w Pińczowie, RiMR w Pińczowie.

Wycieczki odbyły się z inicjatywy nauczyciela przedmiotów zawodowych – Jerzego Wojtasika.

Tekst i zdjęcia: Jerzy Wojtasik.

 

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar