Home » Aktualności » Wycieczka dydaktyczna kl. II TŻiUG do Buska-Zdroju

 

Wycieczka dydaktyczna kl. II TŻiUG do Buska-Zdroju

 

 17 września 2014 r. grupa uczniów klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych Elżbiety Sadury, odbyła wycieczkę dydaktyczną do Buska-Zdroju, w ramach zajęć praktycznych z technologii gastronomicznej.

Wycieczka dydaktyczna do Buska-Zdroju

Wycieczka dydaktyczna do Buska-Zdroju

Najpierw zwiedziliśmy stylową restaurację „Gościniec” w Zamku Dersława (założyciela miasta), gdzie zostaliśmy zapoznani z wyposażeniem bufetu i kuchni oraz asortymentem potraw i napojów wg „Karty Menu”.

Wycieczka dydaktyczna do Buska-Zdroju

Wycieczka dydaktyczna do Buska-Zdroju

Następnie udaliśmy się do Herbaciarni  SMAK  KAWY  I  HERBATY, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez właściciela p. Janusza Omastę, który ciekawie opowiedział o swoich zagranicznych podróżach i prezentował sposób prażenia surowej kawy w małym prażaku.

Wycieczka dydaktyczna do Buska-Zdroju

Wycieczka dydaktyczna do Buska-Zdroju

Wycieczka dydaktyczna do Buska-Zdroju

Wokół unosił się aromat świeżo upalonej kawy w trakcie interesujących opowieści Pana Janusza.

Wycieczka dydaktyczna do Buska-Zdroju

Wycieczka dydaktyczna do Buska-Zdroju

 Mogliśmy też zdegustować kilka różnych gatunków naparów herbaty (spośród około 20-tu), oglądając artystyczne zdjęcia z różnych zakątków świata.

Wycieczka dydaktyczna do Buska-Zdroju

Wycieczkę zaliczamy do udanych.

Wycieczka dydaktyczna do Buska-Zdroju

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Sadura

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar