Home » Aktualności » Wybieram Wybory 2020 – ogólnopolski konkurs dla uczniów

 

Wybieram Wybory 2020 – ogólnopolski konkurs dla uczniów

 

 

Zapraszamy do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym ?Wybieram wybory? poświęconego ogólnej wiedzy dotyczącej prawa wyborczego.

Konkurs organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze jest skierowany do uczniów ponadgimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego ?  propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Chętni uczniowie szkół mogą zgłaszać się do udziału w konkursie za pośrednictwem dyrektora swojej szkoły lub osoby przez niego upoważnionej przesyłając skany dokumentów do 10 stycznia 2020 roku na adres właściwej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Szczegółowe informacje: https://pkw.gov.pl/878_IV_edycja/1/43179_INFORMACJE_O_IV_EDYCJI_KONKURSU_WYBIERAM_WYBORY

Etap szkolny Konkursu odbędzie się 25 lutego 2020 roku o godz. 12:00. Będzie to test wyboru, składający się z 25 pytań (trzy propozycje odpowiedzi). Zakres tematyczny pytań obejmować będzie wszystkie działy Kodeksy wyborczego. Czas trwania etapu szkolnego wynosi 40 minut.

 

 

ww2020

 

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar